www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

DIALOG DESCHIS
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Lufaru33

Data înscrierii: 15/May/2008
Locație: constanta

MesajTrimis: Sun Jun 01, 2008 7:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
domnule lufaru,ma vad nevoit sa intervin .daca nu-ti vezi de treaba vei cunoaste cartonasul rosu!interventiile dvs. nu sunt "destinzatoare" ci malitioase.sunteti la limita dintre bun simt si nesimtire.un pas si....
Da' ce am facut,sefu',ca doar n-am dat cu paru' Shocked
Adar Marian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue May 12, 2009 1:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

On topic:

rumburakk a scris:
.poate intelegem(realizam) ca relatiile interumane ce ar trebui sa ne caracterizeze...lasa de ...dorit! Atat!

Mon cher, poti dezvolta ideea, te rog?
Formularea e intr-atat de generala, incat orice user, inclusiv eu, se incadreaza, asa ca niste lamuriri ar fi de dorit.
Adaug ca in urma unor constatari personale, mai mult de jumatate dintre membri asociatiei s-au inscris (inclusiv pe forum) pentru socializare (un sinonim al "relatiilor interumane" de care pomenesti tu) si daca afirmi ca acestea "lasa de dorit", s-ar spune c-au dat chix in demersul lor.
dutu stoica

Data înscrierii: 06/Apr/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Tue May 12, 2009 1:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
On topic:

rumburakk a scris:
.poate intelegem(realizam) ca relatiile interumane ce ar trebui sa ne caracterizeze...lasa de ...dorit! Atat!

Formularea e intr-atat de generala, incat orice user, inclusiv eu, se incadreaza, asa ca niste lamuriri ar fi de dorit.
Adaug ca in urma unor constatari personale, mai mult de jumatate dintre membri asociatiei s-au inscris (inclusiv pe forum) pentru socializare (un sinonim al "relatiilor interumane" de care pomenesti tu) si daca afirmi ca acestea "lasa de dorit", s-ar spune c-au dat chix in demersul lor.

Marian, poate dl. Rumburakk a evaluat relatiile interumane la cei 20-30 ron pe care ia solicitat de la forumisti, pentru concurs. Poate are dreptate, la cate actiuni comune a participat, asta-i valoarea (socializarii) data de dumnealui. Dupa cum ai observat, este foarte usor sa te "produci" pe forum prin puncte, puncte si zambareti, incercand fraze filozofice si lasand pe fiecare sa traga ce concluzie vrea.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Tue May 12, 2009 2:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
On topic:

rumburakk a scris:

Cred ca se refera la nevoia de solidaritate, nu la inclinatia catre socializare.
Este si solidaritatea o fateta a relatiilor interumane.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rumburakk

Data înscrierii: 25/Jan/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Tue May 12, 2009 2:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dle Dutu, dvs ar trebui sa stiti cel mai bine ce inseamna relatii interumane....de socializare nu a fost vorba! Doar Socrate(a se citi Dl. Adar) ma agata fara motiv de cate ori are ocazia, sa inteleg ca de aici inainte ma voi astepta la acelasi lucru din partea dvs?
Nu am participat la actiuni comune din diverse motive....si???
Da scriu cu puncte puncte....daca va intereseaza de ce(culmea este ca am o motivatie serioasa)....va explic, daca va intereseaza. Cat despre banii cersiti, nu pentru mine....imi cer scuze ca am apelat la voi...cei de deasupra celorlalti!

Si ca sa nu interpretati gresit unele aspecte va asigur ca nu mai particip la concurs ptr a nu se crede ca voi putea beneficia intr-un fel de potentialul vostru in a ajuta(sau nu)!
Sper ca, din pomana oferita cu generozitate de George sa se bucure macar cine merita! Anul trecut multi au luat atitudine cand am afirmat ca sunteti constituiti pe gasti...adevarul a deranjat...dar asta este adevarul!
Atata timp cat nu am deranjat pe nimeni...nu inteleg de unde atata inversunare impotriva mea?
P.s. Va asigur pe aceasta cale ca voi incerca sa nu mai postez pe acest forum....si va promit ca voi raspunde foarte virulent celor care ma vor agasa fara motiv!

Daca curvele si prostii ar lumina.....Romania ar fi....Las Vegas!...In ultima vreme chiar este mai multa lumina....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
rumburakk

Data înscrierii: 25/Jan/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Tue May 12, 2009 3:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
On topic:

rumburakk a scris:

Constatarea este intradevar personala.....iar contextul cu formularea nu era chiar atat de generala...se referea strict topicului....asa ca dle. Adar te rog sa imi dai pace!

Daca curvele si prostii ar lumina.....Romania ar fi....Las Vegas!...In ultima vreme chiar este mai multa lumina....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Adar Marian

MesajTrimis: Tue May 12, 2009 10:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rumburakk a scris:
Doar Socrate(a se citi Dl. Adar) ma agata fara motiv de cate ori are ocazia,

Ti-am cerut doar niste lamuriri, nu te-am agatat, nu te-am atacat, nu te-am jignit si, mai cu seama, nu ti-am atribuit vreun cognomen.
rumburakk a scris:
Cat despre banii cersiti, nu pentru mine....imi cer scuze ca am apelat la voi...cei de deasupra celorlalti!

Daca 'mneata socotesti "relatiile interumane" dandu-le atribute mercantile, da-mi voie sa-ti spun ca unu din noi doi greseste (si nu-s io ala).
rumburakk a scris:
Anul trecut multi au luat atitudine cand am afirmat ca sunteti constituiti pe gasti...adevarul a deranjat...dar asta este adevarul!

E vorba de afinitati, domnul meu, nicidecum "gasti"; chestie de nuanta in definitie si substanta in concept.
rumburakk a scris:

Atata timp cat nu am deranjat pe nimeni...nu inteleg de unde atata inversunare impotriva mea?

Rumburakk, mai ca nu mi-ai batut obrazul, asta pentru ca n-am cotizat (si nici n-am de gand s-o fac!) la fondul de premiere al concursului - cel putin asa am resimtit eu randurile tale. Remarca m-a deranjat personal in postura de membru APS, drept pentru care te-am rugat sa dezvolti ideea.
Arata-mi inversunarea, ca io n-o vaz, chit ca nu-s miop.
rumburakk a scris:
voi raspunde foarte virulent celor care ma vor agasa fara motiv!

Dom'le, suntem pe un forum si de aici dialogul, ca doar asta-i ie rostul. Daca 'mneata vrei doar s-arunci cand si cand cate o shoparla, insa le refuzi dreptul celorlalti s-o dezbata-comenteze, din parte-mi e de ajuns s-o spui si-ti promit ca niciodata n-o sa-ti mai conturb linistea.
rumburakk a scris:

Constatarea este intradevar personala.....iar contextul cu formularea nu era chiar atat de generala...se referea strict topicului....asa ca dle. Adar te rog sa imi dai pace!

Da-mi voie sa te contrazic cu insasi randurile tale:
rumburakk a scris:
.invit membrii acestui forum sa contribuie fiecare cu 20-30 ron....nimeni nu o sa saraceasca.....pana acum erau numai iesiri la rampa...declaratii, luari de pozitie....a venit cazul sa mai demonstrati si cate ceva! Confused

Cum lesne se poate observa, te adresezi (aici) tuturor userilor.
Domnul meu, tin sa te anunt ca eu, Adar, nu am nimic de demonstrat nimanui, nici macar mie.

Sa ai fire intinse!
mistrie
Site Admin

Data înscrierii: 12/May/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mistrie a scris:
daca pe alte sectiuni ale forumului iti faci de cap, aici, cat sunt eu moderator, te sfatuiesc sa citesti regulamentul de postare:

http://forum.pescar-sportiv.ro/viewtopic.php?t=285

o seara minunata,
george

mistrie a scris:
faptul ca imi stergi in continuare posturile dovedeste ca esti pe zi ce trece din ce in ce mai frustat. sa nu mai zic de stilul defectuos de exprimare:
"daca pe alte sectiuni ale forumului iti faci de cap". asta se considera un atac la adresa celorlalti moderatori sau ce?

hai sterge-le si de aici ca doar esti moderator
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
George Banciu

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 10:00 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

inseamna ca daca ai mei colegi sunt mai indulgenti cu tine, nu e cazul sa fiu si eu. omul a cerut informatii serioase si nu cred ca e nevoie sa-i distrugi topicul. putina decenta nu strica niciodata.
ai o gramada de siteuri unde poti sa ceri ajutor. chiar si la vestitii "...anonimi"
si ca za nu zici ca sunt rau am sa sterg (nu le voi muta) postarile dupa 1 ora. (timp suficient cred, sa intelegi si tu ceva)
mistrie
Site Admin

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 10:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poti sa le stergi, nu ma deranjeaza. sper ca astea de aici vor ramane. oricum asta nu explica de ce esti asa frustrat in "prezenta" persoanei mele Laughing
P.S.: cred ca te-ai emotionat rau la propozitia asta
George Banciu a scris:
inseamna ca daca ai mei colegi sunt mai indulgenti cu tine, nu e cazul sa fiu si eu.

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
George Banciu

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 10:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mistrie a scris:
poti sa le stergi, nu ma deranjeaza. sper ca astea de aici vor ramane. oricum asta nu explica de ce esti asa frustrat in "prezenta" persoanei mele Laughing
George Banciu a scris:
inseamna ca daca ai mei colegi sunt mai indulgenti cu tine, nu e cazul sa fiu si eu.

ai o gramada de siteuri unde poti sa ceri ajutor. chiar si la vestitii "...anonimi"
George Banciu

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 10:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mistrie a scris:
George Banciu a scris:

si chiar daca te-ar deranja tot le voi sterge. (nu de la topicul acesta, bine-nteles).
Laughing Laughing Laughing Laughing care "persoana" Question Question Question Question eu nu umblu cu jumatati de masura Wink
nu e propozitie. e fraza.

Ultima modificare efectuată de către George Banciu la Fri May 15, 2009 10:16 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mistrie
Site Admin

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 10:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

o sa cer ajutorul tau, omul care a intrat in istoria pescuitului sportiv Laughing ups, sigur fac o greseala. mai bine cer ajutorul la "..... necunoscut". e inutila aceasta conversatie dar este distractiv sa vezi cum iti sare la gat frustarea unei persoane din incercarea de a pune scuze pe monitorul meu Laughing
Sus
George Banciu

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 10:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mistrie a scris:
e inutila aceasta conversatie

ai clapagit si tu ceva destept dupa 1500 de postari...ups Laughing
zaineac

Data înscrierii: 10/Oct/2008

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 11:14 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
Lufaru33 a scris:
Salut! Nu stiu daca sunt on topic,dar n-am vrut sa deschid alt topic ptr atata lucru...Am o rugaminte: sa nu mai fiu "jignit" ca vb degeaba ca si pe celalalt forum. Nu este corect si nu vad unde este problema ca vb ce vreau pe alt forum...fac ce vreau,atata timp cat sunt major si imi asum raspunderea iar aici, nu jignesc pe nimeni,ci incerc sa destind un pic,pe unde cred eu,atmosfera. multumesc Wink

Sunt sectiuni ca cafenea, aici la drept la replica, dar nu-mi umple sectiunile importante degeaba ca devin greu de citit si obositoare.Si nu te-am jignit nici acolo si nici aici.

Este ceva normal Luceafare ... asa se comporta lumea pe aici .. si daca zici ceva ce lor nu le convine .. BAN ..
Sau se "recomanda" o saptamana de pauza la pat ..
Sau mai este o varianta .. iti cauta nod in papura .. apoi ei isi sterg postarile si pe urma tot BAN iei ....
Asa ca poti citi .. ii lasi pe ei sa scrie si sa se creada mari administratori de site .. si iti vezi de treaba ta pe alte siteuri ..
A nu .. nu bateam nici un apropo la Sionut .. ca ii "UMPLII SECTIUNILE IMPORTANTE DEGEABA" .... ziceam si eu asa in general ... Simt ca se sufera din spatele calculatorului .. si nu e bine ..
Eu am zis ce am avut de zis .. si sper ca BAN-UL sa vina cat mai curand .. sau poate ma mai odihnesc o saptamana ..
Dar si cand oi fii foarte odihnit .. vai mama mea ce energie am .. Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum