www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Dialog deschis
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Florin NAE

Data înscrierii: 26/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 8:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, nu cred ca este topicul potrivit unde sa dezbatem acest subiect, il rog pe Ionut sa mute subiectele nu inainte de a te ruga respectuos sa transmiti ce tam-tam am creeat. Daca am deranjat cu ceva eu am bunul simt sa recunosc si sa-mi cer scuze fata de toti colegii, nu vreau sa creez divergente printre voi mai ales ca eu sunt nou si poate mai putin agreeat fata de altii. OK, astept raspuns din partea ta dupa care promit ca nu o sa mai intervin in nicio discutie, ba mai mult nu o sa mai postez deloc.
In cazul in care ai dreptate iar eu nu am realizat ca te jignesc te rog frumos sa accepti scuzele mele.

Cu mare respect
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 8:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Florin, stai linistit, nu cred ca a fost vorba de un adevarat conflict .
Si "crap-one", si dumneata, v-ati incadrat in limitele decentei necesare si nu ati suparat pe nimeni, atata timp cat nu au avut loc atacuri la persoana si stridente nedorite.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
crap-one

Data înscrierii: 04/Mar/2008

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 6:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Florin NAE a scris:
Cristi, nu cred ca este topicul potrivit unde sa dezbatem acest subiect, il rog pe Ionut sa mute subiectele nu inainte de a te ruga respectuos sa transmiti ce tam-tam am creeat. Daca am deranjat cu ceva eu am bunul simt sa recunosc si sa-mi cer scuze fata de toti colegii, nu vreau sa creez divergente printre voi mai ales ca eu sunt nou si poate mai putin agreeat fata de altii. OK, astept raspuns din partea ta dupa care promit ca nu o sa mai intervin in nicio discutie, ba mai mult nu o sa mai postez deloc.
In cazul in care ai dreptate iar eu nu am realizat ca te jignesc te rog frumos sa accepti scuzele mele.

Cu mare respect

Nae cu acelasi respect te salut si eu. Nu m-ai jignit, dar este aiurea ca, din toate "balivernele" care mai scriu baietii...tocmai pe mine sa ma dai exemplu. Tu cum te simteai daca, fara sa te cunosc macar....pomeneam eu de vreo postare de-a ta?

ps- DACA pentru toti membrii APS, noi, "outsiderii" nu suntem "primiti la voi acasa" sa mai scriem si noi una alta......cred ca este cazul sa ma retrag. Din cate stiu si eu , FORUM inseamna LIBERA EXPRIMARE.....chiar daca apartine unei asociatii......
din partea mea, acest subiect este off topic.
cu respect pt baietii, Cristi "mosharu".
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Florin NAE

Data înscrierii: 26/Mar/2008

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 6:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, nu te-am dat exemplu pe tine special, cred ca acest lucru ar fi fost pe ultimul loc in capul meu, am sortat pur si simplu cateva postari dintre care a doua era a mea personala (cea cu raspusuri numai la cunostinte), eu nu sunt moderator sau site admin sa hotarasc ce se posteaza pe acest forum insa am vrut sa fac o departajare a unor subiecte. Dupa cum am spus, vroiam sa accepti scuzele mele in cazul unei jigniri dupa care ma retrag, o sa citesc pe acest forum fara sa mai postez. La final cer scuze tuturor pescarilor care citesc acest forum si au fost deranjati de postarile mele.

Mari RESPECTE TUTUROR
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 7:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Florin si Cristi "Mosharu",

Pana la urma ce s-a intamplat ?
V-a suparat vreun moderator sau adminul saitului ? Sau APS-ul ?
Voi ati avut un schimb de replici, spuneti amandoi ca va retrageti, dar cautati vinovati in alta parte.
Nu exista discriminari de tip "membri mai vechi sau mai noi, agreati mai mult sau mai putin".
Exista numai preocuparea de a evita discutiile sterile, se doreste ca prietenii acestui sait si ai APS-ului in general sa fie corect informati si bine tratati, fara a deranja nici pe cei vin cu buna credinta pentru a se informa si a da informatii.
Sait "liber" inseamna discutii, dezbateri moderate corect, schimb de idei si experienta, nu atitudine aroganta, sfidatoare si intoleranta, gen" eu sunt mare pescar, voi habar n-aveti si prin asta sunteti obligati sa ma admirati necontenit".
Mai inseamna si ca fiecare are dreptul sa posteze sau nu; hotararea ii apartine.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 7:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Florin NAE a scris:
............ma retrag, o sa citesc pe acest forum fara sa mai postez. La final cer scuze tuturor pescarilor care citesc acest forum si au fost deranjati de postarile mele.
Mari RESPECTE TUTUROR

Stati fratilor asa, ca nu'i asa Laughing
Io cre' ca'i loc pentru toata lumea aici... mi se pare cel putin bizar, sa aplicati acest orgoliu ranit tocmai intr'o situatie care n'anunta niciun atac direct fata de cineva...ba chiar daca ar fi fo' frun atac direct cre' ca mai era loc de'ntors...ar fi pacat ca Nae sa nu mai contribuie cu inscrisurile sale la forum, io nu cre' ca AICI unu' e nou si altu' veteran...ar fi pacat sa avem astfel de manifestari...si sunt convins ca nici Cristi n'are nimic cu Nae, asa ca haideti sa continuam confruntarea de idei...saitu' asta va creste din astfel de discutii, care poate uneori au o tenta rautacioasa, insa nu's facute cu rautate
Nu'i asa domnilor moderatori???e randu' vostru, zic si io...

Ultima modificare efectuată de către nexu la Mon May 26, 2008 7:58 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
dutu stoica

Data înscrierii: 06/Apr/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 7:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Alo , baietii.....Sunteti in topicul "drept la replica" nu "m-am suparat, imi iau jucariile si plec". Ati procedat foarte corect amandoi, manifestand respect reciproc si cerandu-va scuze pentru eventualele greseli neprovocate. Cred ca forumul va fi mai sarac fara postarile voastre si nu e cazul sa recurgeti la acest gest. Spiritul asociatiei este pretenia, intelegerea, cunoasterea reciproca. Toate acestea sunt inca la inceput si ar fi pacat sa le stirbim din valoare cu cateva randuri, fara sa ne cunoastem, fara sa stam de vorba pe un mal de apa, fara sa ne privim in ochi, fara sa ne dam mana.
Dati-va mana. Este un gest simplu, barabatesc, uman. In multe privinte ma insel si eu, dar de un lucru sunt absolut sigur: NIMENI NU-I PERFECT.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
crap-one

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 9:36 pm    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

cezar dan chioibasu a scris:
Florin si Cristi "Mosharu",

Pana la urma ce s-a intamplat ?
V-a suparat vreun moderator sau adminul saitului ? Sau APS-ul ?
Voi ati avut un schimb de replici, spuneti amandoi ca va retrageti, dar cautati vinovati in alta parte.
Nu exista discriminari de tip "membri mai vechi sau mai noi, agreati mai mult sau mai putin".
Exista numai preocuparea de a evita discutiile sterile, se doreste ca prietenii acestui sait si ai APS-ului in general sa fie corect informati si bine tratati, fara a deranja nici pe cei vin cu buna credinta pentru a se informa si a da informatii.
Sait "liber" inseamna discutii, dezbateri moderate corect, schimb de idei si experienta, nu atitudine aroganta, sfidatoare si intoleranta, gen" eu sunt mare pescar, voi habar n-aveti si prin asta sunteti obligati sa ma admirati necontenit".
Mai inseamna si ca fiecare are dreptul sa posteze sau nu; hotararea ii apartine.

Nu sa intamplat nimic Cezar. La concursul de la Darvari, m-am intalnit/cunoscut cu Ionut si printre altele mi-a zis: " nu au fost mai multi de la noi de acord cu "debutul tau la noi pe site" Shocked Shocked Shocked
Rolling Eyes Confused

DE CE ....? nu stiu. Cand m-am intors acasa, seara am stat pe mess cu Marinel, i-am zis si lui ...si.... Rolling Eyes
cred ca nu am suparat pe nimeni pe pa'ci cu vreo postare de'a mea.....
si alta chestie care m-a "mirat" ....
sunt prieten cu Sandu Podaru, stiu ca o sa participe la Cercani, am vrut sa fac echipa cu el, dar....nu se poate. Este corect?
La concursurile de crap pe care le organizez eu, sunt BINEVENITI pescarii din TOATE asociatiile......fara discriminare. Confused
Daca vroiati sa faceti numai cu membrii APS, de ce nu ati postat ...unde noi, astilantzi, nu putem sa intram, nefiind membri Idea
in fine....de vreo 3-4 ani de cand postez pe forumurile pt. pescuit....am vazut multe si nu mai ma mir de nimic....

PACE voua membrii APS......
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adar Marian

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 10:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Crap-one, hai sa te lamuresc io :
- cum bine scrie p-aci, prin zona, concursul la care te referi are drept obiectiv constituirea unei echipe ce va reprezenta APS-ul in viitoare competitii. Ca o dovada a faptului ca nu tinem gaia-matzu sa fim perceputi drept o casta, se permite si nemembrilor inscrierea, sub rezerva ca acestia s-o faca doar in compania unui apesist. E drept, e normal, e chiar indicat sa fie asa, cata vreme asociatia se vrea a fi o mare familie si daca nu faci parte din ea, doar prin "alianta" ai posibilitatea sa fii invitat la o cumetrie, un botez, o taiere de motz, chestii d-astea.

PS. Si daca chiar vrei sa participi iar amanuntul asta te-mpiedica, pot sa te ajut, vericule. Nu-s "crapar", insa daca-mi platesti taxa, imi dai mancare si bautura pe durata concursului (mai subtire cu prima si din greu intr-a doua !), fac io echipa cu tine ! Mai adaug ca-mi place vinu' alb, sec, DOC-CMD, si dimineata la 8 sa fie cafeaua gata, fierbinte, neagra si cu doua lingurite de zahar !
Te bagi ?
crap-one

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 5:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
Crap-one, hai sa te lamuresc io :
- cum bine scrie p-aci, prin zona, concursul la care te referi are drept obiectiv constituirea unei echipe ce va reprezenta APS-ul in viitoare competitii. Ca o dovada a faptului ca nu tinem gaia-matzu sa fim perceputi drept o casta, se permite si nemembrilor inscrierea, sub rezerva ca acestia s-o faca doar in compania unui apesist. E drept, e normal, e chiar indicat sa fie asa, cata vreme asociatia se vrea a fi o mare familie si daca nu faci parte din ea, doar prin "alianta" ai posibilitatea sa fii invitat la o cumetrie, un botez, o taiere de motz, chestii d-astea.

PS. Si daca chiar vrei sa participi iar amanuntul asta te-mpiedica, pot sa te ajut, vericule. Nu-s "crapar", insa daca-mi platesti taxa, imi dai mancare si bautura pe durata concursului (mai subtire cu prima si din greu intr-a doua !), fac io echipa cu tine ! Mai adaug ca-mi place vinu' alb, sec, DOC-CMD, si dimineata la 8 sa fie cafeaua gata, fierbinte, neagra si cu doua lingurite de zahar !
Te bagi ?

"vericule" Marian, hai sa zic ca "halesc" gluma ta cu a doua parte a postarii tale Very Happy
Nu, ms...daca este sa vin la concursul APS, asa cum am mai scris, voi face echipa cu Sandu Podaru, el fiind APS-ist. NU tin motz sa particip, dar chiar mi-ar facea placere sa va cunosc pe majoritatea Wink Very Happy
Dar...sti tu cum vine treaba...."dragoste" cu sila nu se poate Laughing

Ultima modificare efectuată de către crap-one la Tue May 27, 2008 7:21 am, modificat de 1 dată în total
Sus
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 5:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cristi,te asteptam la concurs!cu sandu sau cu altcineva.intra in topicul cu inscrieri la concurs si "trece-te"la rand cu participarea.nu vei regreta !este un concurs pentru oricine simpatizeaza APS!
crap-one

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 7:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
cristi,te asteptam la concurs!cu sandu sau cu altcineva.intra in topicul cu inscrieri la concurs si "trece-te"la rand cu participarea.nu vei regreta !este un concurs pentru oricine simpatizeaza APS!

Ok boss. O sa ma aveti pe "cap" la Cercani. Very Happy
Sus
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 7:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi, daca vrei sa participi la concurs si sa ne cunosti, vino linistit ; vezi ca si Iulian Bancila, si Johny, si alti apesisti, isi cauta partener.
Asa cum a spus si Marian, concursul are si menirea de a contura "lotul de pescari de crap al APS"pentru viitor.
Vom face si concursuri OPEN, popularizate si pe alte saituri, dar, sincer, vrem intai sa capatam putina experienta in asa ceva.
Pana la urma, poate ne ajuti si tu !
Cat despre sait, el este deschis pentru discutii despre pescuit, ecologie, natura in general, dar vrem sa-l protejam de grosolanii, certuri si alte manifestari reprobabile, de care majoritatea suntem satui din viata de zi de zi.
Sus
crap-one

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 7:38 am    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

Cristi, daca vrei sa participi la concurs si sa ne cunosti, vino linistit ; vezi ca si Iulian Bancila, si Johny, si alti apesisti, isi cauta partener.
Asa cum a spus si Marian, concursul are si menirea de a contura "lotul de pescari de crap al APS"pentru viitor.
Vom face si concursuri OPEN, popularizate si pe alte saituri, dar, sincer, vrem intai sa capatam putina experienta in asa ceva.
Cat despre sait, el este deschis pentru discutii despre pescuit, ecologie, natura in general, dar vrem sa-l protejam de grosolanii, certuri si alte manifestari reprobabile, de care majoritatea suntem satui din viata de zi de zi.

Multumesc Cezar pt. raspuns. Interesanta propunere de parteneri...dar...nu-i cuniosc. Pe Sandu Podaru il cunosc bine + am pescuit cu el la Darvari, de placere- si stiu ce-i "poate pielea".... Very Happy
Am sa vorbesc chiar azi cu Sandu la clubul nostru ( Clubul Pescarilor ) daca facem echipa la Cercani.....
Sus
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 7:45 am    Titlul subiectului: Re: . Răspunde cu citat (quote)

crap-one a scris:

Multumesc Cezar pt. raspuns. Interesanta propunere de parteneri...dar...nu-i cuniosc. Pe Sandu Podaru il cunosc bine + am pescuit cu el la Darvari, de placere- si stiu ce-i "poate pielea".... Very Happy
Am sa vorbesc chiar azi cu Sandu la clubul nostru ( Clubul Pescarilor ) daca facem echipa la Cercani.....

Si Iulian a fost la Darvari, in echipa cu Ionut.
Oricum, te asteptam ! Laughing
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum