www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

CN 2011 etapa 1
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu May 05, 2011 9:25 pm    Titlul subiectului: CN 2011 etapa 1 Răspunde cu citat (quote)

Dupa lungi dezbateri si emotii si analize, prima etapa a Campionatului National de crap 2011 se desfasoara in aceste zile (04 - 07 mai) pe Tancabesti si Darvari.
La Tancabesti sunt 8 cluburi x 3 echipe = 24 echipe
La Darvari sunt 11 cluburi x 3 echipe = 33 echipe

Asociatia Pescar Sportiv arbitreaza, in prima etapa, cu un numar de 20 de arbitrii, pe ambele bazine.
george tomescu

MesajTrimis: Thu May 05, 2011 9:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi, dupa o scurta vizita la Tancabesti, iata cateva poze:

Asta este noua postura a arbitrului la crap ... Laughing Laughing Laughing

Si, in numai cateva minute de cand am ajuns pe balta, iata o "mica" trasatura ... Wink

george tomescu

MesajTrimis: Thu May 05, 2011 9:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In rest, de Ziua Barbatului Very Happy , cei 20 de arbitrii ai Asociatiei Pescar Sportiv indurau, cu stoicism, o vreme prielnica hranirii pestilor, dar total defavorabila arbitrajului.

Le doresc multa sanatate si tarie sa treaca peste aceste zile ploioase.
Altfel, spor la cantar ... Wink
george tomescu

MesajTrimis: Sat May 07, 2011 8:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

S-a incheiat prima etapa a CN crap 2011.
Doua locatii, Tancabesti si Darvari
Doua balti diferite
Un singur stil de a arbitra, stilul APS ... Wink

Munca multa si pe Tancabesti unde s-a prins foarte mult peste, dar munca la felde multa si pe darvari unde supravegherea concurentilor trebuia sa fie la ea acasa.
Concurentii aveau nevoie de siguranta si liniste pentru a se putea concentra asupra pescuitului. Si au facut-o cum au stiut ei mai bine.

Din partea mea, felicitari intregului lot de arbitrii APS, indiferent pe ce balta au arbitrat, felicitari celor aflati la inceput de drum in aceasta activitate, dat si "veteranilor" care au stiut sa-i faca pe incepatori sa se acomodeze cat mai repede cu aceasta noua indeletnicire.

Astept colegii, care au avut timp si de poze, sa posteze si sa comenteze.

O seara buna!
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Sat May 07, 2011 9:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si eu va felicit pe toti cei care ati indurat cu stoicism capriciile vremii si va doresc o binemeritata odihna.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
sandu p

Data înscrierii: 10/Jan/2008

MesajTrimis: Sun May 08, 2011 8:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

felicit profesionalismul arbitrilor aps,superior celui din 2009,a se vedea experienta acumulata anterior,mult ,mult peste arbitrjul din 2010,sa o tineti tot asa!

tot respectul meu!
mistrie
Site Admin

Data înscrierii: 12/May/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sun May 08, 2011 12:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a fost greu, obositor, rece, ud dar s-a terminat cu bine pentru toata lumea Smile vreau sa multumesc tuturor colegilor de arbitraj, concurentilor, organizatorului, sponsorului caci am servit si eu cateva sticle de Neumarkt de sete. ma bucur ca ne-am revazut cu vestele pe noi la un arbitraj de calitate si la o etapa de calitate, l-am revazut pe Pauleta cu placere dupa un car de ani cu ocazia asta, pe Sandu Podaru unul dintre cei mai modesti pescari de competitie si multi altii care sa nu se supere daca nu ii enumar aici Smile mi-am permis si am luat si pozele de la crapmania si de la infopescar (au watermark) deoarece nu am avut timpul necesar sa acopar toata balta si posibilitatea sa ma duc si pe Darvari pentru ca eu am arbitrat pe Tancabesti si le-am pus alaturi de ale mele intr-un album dedicat primei etape.

http://photobucket.com/cn2011
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mistrie
Site Admin

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Sun May 08, 2011 1:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

era sa uit Embarassed multumim pentru aplauzele la scena deschisa, felicitarile "live" si cele dupa forumuri
si cateva driluri "live" pe youtube:
http://www.youtube.com/watch?v=AK3pWf8Hhf4
http://www.youtube.com/watch?v=yNLO7DprWC0
http://www.youtube.com/watch?v=g9GFBMam5yo
http://www.youtube.com/watch?v=mj7L8c9Ab1k
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mrvily

MesajTrimis: Sun May 08, 2011 3:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mistrie asta e sugestiva:

Si o parte din colegi nostri

Si filmarile pentru emisiunea de pescuit de la Bistrita,unde Ariston este gazda.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Mon May 09, 2011 7:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Inceputa sub cele mai negre auspicii, certuri, intrigi, suspiciuni de frauda, etapa I a CN Crap 2011 a fost foarte bine dusa la capat de arbitrii Asociatiei Pescar Sportiv. Inca o data, APS s-a dovedit un factor de echilibru atat de necesar pescuitului competitional.
Va multumesc domnilor pentru efortul depus, pentru ca ati suportat capriciile vremii si v-ati achitat exemplar de sarcini !
Au fost si mici scapari, care le vom discuta la sedinta de bilant si sa nu ne culcam pe o ureche, greul abia acum incepe.
Sa ne vedem sanatosi la etapa A II-a.

P.S Rog colegii care au facut poze sa posteze.
Ariston

Data înscrierii: 18/Mar/2008
Locație: Bistrita

MesajTrimis: Mon May 09, 2011 8:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce sa zic mi sa parut cel mai greu arbitraj de pana acum ,poate si datorita timpului nefavorabil,a distantei si a putinelor ore de odihna.Am gasit o balta cu un potential piscicol nemaintalnit de mine cu o asezare geografica frumoasa si cu oameni noi.Important este ca toti ne-am facut treaba cu brio si am lasat loc de" buna ziua",iar la festivitate am fost aplaudati la scena deschisa.Cat despre pescuitul de dupa concurs am reusit doar o ora sa plimbam tablele si voblerele prin apa din cauza furtunii care sa abatut sambata dupa masa.In acea ora Foxi aCAPTURAT o stiuca la vre-o 2 kg si un salau frumos in timp ce eu mi-am trecut in palmares o stiuca si un somn care a intrat la.o oscilanta.Prima etapa a campionatului national de crap desfasurata la Tancabesti va fi transmisa sambata 14 mai 2011 la orele 17.oo si o pute-ti vizualiza live pe www.as-tv.ro prima parte a concursului.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
victord

Data înscrierii: 11/Apr/2011

MesajTrimis: Mon May 09, 2011 10:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari domnilor arbitri,felicitari organizatorilor si nu in ultimul rand concurentilor in ciuda vremii capricioase cred ca prima etapa sa desfasurat in conditii bune ,sper sa ne revedem la urmatoarea etapa in primul rand sanatosi si cu prestatii din ce in ce mai bune ,inca o data FELICITARI
Sus
Sionut

MesajTrimis: Mon May 09, 2011 11:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cateva poze de la Marinel :

ion constantinescu

MesajTrimis: Mon May 09, 2011 11:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am marea bucurie ca prima mea postare pe 2011, sa fie un mesaj de multumire, felicitare si recunostinta.
In calitate de cofondator APS, vreau sa transmit:
Felicitari arbitrilor prezenti pe Darvari si Tancabesti. Va multumesc pentru eforturile depuse, pentru seriozitatea, profesionalismul si spiritul de echipa dovedite. Ca sa obtineti aprecieri de la cei mai buni crapisti ai Romaniei, este o performanta, iar pentru mine este un motiv de bucurie si mandrie! Va sunt recunoscator ca trendul calitatii este ascendent.

Felicitari celor doi "master of the games", Ionut Silivestru si Gabi Calota. Ati reusit sa conduceti echipele in teren, pastrand oamenii uniti, comunicand eficient si acoperind locurile fierbinti. Din proprie experienta, stiu ca asta se realizeaza cu efort personal cel putin dublu si o concentrare asemanatoare.
Va multumesc domnilor! Va admir daruirea si capacitatea de efort.

Draga Marius(Ariston) si Foxy, va felicit si va multumesc pentru participare, pentru faptul ca niste sute de km si o vreme potrivnica, nu v-au impiedicat sa fiti partasi la acest succes.
Sun de mult cu ochii pe voi. Va multumesc pentru entuziasmul de care dati dovada in tot ceea ce faceti. Pentru corpul de arbitri APS, voi sunteti un foarte bun exemplu si un important factor motivant.
Ardealul e cu noi, si APS este foarte bine reprezentat de voi.

Am fost emotionat de aprecierile sincere si la obiect venite din partea concurentilor.
Este cel mai inalt semn de recunostinta oferit arbitrilor. Este semnalul concurentilor ca apreciaza si inteleg, privatiunile si eforturile unui arbitru profesionist.
Va multumesc domnilor si va felicit pentru acesta noua perspectiva.
Va felicit pentru acesta noua atmosfera de concurs, la care se recunoaste si contributia arbitrilor APS.
Felicitari si multumiri Sandu Podaru, pentru interventie!

Domnilor arbitri si concurenti, va doresc sanatate si noi rezultate in CN CRAP 2011, pe masura dorintelor si asteptarilor voastre!
Sus
Sionut

MesajTrimis: Mon May 09, 2011 1:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim de aprecieri Tata Jean.
Am avut profesor bun Very Happy
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum