www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Polemici concurs Cercani
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lufaru33

Data înscrierii: 15/May/2008
Locație: constanta

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 7:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cezar dan chioibasu a scris:
In conceptia mea, atacul la persoana inseamna altceva !

De pilda:

Postezi undeva ca ai pescuit la Periboina, unii se intereseaza unde este, altii ce ai prins etc si se trezeste unul care scrie : stai acasa, securistule !
Asta pentru ca a aflat ca ai locuit in bloc cu cumnatul unui care era paznicul parcarii la Secu'.
Adica nu contesta nici ce ai facut, nici ce ai scris, ci ataca ceva ce tine de persoana dumitale ( chiar real, nu imaginar ca-n exemplul meu )
FAE a construit o ipoteza legata la modul cum ar fi reactionat la actiunea dumitale reala ( ce i-ai facut acelui individ ), nu te-a atacat pentru o chestiune paralela, fara legatura ( de pilda, ca ti-ai luat carnet de sofer prin frauda ). Adevarat sau neadevarat, ar fi fost atac la persoana.
Asa, este numai o reflectie personala ( fericita sau nefericita ).

P.S. Ai fost vreodata nedreptatit/discriminat pe motiv ca nu esti membru APS ?
Citat din Fae: tu cred ca ai avut de-a face pina acum numai cu ditraia ...senili sau preoti...daca dadeai peste mine sincer pina acum te faceam sa nu mai ai curajul sa ridici ochi din pamint in fata mea... ____Asta daca tot se cer argumente sau mai stiu eu ce...
Lufaru33

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hopa! ia uite ce repede mi s-a sters ultima postare...si mai vorbim de chestii si trestii... Idea
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Omule, citeste explicatia atacului la persoana din postarea anterioara.

Nu aprob forma de adresare a lui FAE, dar repet :
se refera strict la gestul dumitale, aratand cum ar fi reactionat, nu te-a atacat pe linie de familie, onoare, aspect fizic etc.
A atacat gestul Lufarului, nu omul Lufaru !

Repet, nu comentez calitatea atacului, ci directia in care s-a dat acest atac.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Lufaru,
"daca dadeai" nu-i totuna cu daca dai .
Lufaru33

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Voi lua de buna ceea ca-mi spuneti dvs. si voi incheia discutia aceasta,care oricum,nu-mi da castig de cauza.
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lufaru33 a scris:
Hopa! ia uite ce repede mi s-a sters ultima postare...si mai vorbim de chestii si trestii... Idea

crede-ma ca e mai bine pentru tine ca s-a sters... Evil or Very Mad
Lufaru33

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
Lufaru33 a scris:

crede-ma ca e mai bine pentru tine ca s-a sters... Evil or Very Mad
Atunci...trebuia s-o lasi... Wink
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lufarule, noi inca nu ne-am cunoscut, insa daca ajung in Constanta in vara asta ne vom cunoaste. Pe FAE il cunosc de ceva timp. Parerea mea este ca faci valuri aiurea privitor la subiectul in discutie.
Nu se face nicio discriminare la postarile usserilor in functie de apartenenta la APS. Asta sa-ti fie clar!
Daca era sa te baneze vreun moderator sau admin o facea de cand ti-ai facut cont aici. Dupa cum probabil vezi, au fost toti permisivi (ca sa nu spun foarte)... Si asa este normal sa fie. Daca tie iti face placere sa scrii aici despre pescuitul.ro, nu-i nicio problema. Noua astia care am luat m...e (asa cum iti placea sa scrii in urma cu cca de 10 zile) ne place sa-l poreclim bip.ro si pentru asta avem motive intemeiate. Sa ma apuc acum sa ti le enumar... nu o voi face.
Daca tu ai simti nevoia sa scrii aici despre Augustin... poti sa o faci. Nimeni nu-ti va sterge postarea sa sa te baneze... insa ai declansa o avalansa de discutii inutile care nu ar face bine nimanui.
Nu crezi ca este mai bine sa discutam cum facem in a doua jumatate a lui iulie sa facem o pescuiala la chefal impreuna?
Sus
Lufaru33

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Fetes Eugen --- Sunt de acord sa fac o pescuiala cu oricine dintre dvs. n-ar fi nicio problema,chiar mi-ar face placere,dar mai intai trebuie sa va vindecati de ideile preconcepute vis-a-vis de mine. Nici prin gand nu mi-a trecut sa discut aici despre vreo persoana sau alta...N-as avea de ce,ptr ca nu ma intereseaza soarta nimanui,in afara de mine Wink Asa ca,va rog sa stergeti din gandire faptul ca as avea vreo intentie rea sau alte scopuri aici,in afara de socializare(cu cine se poate) si discutii despre pescuit si tot ce implica el.
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lufaru33 a scris:
@ Fetes Eugen --- Sunt de acord sa fac o pescuiala cu oricine dintre dvs. n-ar fi nicio problema,chiar mi-ar face placere,dar mai intai trebuie sa va vindecati de ideile preconcepute vis-a-vis de mine. Nici prin gand nu mi-a trecut sa discut aici despre vreo persoana sau alta...N-as avea de ce,ptr ca nu ma intereseaza soarta nimanui,in afara de mine Wink Asa ca,va rog sa stergeti din gandire faptul ca as avea vreo intentie rea sau alte scopuri aici,in afara de socializare(cu cine se poate) si discutii despre pescuit si tot ce implica el.

Este atat de important sa ai dreptate in aceasta chestiune ?
In legatura cu persoana mea, cred ca nu ai a te plange de vreo nedreptate.
Iti propun un exercitiu intelectual: incearca sa-ti recitesti toate postarile de pana acum si fa o statistica obiectiva. In cate cazuri iti dai singur dreptate ?
Comunica-mi si mie procentul, daca vrei, chiar printr-un MP.

Iar interventia lui Ionut a fost pertinenta, in spiritul saitului.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lufaru33 a scris:

Chestia cu ideile preconcepute chiar a reusit sa-mi smulga un zambet... Prima impresie pe care mi-ai lasat-o a fost cea de pe bip.ro referotor la postarile despre personaje banate acolo si despre APS. Ma poti acuza de rea vointa? Laughing
Sunt ferrrrmmmmmm convins ca dupa ce vei cunoaste, la propriu, cat mai multi dintre colegii mei iti vei schimba atitudinea de "napastuit".
Ce parere ai?
Sus
Lufaru33

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ Fetes --- si eu sunt convins ca aveti dreptate Wink
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 8:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma multumesc cu un simplu Eugen... Suna ceva mai cald... Pe mine ma cam racaie sa-ti tot spun Lufaru... Un nume mai de "vara" ai?
Sus
Lufaru33

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 9:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eugen Fetes a scris:
Ma multumesc cu un simplu Eugen... Suna ceva mai cald... Pe mine ma cam racaie sa-ti tot spun Lufaru... Un nume mai de "vara" ai?
Prietenii imi spun Claudiu Wink
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Wed Jun 18, 2008 9:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Parca discutia asta, raportata la cele anterioare, este ceva mai altfel. Mie mi se pare un inceput, tie?
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5  Următoare
Pagina 4 din 5

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum