www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ordin Pescuit Sportiv - Modele Permise Pescuit 2011
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Lege si Faradelege
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Ilie

Data înscrierii: 08/Jan/2010
Locație: Piatra-Neamt

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 10:07 am    Titlul subiectului: Ordin Pescuit Sportiv - Modele Permise Pescuit 2011 Răspunde cu citat (quote)

http://www.maap.ro/pages/l52/ordin-pescuit-sportiv-modele-permise-pescuit.pdf

http://www.madr.ro/pages/l52/ordin-autorizare-pescuit-recreativ-sportiv-update.pdf
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 1:06 pm    Titlul subiectului: Re: Ordin Pescuit Sportiv - Modele Permise Pescuit 2011 Răspunde cu citat (quote)

Ilie a scris:
http://www.maap.ro/pages/l52/ordin-pescuit-sportiv-modele-permise-pescuit.pdf

http://www.madr.ro/pages/l52/ordin-autorizare-pescuit-recreativ-sportiv-update.pdf

Domnu Ilie stim despre acest PROIECT de ordin de pe saitul MADR. Deocamdata este un proiect facut de niste sfere influente (dar nu suficient de influente). Daca citesti lista din anexa cu apele vei vedea ca este cea din 90 si ceva, unele nici nu mai exista ca si ape, altele sunt in concesiune pe 50 sau 99 de ani altele sunt particulare cu acte in regula. Nu ne va mira daca va trece acest proiect de ordin deoarece se fac presiuni ca el sa treaca in faza existenta la nivel de ministri, dar daca va trece va fi contestat in instanta intrucit este de tot rasul.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Ilie

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 1:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe alte forumuri link-urile sunt de cateva zile dar am vazut ca aici nu exista inca nici o informatie la capitolul Legislatie.Se poate sterge daca incurca.

Oricum a aparut si update-ul ce l-am postat mai sus.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 1:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ilie a scris:
Pe alte forumuri link-urile sunt de cateva zile dar am vazut ca aici nu exista inca nici o informatie la capitolul Legislatie.Se poate sterge daca incurca.

Oricum a aparut si update-ul ce l-am postat mai sus.:

Mulțumim frumos!
In momentul in care acest proiect sau o forma modificata a lui va fi publicata in MO, vom face cuvenitele anunturi, asta daca nu va fi, eventual, contestat in instanta si apoi suspendat pana la o decizie definitiva. Laughing
mrvily

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 1:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ilie a scris:

Oricum a aparut si update-ul ce l-am postat mai sus.

Sefu dami voie sa te contrazic, ia uite aici pus de pe 03-12.
http://www.pescar-sportiv.ro/forum/viewtopic.php?t=2821
Doar ca e proiect si cum a spus si Rovin mai sus cind va deveni(daca va deveni)ordin il vom pune unde ii este locul.
Tot pe acolo la anunturi vei gasi si proiectul de ordin de prohibitie pe 2011
http://www.pescar-sportiv.ro/forum/viewtopic.php?t=2827
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Ilie

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 1:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Repet - Subforum Lege si Faradelege :

Lege si Faradelege
Legislatia in vigoare, modificari, completari, comentarii precum si sesizarea incalcarilor flagrante ale acesteia

A fost postat la anunturi APS - asta e cu totul altceva ...

Si cum spuneam ...a aparut doar :
http://www.madr.ro/pages/l52/ordin-pescuit-sportiv-modele-permise-pescuit.pdf
nu si

Repet : daca se considara in plus poate fi sters
mrvily

MesajTrimis: Wed Dec 15, 2010 2:03 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnu Ilie,
Va rog sa ma iertatii dar "legislatie in vigoare"pentru mine inseamna in vigoare nu proiecte.
Nu am vrut sa va supar va rog sa ma iertati ca nu am postat unde doreati dumneavoastra daca tineti neaparat pot muta acolo.
Sa aveti o zi buna.
mrvily

MesajTrimis: Fri Dec 17, 2010 10:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A disparut proiectul de ordin de pe site-ul madr din lista lipseste actul 819
http://www.madr.ro/pages/l52.php?offset=0&limit=15
Oare ce sa insemne asta?
mrvily

MesajTrimis: Fri Dec 17, 2010 10:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tocmai am vorbit la ANPA si mi-a comunicat ca a fost scos din ordinul ministrului deoarece acesta a primit citez"o avalansa de mailuri si sesizari" la adresa ordinului de pescuit si la adresa ordinului de prohibitie.
Deci a fost scos si ordinul de prohibitie si au mers inapoi da reformulare,reasezare,reorganizare,re,re,re..
Ilie

MesajTrimis: Tue Dec 21, 2010 10:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mrvily a scris:
Tocmai am vorbit la ANPA si mi-a comunicat ca a fost scos din ordinul ministrului deoarece acesta a primit citez"o avalansa de mailuri si sesizari" la adresa ordinului de pescuit si la adresa ordinului de prohibitie.
Deci a fost scos si ordinul de prohibitie si au mers inapoi da reformulare,reasezare,reorganizare,re,re,re..

Vreo noutate ceva ?
mrvily

MesajTrimis: Wed Dec 22, 2010 11:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum am discutat la ANPA deocamdata nimic cica s-ar lucra la modificarea lor dar este putin probabil ca vor mai aparea anul asta.
Din ce stiu permisele de pescuit recreativ sportiv sunt deaja date la tiparit si sar putea sa avem sansa sa le avem mai devreme in 2011.
In rest asteptam si noi vesti.
Va vom tine la curent
Ilie

MesajTrimis: Wed Dec 22, 2010 11:34 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim de informatii
Ilie

MesajTrimis: Mon Jan 03, 2011 11:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stiti ceva legat de stirea asta ?

http://www.fnpsr.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=185:permise-de-pescuit-sportiv&catid=37:comunicate-si-evenimente&It
mrvily

MesajTrimis: Tue Jan 04, 2011 8:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ilie a scris:
Stiti ceva legat de stirea asta ?

http://www.fnpsr.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=185:permise-de-pescuit-sportiv&catid=37:comunicate-si-evenimente&It

Da stiu urmatoarele:
Permisele nu au sosit de la tiparit pina astazi 04-01-2011 orele 17.00
Noul ordin de pescuit se zvoneste ca ar avea girul ministrului Agriculturi"zvon"(Vorbim de varianta modiificata a ordinului) dar inca nu a ajuns sa fie pusa pe siteul ministerului la proiecte pina azi la aceasi ora, mie foarte greu sa cred ca va fi publicata in MO pina pe 11-01-2011. cam asta este tot ce am putut afla la cald, abia de 20 de minute am ajuns si eu acasa.
mrvily

MesajTrimis: Wed Jan 05, 2011 4:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se confirma publicarea ordinului de pescuit in 10 zile in MO si am promisiuni ca permisele de pescuit vor ajunge in buzunarul pescarului pana la sfarsitul luni Ianuarie,cel mai tarziu inceputul luni Februarie.
Asteptam si alte noutati.
Va vom tine la curent.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Lege si Faradelege Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum