www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 3:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru plata avansului (sau a platii integrale pentru cine doreste) se vor organiza doua intalniri la Metrou Brancoveanu (cu posibilitatea de a merge apoi la o bere pe o terasa din apropiere) in zilele de Marti 3 Iunie si Marti 10 Iunie de la ora 18:30.
Persoana de contact : Ionut SILIVESTRU, tel. 722 510 555.
crap-one

Data înscrierii: 04/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 6:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
asa cum am precizat,se poate pescui si cu o ustensila cu pluta pe linie.nu sunteti obligat sa o folositi permanent(poate sta in apa,nesupravegheata!)dar este posibil ca niste capturi luate cu undita sa faca diferenta in clasament.
wc-uri sunt pe balta in mai multe locatii...
in functie de numarul de echipe,distanta va fi de cel putin 15 metri.
cantaririle se fac ori de cate ori este nevoie!avand un nr suficient de arbitrii,acestia vor circula printre standuri,fara sa deranjeze,cu scopul de a verifica respectarea regulamentului cat si al cantaririlor,de nevoie.folosirea sacilor pt crap cat si a saltelelor de primire nu este interzisa.in alegerea echipei noastre(viitoare)de crap vom tine cont si de aceste elemente,care intr-o competitie sunt obligatorii
despre masini ce sa spun?este dorinta patronului si o vom respecta.vom discuta si in dimineata concursului si poate vom avea intelegerea.
orice postare ce face lumina si ne ajuta in organizare este bineprimita!deci,nu ne-a suparat ci,din contra,ne-a bucurat!

@Rubi, iar ma bag Very Happy
1. 15 metri intre standuri ESTE FOARTE PUTIN!!!!! minim 25 m cu obligatia ca fiecare echipa sa pescuiasca IN FATA standului, crede-ma ca stiu ce zic.....
2. DACA tot "selectati" o viitoare echipa de crap APS, DE CE regulamentul permite folosirea a 2 carlige si momeala vie????? Rolling Eyes
3. DE CE se puncteaza CARASUL????
4. de ce nu copiati un regulament de crap si sa-l "ajustati" un pic sa fie tot pescarul multumit? In nici-un caz 2 carlige si viermushi + rama.....
ori este un concurs ( fie el si amical ...) ori nu mai este.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adar Marian

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 8:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai sa ma bag iar in seama, ca musai sa te aduc pe calea dreapta, Crap-One :
- selectie o fi, nu zic ba, insa concursul asta se vrea a fi si o continuare a primului . Mie-mi pare bine ca se pastreaza undita- pescuitul la pluta in regulament.
Cat despre momeala vie, hai s-o zicem p-a dreapta : cine-o vrea CAPTURI (nu-s intamplatoare majusculele !), o sa le caute cu bile, nenica, nu cu rame si viermusi, asa-i ?
Ui' ce-ti mai zic ; daca timpul mi-o va pemite (si ma rog sa fie asa !) , cu siguranta ma voi lipi, aidoma lui Eugen, de f'un "crapar:, io urmand sa dau la varga, ca belitu' ochilor timp de doua zile in senzori sau bambine, nu-i taman pe gustul si firea mea, parol !
crap-one

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 9:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
Hai sa ma bag iar in seama, ca musai sa te aduc pe calea dreapta, Crap-One :
- selectie o fi, nu zic ba, insa concursul asta se vrea a fi si o continuare a primului . Mie-mi pare bine ca se pastreaza undita- pescuitul la pluta in regulament.
Cat despre momeala vie, hai s-o zicem p-a dreapta : cine-o vrea CAPTURI (nu-s intamplatoare majusculele !), o sa le caute cu bile, nenica, nu cu rame si viermusi, asa-i ?
Ui' ce-ti mai zic ; daca timpul mi-o va pemite (si ma rog sa fie asa !) , cu siguranta ma voi lipi, aidoma lui Eugen, de f'un "crapar:, io urmand sa dau la varga, ca belitu' ochilor timp de doua zile in senzori sau bambine, nu-i taman pe gustul si firea mea, parol !

marinica tata...de mine sa nu te gandesti ca te lipesti k deja imi esti simpatic Laughing
oricum nu aveam de gand sa dau la rama ...asta am facut-o ultima data acum 5-6 ani...Decand am gustat faina de red hering si laptele de porumb am uitat ce-i aia rama Laughing iti zic de pa'cu' ...cu 2 dau la solubile dupa "el" si cu 2 la porumb "made by Danezu&Mosharu". Sper sa nu cazi langa mine ...nu de alta da' nu vreau sa-ti rupi "sculele" pe genunchi Laughing Laughing sau sa incerci vreo mituiala sa-ti dau din casa Wink Laughing

Ultima modificare efectuată de către crap-one la Thu May 29, 2008 6:47 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 4:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mosare,un stand va avea 20 de metri,minimum.
am explicat de ce lasam carasul la punctare.pentru el este momeala vie.
orice concurs are regulile lui.era posibil si un regulament in care sa se spuna doar"se pescuieste cu 4 lansete si o undita",si atat!un singur paragraf!acesta este un concurs!asa ca ,de vreme ce i s-au stabilit regulile,pe acelea le vom respecta.sunt tari unde pentru furt din banii publici,indiferent de suma,esti condamnat la moarte.si tot tari sunt,nu altceva!
cred ca pescarii sunt multumiti de regulament.daca vrei sa te conduci dupa un alt regulament,n-ai decat!dar sa nu-i incalci regulile acestuia.
crap-one

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 6:32 am    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

Ok Rubi. Nu vreau sa crezi ca am intentia sa va fac eu regulile la voi acasa....singura chestie care m-a "nelinistit" a fost distanta intre standuri.
Sus
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 6:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici nu se pune problema sa ne suparam!vom stabili acolo ,in functie de inscrieri toate amanuntele legate de distante si marimea standului.
YULLY FISHER

Data înscrierii: 15/Dec/2007

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
Pentru plata avansului (sau a platii integrale pentru cine doreste) se vor organiza doua intalniri la Metrou Brancoveanu (cu posibilitatea de a merge apoi la o bere pe o terasa din apropiere) in zilele de Marti 3 Iunie si Marti 10 Iunie de la ora 18:30.
Persoana de contact : Ionut SILIVESTRU, tel. 722 510 555.

In functie de timpul liber incerc sa ajung la Brancoveanu,Ionut ca sa achit taxa.
Roxana(partenera de viata dar si de pescuit chiar si in concursuri) face eforturi sa se invoiasca in acea perioada,eu de asemenea,insa a mai ramas un mic amanunt..o mica dilema de care nu reusesc sa trec:
Cu ce pot ajunge acolo?Iau trenul de la gara Progresu...apoi?balta asta e pe langa vreo gara?
Am facut armata in 2000 in giurgiu dar e si mult timp si am uitat si nici nu stiu cam pe unde vine asta!
Cum am promis,cel putin pe 8-9 iunie o sa anunt daca nu reusim sa ajungem,intentia mea e sa nu creez neplaceri nimanui, ca e o munca destul de sustinuta cu organizarea aceasta si nu vreau sa creez si mai multa bataie de cap!!!
iulian bancila

Data înscrierii: 10/Jan/2008

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 11:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

YULLY FISHER a scris:
In functie de timpul liber incerc sa ajung la Brancoveanu,Ionut ca sa achit taxa.
Roxana(partenera de viata dar si de pescuit chiar si in concursuri) face eforturi sa se invoiasca in acea perioada,eu de asemenea,insa a mai ramas un mic amanunt..o mica dilema de care nu reusesc sa trec:
Cu ce pot ajunge acolo?Iau trenul de la gara Progresu...apoi?balta asta e pe langa vreo gara?
Am facut armata in 2000 in giurgiu dar e si mult timp si am uitat si nici nu stiu cam pe unde vine asta!
Cum am promis,cel putin pe 8-9 iunie o sa anunt daca nu reusim sa ajungem,intentia mea e sa nu creez neplaceri nimanui, ca e o munca destul de sustinuta cu organizarea aceasta si nu vreau sa creez si mai multa bataie de cap!!!

Nu-ti fa probleme pt. transport.Din cati mergem cu siguranta se gaseste cineva sa te ia cu masina.
YULLY FISHER

Data înscrierii: 15/Dec/2007

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

iulian bancila a scris:
YULLY FISHER a scris:

Nu-ti fa probleme pt. transport.Din cati mergem cu siguranta se gaseste cineva sa te ia cu masina.

Da ,"tizule" insa e cam greu cu atata bagaj,ca am tot echipamentul pt crap + pat,cort,geanta cu mancare pt 2 persoane,geanta frigorifica,nade si momeli....mi-e teama sa nu se "sperie" un eventual posesor de auto care sa ne ia si pe noi.
Am mai postat asta,pun bani de benzina nu moka!
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Sat May 31, 2008 11:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este permis un runner? Este vreo taxa pentru el?
Sus
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Sun Jun 01, 2008 3:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
Eugene de pe parerea mea ar trebui...de simbata de la ora 6.00 si pina astazi la ora 10 i-mi faceam griji ...cine aduce cafeaua de la "BAR"...mah...pt. mine cred ca undita este ceva... Confused cum ar fi a 5 roata la caruta...care dintre cei care sint consacrati pt. crap crezi tu ca v-a sta cu ochi pe o pluta amarita...???si chiar daca ar fi obligatorie eu unul recunosc personal ca as tine "la misto" in apa o undita...nimeni nu-mi poate impune sa prind cu ea..."daca nu pune botu... Question ce pot face eu...? Crying or Very sad
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
iulian bancila

Data înscrierii: 10/Jan/2008

MesajTrimis: Sun Jun 01, 2008 7:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
Eugene de pe parerea mea ar trebui...de simbata de la ora 6.00 si pina astazi la ora 10 i-mi faceam griji ...cine aduce cafeaua de la "BAR"...mah...pt. mine cred ca undita este ceva... Confused cum ar fi a 5 roata la caruta...care dintre cei care sint consacrati pt. crap crezi tu ca v-a sta cu ochi pe o pluta amarita...???si chiar daca ar fi obligatorie eu unul recunosc personal ca as tine "la misto" in apa o undita...nimeni nu-mi poate impune sa prind cu ea..."daca nu pune botu... Question ce pot face eu...? Crying or Very sad
Wink SA TRAITI BINE Wink

Fae ! ...CINEVA . cu undita langa mine in aceeasi perioada a dat recital !

Sa-ti dau un indiciu ! Ati plecat impreuna !.....nu fi invidios... ! Wink
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Sun Jun 01, 2008 7:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mah...tu chiar vrei sa m-a imbolnavesti...???ce dracu..? tu aia ii poti numi pesti?pai m-a imbolnavesc de nervi cind vad ca f..e pluta aia in disperare si cind il scoti din apa este un "subnutrit"...
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Tue Jun 03, 2008 10:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Recomand, pentru evitarea discutiilor inutile, ca in ziua concursului sa aveti la voi carnetul de membru APS. Asa cum s-a anuntat, acest concurs este pentru membri cotizanti, insa se accepta ca intr-o echipa sa fie cel mult un nemebru APS.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 3 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum