www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Jun 03, 2008 7:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
Very Happy SALVE Very Happy
Mah...tu chiar vrei sa m-a imbolnavesti...???ce dracu..? tu aia ii poti numi pesti?pai m-a imbolnavesc de nervi cind vad ca f..e pluta aia in disperare si cind il scoti din apa este un "subnutrit"...
Wink SA TRAITI BINE Wink

Fae vezi ca esti "OF TOPIC" si nu as vrea sa incep moderarea cu tine.............
Incercati sa fiti cit de cit la subiect.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
pantazig04

Data înscrierii: 05/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Jun 04, 2008 4:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Oare e permisa participarea si ca ajutor de bagator de seama? Question
Din cate am inteles se poate si pescui cu taxa ?
mariandmd

Data înscrierii: 29/Mar/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Wed Jun 04, 2008 4:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pantazig04 a scris:
Oare e permisa participarea si ca ajutor de bagator de seama? Question
Din cate am inteles se poate si pescui cu taxa ?

eu nu stiu daca merge pescuitul cu taxa...
mai bine incerci cu pripoane sau cu undita... Laughing
pantazig04

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 9:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy Very Happy Cum sa nu mearga : macerezi putin chitanta fiscala , o amesteci cu oua de arici sau cu maduva de kk si sa vezi cum vine crapul stiind ca esti in regula si ai decartat banutul Very Happy
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca tot vreti sa pescuiti, de ce nu va inscrieti in concurs ? Oricum daca pescuiti 24h, platiti aproape cat taxa concursului.

Parerea mea ca nu ar fi bine ca unii sa fie in concurs iar altii sa pescuiasca de placere.Pot sa apara discutii cu dat de peste, galagie facuta echipei vecine,etc.

P.S La regulament mai sunt doua chestiuni care mi se par aiurea :daca nu ai voie sa intri in apa, pentru cei ce vor tine crapii in saci sau cei ce au apa foarte mica cum vor tine pestii in viata.Ar trebui permisa intrarea in apa pana la sold pentru nadit,scos pestele si bagat pestele in sac sau juvelnic.
Si 2 : Doar 30 de minute pentru nadirea grea mi se pare foarte putin.In 30 de minute nu stiu daca i-ti stabilesti locurile pe care vei pescui.Parerea mea ca ar trebui sa fie permisa nadirea grea intre orele 10-18.Cealalta , tot timpul.

Ultima modificare efectuată de către Sionut la Sat Jun 07, 2008 8:04 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 10:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

toate aceste probleme le vom discuta la fatza locului.vom face cum este mai bine pentru toti.daca aceste probleme ar fi fost ridicate de la publicarea regulamentului pe sait le-am fi rezolvat din timp.
in cazul in care maine la intalnirea organizatorilor se va ridica problema participarii si a nemembrilor,vom afisa cu litere mari"este permisa inscrierea si nemembrilor aps chiar si cate doi intr-o echipa".maine vom hotara!
Sionut

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 10:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

avand in vedere ca mai e mai mult de o saptamana pana la concurs si nu au platit decat cateva echipe cred ca se poate trece si acum.
madalin
Vizitator

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 6:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ionut,eu maine am sa plec la Cercani,ii pot da d-lui. MIHAILA GEORGE banii de concurs????? multumesc anticipat de raspuns!
Sus
Sionut

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 8:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

madalin a scris:
Ionut,eu maine am sa plec la Cercani,ii pot da d-lui. MIHAILA GEORGE banii de concurs????? multumesc anticipat de raspuns!

Te rog sa vii luni cu ei.
madalin
Vizitator

MesajTrimis: Thu Jun 05, 2008 8:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
madalin a scris:

Te rog sa vii luni cu ei.

Bine mann, asa am sa fac Very Happy !
Sus
pantazig04

MesajTrimis: Fri Jun 06, 2008 2:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Daca tot vreti sa pescuiti, de ce nu va inscrieti in concurs ? Oricum daca pescuiti 24h, platiti aproape cat taxa concursului.

Parerea mea ca nu ar fi bine ca unii sa fie in concurs iar altii sa pescuiasca de placere.Pot sa apara discutii cu dat de peste, galagie facuta echipei vecine,etc."

Ce galagie dle Sionut ,ce dat peste la altii? Ce suntem la concursul la copca?
Evil or Very Mad .Eu oricum n-as face asa ceva.
Cat despre participare ,n-am timp sa-mi fac analizele ,poze fata si profil, doar doar m-o accepta un crapar sa stau la 10 m de el.
Vroiam numai sa vin pe acolo ,sa ne mai vedem, si intrebam serios daca la 1 km de standuri se poate prinde ceva peste, sa duc si eu la copii acasa.
Nu se poate ? Salutare si-un praz verde.Pot sa ma duc oricand singur ,chiar asa ,ce sa caute baboieri traistari c-o trestie in mana ,la 1 km. de scule si nade sofisticate?
Sionut

MesajTrimis: Fri Jun 06, 2008 8:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pantazig04 a scris:

Ce galagie dle Sionut ,ce dat peste la altii? Ce suntem la concursul la copca?
Evil or Very Mad .Eu oricum n-as face asa ceva.
Cat despre participare ,n-am timp sa-mi fac analizele ,poze fata si profil, doar doar m-o accepta un crapar sa stau la 10 m de el.
Vroiam numai sa vin pe acolo ,sa ne mai vedem, si intrebam serios daca la 1 km de standuri se poate prinde ceva peste, sa duc si eu la copii acasa.
Nu se poate ? Salutare si-un praz verde.Pot sa ma duc oricand singur ,chiar asa ,ce sa caute baboieri traistari c-o trestie in mana ,la 1 km. de scule si nade sofisticate?

Ce-am vrut sa zic este ca nu cred ca pot coexista unii langa altii pescari care pescuiesc de placere si pescari care pescuiesc in concurs, indiferent daca acestia pescuiesc cu fite,cu scule de fite cu nade de fite cu analize sau fara.Este doar parerea mea ca si concurent .Organizarorul va decide ce si cum.

P.S. Daca sunt cel putin 20 de echipe in concurs nu stiu unde gasiti acel km departare de concurenti.
rubliov

MesajTrimis: Fri Jun 06, 2008 10:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

datorita cererilor de participare din partea unor nemembrii APS concursul este OPEN!deci pot participa si cei ce nu sunt inscrisi in APS
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 6:16 am    Titlul subiectului: Re: REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008 Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
Regulament

1. Concursul se adreseaza numai membrilor APS(cititi punctul 19!)
2. Locul desfasurari este Balta Cercani
3. Data concursului este 13-15 iunie
4. Echipele vor fi de doi cate doi sau doua cate doua,sau mixte.in cazul in care un membru APS doreste sa participe cu sotia sau fiul-fiica(cu varsta pana in 16 anil),nemembri ai asociatiei, se admite participarea in acest mod
5. Se puncteaza crapul si carasul indiferent de dimensiune
6. Se pescuieste cu 4 lansete si o undita, obligatoriu(s-a facut o modificare in sensul ca se poate folosi orice ustensila cu pluta)
7. Se trage la sorti ordinea de tragere la sorti a locurilor de concurs.
8. Puteti sa folositi orice nada si momeala, orice montura cu maximum doua ace.
9. Durata concursului este de 48 de ore. Ora de incepere va fi 13 00, dupa sedinta tehnica si tragerea la sorti.
10. Salteaua de primire este facultativa. sacii de crap, de asemenea. este obligatoriu juvelnicul tip tunel in lungime de cel puti 2 metri. In cazul in care crapul moare sau este ranit grav, neviabil, fara vina organizatorilor sau a vreunui arbitru, se va depuncta echipa cu un numar de puncrte dublu decat punctele pe care le-ar fi putut obtine cu acel crap. carasul nu este supus depunctarii in cazul ranirii grave sau mortii. nu se poate intra in apa!
11. Premiem: locul I, locul II, locul III, cea mai mare captura si cel mai mare numar de pesti, dintre cei punctabili.
12. La premiul intai se adauga si un abonament pentru echipa castigatoare (10 partide de 12 ore)
13. Arbitrajul va fi asigurat de membrii APS care fac parte din echipa de arbitrii si patronul baltii.
14. Nadirea grea dureaza 30 de minute de la inceperea concursului iar cea de intretinere pe toata durata zilei-lumina. Adica intre ora 7 si ora 20. Locul de pescuit se poate lumina doar cu lanterna de frunte. In cort se poate folosi orice tip de iluminat, exceptandu-l pe cel de la reteaua intinsa pe balta. Nu se poate nadi nici planta cu barca sau cu barcutele cu motor, speciale pentru acest scop. Nu se poate folosi sonarul. Cantaririle se vor face dimineata la ora 8 si seara la ora 19 si oricand este nevoie.
15. Masinile vor fi parcate pe islaz departe de concurenti pentru a nu apare suspiciunea ca ati venit cu peste de acasa sau ca doriti sa duceti acasa. daca vom descoperi abateri de la regulament vom descalifica echipa.
16. Dupa festivitatea de premiere toti participantii la concurs sunt invitati la masa. Pe durata concursului cazarea in cort. Masa se va servi “din traista”. Va exista si bere la halba ce se poate ridica de la dozator doar intre orele 11-12 si 17-18.Concurentii nu pot parasi standul decat cu acceptul arbitrilor.
17. Premiile vor fi oferite de APS si de firma ARROW INTERNATIONAL. Valoarea totala a premiilor este de aproximativ 4000ron.
18. Taxa de inscriere este de 200ron/ECHIPA.
19.Organizatorii concursului au hotarat o schimbare de regulament,in beneficiul celor care nu sunt membrii APS dar doresc sa participe la concurs si in acest mod sa se apropie de familia noastra si sa ne cunoasca.Asa ca,pot participa si nemembrii APS

ORGANIZATOR: Viorel Dumitru Neagu (Rubliov), Cezar Dan Chioibasu si Costin Stefanescu(Dunareanu)

La ce ora trebuie sa fim acolo avand in vedere ca dupa tragerea la sorti a standurilor trebuie facuta tabara, pregatirea sculelor, nadire etc
Sus
rubliov

MesajTrimis: Mon Jun 09, 2008 6:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eugen,in principiu trebuie sa ne strangem cam pana la ora 11 30.noi cei ce organizam,vom fi acolo dis de dimineata.daca se trage la sorti la ora 12 este ok!daca se intarzie putin,decalam inceperea in asa fel incat sa fie bine.concursul va tine 48 de ore,indiferent cand incepe.cred insa ca la ora 13 vom da startul.important este sa pui sculele.tabara se poate organiza si dupa asta.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 4 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum