www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Arbitrii Alesd
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
PETER

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: CLUJ

MesajTrimis: Sun Aug 03, 2008 6:52 pm    Titlul subiectului: Arbitrii Alesd Răspunde cu citat (quote)

Arbitrii APS au plecat de la Cluj cu bateriile incarcate, vii si nevatamati la ora 18.30 (Iancu, Cristi, Nicu si Laur cu Mascota care a avut un succes fenomenal).

A fost o etapa grea, dar cu care ne-am batut si am cistigat.

Amanunte urmeaza.................
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sun Aug 03, 2008 11:30 pm    Titlul subiectului: Re: Arbitrii Alesd Răspunde cu citat (quote)

PETER a scris:
Arbitrii APS au plecat de la Cluj cu bateriile incarcate, vii si nevatamati la ora 18.30 (Iancu, Cristi, Nicu si Laur cu Mascota care a avut un succes fenomenal).

A fost o etapa grea, dar cu care ne-am batut si am cistigat.

Amanunte urmeaza.................

Va felicit, Am stiut tot timpul ca veti fi la inaltime,Bravo voua.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 8:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari tuturor.
Sincer imi pare rau cu nu am putut sa vin cu voi.

Numai bine.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
PETER

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 8:42 am    Titlul subiectului: v Răspunde cu citat (quote)

Mare pacat Vali, cred ca cele 2 Mascote erau mai bine reprezentate "stereo".
In rest, sanatate iti doresc, si o urare deja bine impamintenita:
"Sa-ti mearga Tubi la suflet!"
Sus
ion constantinescu

Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 9:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da Peter, arbitrajul la Alesd a fost dificil cel putin din 3 motive:
-ati desfasurat activitatile de arbitraj pe fondul unei oboseli fizice deja acumulate. Ca sa conduci 600km cu o noapte nedormita si apoi sa arbitrezi 3 manse, nu e deloc usor. Nu mai pun la socoteala, drumul de intoarcere.
-echipa a fost compusa din 6 arbitri. Deci mai multa munca pentru fiecare arbitru la desfacerea si strangerea echipamentului(barci, acumilatori, etc).
-nu s-a prins peste. Asta inseamna in mod sigur concurenti si organizatori frustrati, adica stare tensionata. Este prima etapa in care o grupa intreaga, 23 de profesionisti in spinning, dau "blank" sau "gherla" intr-o mansa!

Voi ati fost uniti, ati ramas calmi si ca de obicei, v-ati facut treaba FOARTE BINE!

D-l Valentin Stratanov(Cozma Fishing Club Cluj-Napoca), in calitate de reprezentant al organizatorilor, multumeste si este recunoscator echipei de arbitri, pentru activitatea ireprosabila de arbitraj de la Alesd si pentru ajutorul acordat in actiunile comune organizatori-arbitri!

Cu aceasta ocazie ii multumesc d-lui Stratanov, pentru sprijinul acordat echipei si pentru modul deosebit de bun in care a decurs comunicarea intre domnia sa si APS in scopul pregatirii arbitrajului la Alesd.

Echipa de arbitri APS(Iancu Dumitrescu-sef echipa, Cristi Nedelcu, Laurentiu Catana, Mihai Vanturache, Nicu Gheorghe si "tanarul" Peter Szocs) au reprezentat asociatia la Alesd, intr-un mod care ne poate inspira cel putin mandrie!

Le multumesc tuturor si ii felicit pentru rezultatul obtinut!

Asteptam poze si informatii de la voi!

PS.
Trebuie sa recunosc ca am avut oarece emotii daca echipa va ajunge la timp la Alesd!
Asta din cauza ca trebuiau sa treaca prin Cluj sa-l ia pe Peter, iar de la Peter de acasa se pleaca tare greu! Very Happy

Ultima modificare efectuată de către ion constantinescu la Mon Aug 04, 2008 9:24 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 9:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari si din partea mea intregii echipe.
S-a muncit mult, s-a condus mult, dar a fost inca o reusita.
@ Peter,
pana se trezesc ceilalti, spune-ne cate ceva din partea ta: cum a fost, cum ti sa parut, ce ai masurat, daca ai masurat, pe cine ai plimbat in barca, daca ai plimbat etc.
In rest, stii si tu: Sa-ti mearga Tubi la suflet!
PETER

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 10:57 am    Titlul subiectului: concurs Răspunde cu citat (quote)

Sa incepem cu alea mai rele:
-Colegii Bucuresteni au avut de suferit mai mult din cauza oboselii, iar eu din cauza grijilor sa ajunga cu bine la Cluj si apoi la Alesd.
-Efortul fizic a fost mai mare ca de obicei, ca nu au fost ajutoare la punerea barcilor pe apa. (am fost doar 6 )
-NU a fost Tubi (dar a fost Ciuc , cit ai vrut)
-Din cauza lipsei de experienta, eu am ramas fara motor in mansa a 2-a si s-a iscat vintul, de nu am reusit sa vislesc numai pina la cel mai apropiat punct, pe mal, de unde am fost ridicat de ceilalti 5 colegi(spiritul de echipa a fost fantastic)
-Nu am putut sa facem o pescuiala, asa cum am fi dorit.
Cele bune:
-Spiritul de echipa si-a spus cuvintul de la bun inceput, si aici trebuie sa zic
"Jos palaria, in fata voastra baieti !"
-Vremea a fost buna, exceptind perioada cu vint mai tare la sfirsitul mansei a 2-a.
-Am fost tratati bine de toti concurentii, mai putin de "observatori"
-Am masurat un singur peste in cele 3 manse in sectorul meu, care a fost si singura captura.
-Cazarea a fost confortabila, mincarea a fost de f. buna calitate si destula
pt. toti.

Acestea au fost impresiile mele.
Multumesc colegilor de Echipa pt ajutorul acordat pe tot parcursul concursului, si anafara lui.
Restul circotelilor le vor posta ceilalti, dupa ce se "trezesc"

Sa va mearga Tubi la suflet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sus
ion constantinescu

Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 12:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avand in vedere interesul general al subiectului si fiind o realizare a APS, de care nu e corect sa-i privam pe nemembri, rog ca topicul sa fie mutat la "anunturi APS".
Cu multumiri,
Sus
Ariston

Data înscrierii: 18/Mar/2008
Locație: Bistrita

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 2:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicit si eu echipa de arbitraj si in primul rand pe pionerul" Peter am inteles ca a fost cea mai slaba etapa din turneul AVP dar cred ca eram bun de ajutor lui peter la vasle ca de.........le am cu motorul meu de 1cp Razz .Felicitari inca o data pt efortul depus in aceastaetapa.
Sus
PETER

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 3:04 pm    Titlul subiectului: r Răspunde cu citat (quote)

Marius sa inteleg ca esti puternic ca un cal? Asa te iau de insotitor. Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Sus
albatrin

Data înscrierii: 15/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 6:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A fost o etapă unicat în Turneul AVP, cea cu un sector în care, pe toată durata concursului, s-a prins doar un singur peste "punctabil", dar mai ales un concurs în care un arbitru a fost blanck, gherlă, adică în trei manșe nu a avut de făcut nici o măsuratoare, pentru cunoscători:A14. Și totuși a fost frumos:
http://s300.photobucket.com/albums/nn28/arbitriaps/Alesd/?action=view&current=3d2420a5.pbw
george tomescu

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 6:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mariusica, mai traiesti?
Doua etape si gata? Sa inmuiat motorul?
Ne vedem la Rogojesti sau te pastrezi pentru Delta? Very Happy Very Happy Very Happy
george tomescu

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 6:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi,
frumoase poze, felicitari pentru colaj
La iarna, eu zic sa le propunem conducatorilor APS sa facem, in paralel cu arbitrajul, un concurs de foto al arbitrilor, mai ales pe lacurile de munte. Very Happy Very Happy Very Happy
Sau o punem de o mini-loterie: care nimereste cel mai slab sector ... Laughing Laughing Laughing
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 7:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

albatrin a scris:
A fost o etapă unicat în Turneul AVP, cea cu un sector în care, pe toată durata concursului, s-a prins doar un singur peste "punctabil", dar mai ales un concurs în care un arbitru a fost blanck, gherlă, adică în trei manșe nu a avut de făcut nici o măsuratoare, pentru cunoscători:A14. Și totuși a fost frumos:
http://s300.photobucket.com/albums/nn28/arbitriaps/Alesd/?action=view&current=3d2420a5.pbw

La festivitatea de premiere,un concurent mai mucalit a propus,in hazul general, sa i se acorde arbitrului A14 "Diploma de arbitru cu trei gherle"!
Sper ca A14 nu se va razbuna pe concurent la etapa urmatoare,Rogojesti(Radauti)!
Sus
george tomescu

MesajTrimis: Mon Aug 04, 2008 7:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iancu,
cum adica "arbitru cu trei gherle"? Poate lacuri cu gherle!
Am sa deschid un topic cu acest subiect, pentru ca ultimele trei etape au fost organizate pe ape publice, iar "abundenta'' capturilor a fost constatata atat de catre concurenti, cat si organizatori si arbitrii. Shocked
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum