www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Fotbal
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
pytzy

Data înscrierii: 25/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Jul 17, 2008 9:10 am    Titlul subiectului: Fotbal Răspunde cu citat (quote)

Rezultatele din Liga Campionilor, prima mansa turul I preliminar:
Marți și miercuri s-au disputat partidele din prima manșă a turului I preliminar al Lgii Campionilor:
Marți:

BATE Borisov (Belarus) - Valur Reykjavik (Islanda) 2-0

Inter Baku (Azerbaidjan) - FK Rabotnicki (Macedonia) 0-0

Tampere United (Finlanda) - Buducnost Podgorica (Muntenegru) 2-1

Anorthosis Famagusta (Cipru) - Piunik Erevan (Armenia) 1-0

F91 Dudelange (Luxemburg) - NK Domzale (Slovenia) 0-1

Llanelli AFC (Țara Galilor) - FK Ventspils (Letonia) 1-0

Dinamo Tirana (Albania) - FK Modrica (Bosnia) 0-2

Valletta FC (Malta) - Artmedia Bratislava (Slovacia) 0-2

S.S. Murata (San Marino) - IFK Goteborg (Suedia) 0-5

Santa Coloma (Andorra) - FBK Kaunas (Lituania) 1-4

Miercuri:

Dinamo Tbilisi (Georgia) - NSI Runavik (Insulele Feroe) 3-0

FK Aktobe (Kazahstan) - Șerif Tiraspol (Moldova) 1-0

Linfield FC (Irlanda de Nord) - Dinamo Zagreb (Croația) 0-2

Drogheda United (Irlanda) - Levadia Tallinn (Estonia) 2-1.

Partidele retur se vor disputa la 22 și 23 iulie... :idea
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Jul 17, 2008 9:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil dintre echipele calificate se va alege adversara Stelei, nu ?
Nu par cine stie ce "sperietori".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
pytzy

MesajTrimis: Thu Jul 17, 2008 9:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cezar dan chioibasu a scris:
Probabil dintre echipele calificate se va alege adversara Stelei, nu ?
Nu par cine stie ce "sperietori".

Intradevar nu sunt de speriat...dar cu conditia sa joci fotbal nu altceva paralel cu acesta.....
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
marian_i

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Thu Jul 17, 2008 10:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

astea nu sunt de speriat, dar steaua poate intalni in turul 3 si echipe precum: Fiorentina, Atletico Madrid, Sparta Praga, Dinamo Kiev, Slavia Praga, AEK Atena, Partizan Belgrad, Galatasaray, Dinamo Zagreb, Wisla Craovia, Standard Liege...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
pytzy

MesajTrimis: Thu Jul 17, 2008 9:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Se pare ca in fotbal se va inregistra un salariu RECORD Samuel Eto'o va incasa in sezonul urmator 40 milioane euro salariu la o echipa din Uzbechistan......"Samuel Eto'o aproape de un contract fabulos cu o echipă din Uzbekistan: 40 de milioane de euro într-un sezon!!!" Shocked Shocked Shocked
George Banciu

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 9:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pytzy a scris:
Se pare ca in fotbal se va inregistra un salariu RECORD Samuel Eto'o va incasa in sezonul urmator 40 milioane euro salariu la o echipa din Uzbechistan......"Samuel Eto'o aproape de un contract fabulos cu o echipă din Uzbekistan: 40 de milioane de euro într-un sezon!!!" Shocked Shocked Shocked

40 mil / 365 = 109.589 eur pe zi !!!!!
pytzy

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

George Banciu a scris:
pytzy a scris:

40 mil / 365 = 109.589 eur pe zi !!!!!

Corect George....cu asa sume investite poti sa mai vezi performante nu cu salari de 50.000/60.000 euro pe sezon.... Laughing
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 9:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

intr-un campionat ca ala, nu poti face performmante orcat ai investi.Daca nu are cu cine sa se intreaca,degeaba...
pytzy

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 10:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
intr-un campionat ca ala, nu poti face performmante orcat ai investi.Daca nu are cu cine sa se intreaca,degeaba...

Asta asa este dar eu ma refeream la investitiile care se fac in Campionatul nostru si salariile care se ofera cu mici exceptii....din cate am mai citit pe net el nu mai intra nici in vederea noului antrenor al Barcelonei "Guardiola"..asa ca la aproape 28 de ani daca prinzi un contract pe asa suma nu cred ca iti vine sa-l refuzi...deja primele sau alte chesti oferite inafara de contract sunt mici atenti pentru el....plus bani din spoturi publicitare.... Wink
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 10:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:

Da, dar un jucator ca ETO'O, aflat la sfarsitul carierei nu cred ca va schimba campionatul tarii respective. Este mai mult un produs de Marketing, sau o forma de publicitate , sau poate o spalare de bani.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
pytzy

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"...Atacantul echipei FC Barcelona, Samuel Eto'o, a declinat oferta liderului campionatului din Uzbekistan, Kuruvchi Tașkent, care era dispus să plătească 40 de milioane de euro pentru achiziționarea camerunezului, informează Gazzetta dello Sport. Eto'o (27 de ani) a refuzat oferta uzbecilor, precizând că își dorește să evolueze într-un campionat mult mai puternic...." Idea
mistrie
Site Admin

Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri Jul 18, 2008 4:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pytzy a scris:
"...Atacantul echipei FC Barcelona, Samuel Eto'o, a declinat oferta liderului campionatului din Uzbekistan, Kuruvchi Tașkent, care era dispus să plătească 40 de milioane de euro pentru achiziționarea camerunezului, informează Gazzetta dello Sport. Eto'o (27 de ani) a refuzat oferta uzbecilor, precizând că își dorește să evolueze într-un campionat mult mai puternic...." Idea

poate nu vrea sa ahunga ca beckham Laughing Laughing Laughing
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
marian_i

MesajTrimis: Fri Jul 25, 2008 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru că negocierile dintre RCS și ceilalți operatori TV sînt în impas, 3,4 milioane de abonați pierd minimum șase meciuri în fiecare weekend

Au rămas două zile pînă la debutul Ligii I. În acest moment, 3,4 milioane de abonați riscă să nu vadă nici un meci în primul weekend cu fotbal! Pentru că furnizorii lor de televiziune nu s-au înțeles cu RCS, ei trebuie să aștepte pînă miercuri ca să urmărească prima partidă din campionat, FC Vaslui-Steaua, transmisă de Antena 1, de la ora 20:30.

Meciurile se văd pe cablu doar la RCS, iar dintre platformele DTH doar DigiTV are inclus postul în pachet. Abonații UPC, Boom, Dolce sau Max TV nu vor prinde GSP TV, așa că nu vor avea acces la jocurile transmise de noul post. RCS și ceilalți operatori TV nu s-au înțeles nici pînă acum pentru ca abonații celorlalte firme să beneficieze de GSPTV. Deținătorul drepturilor pentru Liga I vrea ca microbiștii să vadă meciurile gratis, în pachetul de bază, dar cere ceva mai mult de un euro pe abonat din partea operatorilor, sumă pe care UPC și Dolce, cu care RCS a negociat, o consideră exagerată.

Programul primei etape

Sîmbătă, 26 iulie
FC Brașov - Urziceni 18:00, GSPTV
U Craiova - Poli Iași 18:00, GSPTV 2
FC Argeș - Poli Timișoara 19:30, GSPTV 3
Buzău - Farul 21:00, netelevizat
Rapid - Gloria Bistrița 21:15, GSPTV

Duminică
Gaz Metan - Oțelul 18:00, netelevizat
CS Otopeni - CFR Cluj 19:30, GSPTV 2
Pandurii - Dinamo 21:15, GSPTV
Miercuri
FC Vaslui - Steaua 20:30, Antena 1

http://www.gsp.ro/stire/cine-vede-si-cine-nu-vede-meciurile-ligii-i-88765.html
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mistrie
Site Admin

Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri Jul 25, 2008 8:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc celui de sus ca nu mai sunt microbist de fotbal romanesc Very Happy
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
pytzy

MesajTrimis: Fri Jul 25, 2008 8:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu zic ca se va reglementa televizarea meciurilor din Liga I. Stau cel putin linistit deoarece sunt abonat RCS-RDS.... Wink
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3 ... 19, 20, 21  Următoare
Pagina 1 din 21

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum