www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Paulletta

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 6:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ORGANIZATORI:
Va rog sa faceti o postare in care sa specificati ziua si ora la care trebuie sa ajungem pe balta,eventual si un traseu pentru cei ce nu cunosc drumul.
Ar mai fi bine sa descrieti un pic balta ,adancimea apei,structura fundului,la ce sa se astepte oameni acolo,(magazine sunt in sat) la cca 2km de balta,etc.
Voi stiti mai bine ce trebuie facut.
PS:
mai sunt putine zile pana la concurs si trebuie facuta o postare"FINALA" de recapitulare cu regulament ,taxa ,data si ora unde trebuie sa ne intalnim.
In felul acesta se va vedea usor pentru cine nu stie ce si cum trebuie sa faca(pentru nu a exista confuzii).
Va doresc multa sanatate.
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 7:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

paul,traseul trece-l tu.noi ,organizatorii,vom fi acolo de dimineata.asa ca ,daca vii mai tarziu stabileste tu locul de intalnire al concurentilor si traseul.in principiu,despre balta,s-a tot scris.o sa posteze ionut silvestru date despre adancime,specii,locuri(vrajeala!),tactici si tehnici(la fel,vraja!).
Sionut

Locație: Popesti

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 9:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Paulletta a scris:
@ORGANIZATORI:
Va rog sa faceti o postare in care sa specificati ziua si ora la care trebuie sa ajungem pe balta,eventual si un traseu pentru cei ce nu cunosc drumul.
Ar mai fi bine sa descrieti un pic balta ,adancimea apei,structura fundului,la ce sa se astepte oameni acolo,(magazine sunt in sat) la cca 2km de balta,etc.
Voi stiti mai bine ce trebuie facut.
PS:
mai sunt putine zile pana la concurs si trebuie facuta o postare"FINALA" de recapitulare cu regulament ,taxa ,data si ora unde trebuie sa ne intalnim.
In felul acesta se va vedea usor pentru cine nu stie ce si cum trebuie sa faca(pentru nu a exista confuzii).
Va doresc multa sanatate.

Drumul :
TRASEUL CEL MAI BUN
Bucuresti-Giurgiu
Se iese pe la Progresul si se merge spre Giurgiu.
Traseul este urmatorul:
Bucuresti-Jilava-1 Decembrie-Adunatii-Copaceni- Calugareni-se urmeaza traseul asa cum este respective drumul de GIURGIU
Nu se deviaza la nicio intersectie sau sens giratoriu pana cand nu se ajunge la sensul giratoriu care in Dreapta se merge spre GIURGIU iar in stanga spre DAITA
LA SENSUL GIRATORIU SPRE DAITA SE FACE LA STANGA
Urmeaza:Daita-Frasinu-Baneasa(de Giurgiu)-Pietrele-Puieni-Prundu-GREACA.
La intrare in Greaca se merge inainte inspre centru.se vede o biserica mare in fata (punct de reper) se ajunge la o cladire mare alba (un fost magazine Cooperativa)care este pe partea dreapta in sensul de mers.ajuns acolo se ajunge in dreptul unui restaurant iar in partea stanga se vede un drum betonat.
Se face la stanga pe acel drum si se urmeaza asa cum este el
La un moment dat ajungeti intr-o “vale”iar acolo veti vedea un dig care desparte 2 baltii
Balta CERCANI este a doua balta care se vede de la digul de pamant pe partea stanga.
Se coboara digul si imediat in stanga dupa ce ati coborat se vede un drum in stanga pe malul baltii. Se continua drumul respective pana se ajunge la cabanute.
Distanta este de 90km

Specii tinta in ordinea populatiei :ciortan,caras,crap.
locul - e cel pe care-l tragi la sorti Very Happy
Sunt zone cu namol (destul de des dar nu foarte mare) si cu agatatura dar nu foarte multa.
Magazin- este si in satul de langa balta,dar foarte prost aprovizionat (merge de paine, o apa minerala-da nu ce vreti voi, ce are), mai buni in Greaca (2,5 km de balta pe drum de piatra).
Adunarea pe balta : la ora 11:00 sa fim acolo.Cine nu ajunge, daca sunt mai putin de 5 echipe, ii va trage la sorti locul Dl.Patron George Mihaila sau unul din organizatori.
Marian Constantin

Data înscrierii: 26/May/2008

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 10:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce asa tarziu ora 11 ...
Mai bine ora 9, pana la 11 tragerea la sorti si la ora 13 inceperea concursului
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Sionut

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 11:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mary2005 a scris:
De ce asa tarziu ora 11 ...
Mai bine ora 9, pana la 11 tragerea la sorti si la ora 13 inceperea concursului

cred ca tragerea o putem face intr-o ora.Asa ca sa ramana 10 pe balta,la 11 incepe deplasarea spre locuri,pregatirea sculelor si la 13 sa inceapa concursul.
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 4:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
Ionute tot nu am inteles de ce asa de tirziu...cel mai bine cred eu personal si cred ca sint in idee cu foarte multi...ar fi ideal la ora 10.00...dar m-a rog,voi hotariti
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sionut

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 4:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
Ionute tot nu am inteles de ce asa de tirziu...cel mai bine cred eu personal si cred ca sint in idee cu foarte multi...ar fi ideal la ora 10.00...dar m-a rog,voi hotariti
Wink SA TRAITI BINE Wink

daca incepe vineri ora 10 se termina duminica la ora 10, ratandu-se o perioada buna a zilei.
laloi

Data înscrierii: 02/Jun/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 4:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

subscriu si eu pt ora 11, mai ales ca din punct de vedere meteo vinerea o sa fie mai ploioasa decat duminica, asta cel putin zice freemeteo.com...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Tue Jun 10, 2008 9:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

O intrebare pentru organizatori:

As vrea sa-l iau si pe Seby cu mine. El ar vrea sa pescuiasca pe toata durata concursului cca 3 ore. Are 10 ani, numai vreo 2-3 ore la activ de pescuit la undita (prima oara la Reviga cu ocazia concursului pentru copii), nu pune mana pe pesti ca-i este scarba, nu pune mana pe alta momeala in afara de mamaliga ca-i este de asemenea scarba... Smile Se poate sa pescuiasca la undita in locul meu? Daca este nevoie, ies din stand in aceasta perioada.

In alta ordine de idei... atat eu cat si cel putin o alta persoana nu o sa ajungem la tragerea la sorti (ora 11) ci undeva spre seara. Partenerul meu, precum si al celeilalte persoane care intarzie vor fi prezenti de la inceput, incepand concursul singuri. Vineri este zi lucratoare + cel putin mie banii imi intra pe card dupa ora pranzului... trebuiesc cumparaturi etc.
Sus
rubliov

MesajTrimis: Tue Jun 10, 2008 4:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cererile lui eugen sunt pe deplin satisfacute...
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Tue Jun 10, 2008 8:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sar'mana!
Sus
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Wed Jun 11, 2008 5:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am si eu o nelamurire...in ce-ia ce priveste capturile de la acest concurs...se puncteaza tot...??? Shocked , pai atunci unde mai este spiritul de pescuit la crap...???.
Initial nu citisem bine regulamentul pina aseara cind vorbeam cu cineva si spunea ca puncteaza inclusiv ciortanica...(sub kg)...si carasul,pai cum doriti dumneavoastra domnilor organizatori sa faceti o echipa de competitie a APS-ului cu asemene punctari...???,intredevar se poate trage o concluzie dar nu este elocventa...
Stiu ca supar pe uni cu ideile mele...dar mie"ce mi-e-n gusa si-n capusa."....eu de obicei spun omului in fata ce gindesc Sad , cred ca asa este corect...

Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rubliov

MesajTrimis: Wed Jun 11, 2008 5:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fae,cred ca este corect regulamentul!nu-s ciortani sub kil.punctam tot !
rubliov

MesajTrimis: Thu Jun 12, 2008 5:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

toate sunt deja puse la punct.ne vom stradui sa tinem un concurs corect si frumos!
la ora 10 30 ar trebui sa ne strangem:liste,plati,echipe,etc
la ora 11 va avea loc tragerea la sorti a ordinei de tragere la sorti a locurilor de concurs.
la ora 11 30 se merge la locul de concurs.la ora 13 sa dam startul.
nadirea grea pana la ora 20.de intretinere,(bile)tot timpul.
cantariri,ori de cate ori este nevoie si conform regulamentului.
sa ne fie de bine!
jonny_23

Data înscrierii: 03/Feb/2008

MesajTrimis: Thu Jun 12, 2008 1:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ceva despre vreme mai concret ca am auzit la radio ca e cod galbui de la 16 30 si pana maine la 23 00.asa ca idee ca de venit tot vin.din cate imi aduc eu aminte nu e problema daca ploua nu?(ma refer la drum)

0721.666.350
0768.895.826
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 5 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum