www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Brigada de arbitrii APS
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
crap-one

Data înscrierii: 04/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Apr 15, 2008 8:03 pm    Titlul subiectului: Brigada de arbitrii APS Răspunde cu citat (quote)

Salut baieti. Dupa cum bine stiti, in perioada 17-20 iulie 2008 am organizat pe acumularea Peris, primul concurs de carp-fishing unicat in Romania, unde crapul se puncteaza de la 10 kg in sus. Ma pot baza' pe 2 arbitrii din asociatia voastra sau nu? Detalii-le despre plata si restul le discutam face to face. Astept raspunsul vostru.......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Tue Apr 15, 2008 9:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@carp-one
Privind data concursului, in principiu spunem da. Ramne sa ne vedem si sa discutam detaliile, dupa care vom lua decizia finala.

0723.244.793
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
crap-one

Data înscrierii: 04/Mar/2008

MesajTrimis: Wed Apr 16, 2008 9:31 pm    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

Jean, ok. Am de organizat-arbitrat concursul "Cupa Prietenia 18-20 aprilie - Peris" si de luni incolo te sun sa stam de vorba.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
ion constantinescu

MesajTrimis: Thu Apr 17, 2008 11:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ok, Cristi. Astept telefonul tau ca sa ne vedem saptamana viitoare.
Mult succes in organizarea si arbitrajul Cupei Prieteniei si pentru toti concurentii Fire intinse!
Sus
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Mon Apr 28, 2008 8:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Primele poze de la etapa I Sarulesti pe site la sectiunea foto, "galeria oficiala a APS"
Sus
Livia

Data înscrierii: 16/Jan/2008
Locație: Detroit

MesajTrimis: Mon Apr 28, 2008 9:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Reusite pozele, frumoase capturile !!! Felicitari!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Tue Apr 29, 2008 6:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eugen Fetes a scris:
Primele poze de la etapa I Sarulesti pe site la sectiunea foto, "galeria oficiala a APS"

Faine poze, mandra echipa Exclamation Exclamation
O treba facuta la meserie, felicitari si la mai mare Exclamation
ion constantinescu

MesajTrimis: Tue Apr 29, 2008 8:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim Livia, multumim Peter! Very Happy
In campionatul national de spinning "Turneul Aventuri la Pescuit" mai sunt 7 etape. Mai multe informatii despre turneu, puteti afla vizitand saitul prieten al Ligii Romane de Spinning www.lrs.ro.
La momentul potrivit, va vom "alimenta" cu informatii si poze noi. Very Happy
Sus
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Sun May 18, 2008 12:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu sunteti prea terminati azi, as dori sa ziceti si sa ne aratati ceva de la etapa a II-a(Valea Argovei) de ieri si azi.Nu accept decat vesti foarte bune ! Very Happy
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Sun May 18, 2008 3:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I-am vizitat aseara, dupa ce am terminat arbitrajul la Sarulesti.
Baietii nostri aratau foarte obositi ( manse lungi, intindere mare de apa, concurenti ambitiosi etc), foarte bronzati, veseli si optimisti.
Ecourile printre concurenti sunt favorabile, se arbitreaza corect si autoritar ( inca nu a aruncat nimeni cu bricheta-lucru rar Laughing )
Sponsorul ( Ursus-Cluj ) si-a facut datoria, berea MOCA curgea in valuri. Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007

MesajTrimis: Sun May 18, 2008 4:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am venit,am arbitra,am facut ce trebuia,vom dormi,vom......

Ultima modificare efectuată de către rubliov la Mon May 19, 2008 7:08 am, modificat de 1 dată în total
Sus
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Sun May 18, 2008 6:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fratilor,
Am ajus si eu, fu' tare greu pt toti, sectoarele FOARTE MARI, eu fusei pe 1 (unu), cel mai mare, 2.3 km lung si 1,76 lat, am avut si ghinionul ca la mansa 1 sa fiu singur pe tot sectorul in barca pt ca un concurent intarziat nu a avut barca si a luat-o pe a lui George Tomescu, asa ca ............... nu mai zic.
Toate au fost mari, insa sectorul unu cel mai mare, celelalte cu cca 20% mai mici (am verificat pe Google).
Am avut probleme ca balizele ca nu au fost pozitionate ca pe site-ul LRS si am avut dubii la limite, insa acum dupa ce am verificat pe LRS am certitudinea ca am intuit bine (cu totii).
Pescuitul ............. fara capturi si cam fara peste ..............se bagasera plasele in toate zilele premergatoare cocursului ............ ca la ROMANIA SRL
In rest fu bine ............ , iar cu totii (concurenti, arbitrii, inclusiv insotitori si privitori) tare nervosi din cauza lipsei de peste, dar as zice ca a ietit bine pe general.
La prima vedere prima etapa de la Sarulesti pare mai reusita (din punctul nostru al arbitrilor), dar aceasta a fost mai grea si plina de neprevazut si as zice , fara ca cei participanti la Sarulesti sa se simta nedreptatiti, ca a fost totusi o reusita, cu toate ca f putini concurenti au rabufnit pe arbitri ............ as zice fara motiv............ ca ne-a batut soarele in cap pana ne-a capiat........ pic de vant...........
Alte povestiri mai tarziu.
As dorii si porerea concurentilor si a organizatorilor.
In rest, numa' bite tuturora
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Sun May 18, 2008 7:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ionut,noi zicem ca a fost bine,sa vedem ce zic si ei.V-am simtit totusi lipsa,a ta,a lui Mihai V si a lui George B.Parca a fost mai greu decat la Sarulesti,darorita sectoarelor mai mari,a distantelor intre puntele de plecare mari si dificil de accesat,a starii de nervozitate provocata de caldura si a organizarii sub orice critica a pregatirii si servirii mesei.In rest,asa cum zicea Cezar,amatorii de bere MOCA(si au fost destui) au profitat din plin,ca de fiecare data.Cu pozele este responsabil,ca de obicei,George T.,caruia i se alatura de asta data,Tati Florin.Sa asteptam si reactiile concurentilor,precum si sedinta de bilant, la care va asteptam si pe voi,si vom trage concluziile finale.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 7:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am revenit Very Happy Very Happy Very Happy
Scuzati intarzierea, dar am fost "putin" obosit dupa agrementul de la Valea Argovei Very Happy Very Happy Very Happy

Nu inteleg ce nu ia placut lui Iancu Very Happy : mancarea a fost deosebita, nicaieri nu mai gasesti asa ceva, poti cauti mult si bine: caras prajit si mancat pe intuneric pe peluza lu' domnu' ... (am si uitat cum il cheama), mancare rece de la fast-food, oase si piele de oaie la gratar, paine ... (unele cred ca erau ramase de la Sarulesti) Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Asta a fost partea neplacuta si pt. noi si pt. concurenti.

Si sa trecem la lucruri mai domestice: cum spune si Vali - niste sectoare cat lacul Razelm, cu plauri, insule, gofuri, coturi etc.
Peste era, dar la Metro.
Concurenti obositi, batuti de soare, fara peste ...

Vom urmari si reactiile concurentilor.
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 8:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

uite si ceva poze:

Vineri seara, inainte de sedinta tehnica:

Sedinta tehnica:

Simbata dimineata:

La pranz am servit interviuri - sunt bune dar nu prea tin de foame:

Presa a fost cu noi:

Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum