www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

DIALOG DESCHIS
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Florin NAE

Data înscrierii: 26/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sat May 24, 2008 10:11 pm    Titlul subiectului: DIALOG DESCHIS Răspunde cu citat (quote)

Stimati DOMNI,

Deschid acest topic in vederea refolmurarii dialogurilor ocolite 'departe de subiect" care au in vedere discutiile contradictorii, deviere de subiecte, jigniri, orice altceva ce nu are nimic comun cu subiectul din topicul respectiv, "discutii" care nu au ce cauta la anumite "TOPICURI". Un "FORUM" din punctul meu de vedere este un instrument de informare si schimb de informatii. In cazul in care moderatorii considera acest topic inutil rog respectuos si cu scuzele de rigoare sa fie sters.
In acest topic doresc sa se dezvolte subiecte care sa reglementeze bunul mers al forumului, si anume:

Se posteaza:

- ce subiecte deranjeaza ca formulare
- ce a fost postat si nu a fost bagat "in seama"
- se trateaza subiectele "atac la persoana"
- deviere de la subiect
- reclama ascunsa
- ETC

Domnilor, intr-un dialog axat pe un subiect se discuta doar despre acel "SUBIECT". In cazul in care se doreste deviere de la subiect, sunt destule cai de conversatie, nu suntem obligati sa citim despre, exempu: "NADA", si cum mesteca vecina mamaliga.

Pentru a fi mai explicit citez din: "NADE SI MOMELI"

- George, vezi ca te sun ca am nevoie de 3 litri de RSFISHING!!! fire intinse!

- tot la nade si momeli: ca sa aflu un raspuns la o reteta a trebuit sa formulez: Este vreun "secret" sau inteleg ca se raspunde doar la "CUNOSTINTE",

Citez din: Concursuri de crap 2008

in rest....ionut, daca ai probleme ca postez pe site-ul vostru, asa cum mi-ai spus la Darvari...este ultima mea postare pa'ci imi dai un MP si va las

Si, exemplele pot continua, un topic se deschide pentru a trata un subiect nu pentru a fi luat in deradere sau tratat cu indiferenta, in cazul in care este considerat subiect inutil atunci moderatorii au dreptul si responsabilitatea sa-l contureze, schimba locatia sau pur si simpul declara "TOPIC INCHIS".

Deci, nu este normal "din punctul nostru de vedere catalogati ca: PROFESIONISTI, sa discutam intr-un topic numit "DONATII" (este exemplu), despre vanzari, cum se prepara nada, concursuri, etc., exista topicuri deschise pentru aceste subiecte, subiectele trebuiesc dezvoltate nu deviate.

Sper ca acest mesaj sa fie perceput ca atare.

Cu stima
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Sun May 25, 2008 6:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In opinia mea, mesajul lui Florin este corect, iar topicul util.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Armand
Site Admin

Data înscrierii: 14/Dec/2007

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 10:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut Florin!

In principiu, cei ce posteaza pe forum se cunosc si din cauza asta am lasat nivelul discutiilor ceva mai lejer.
Asta nu inseamna ca nu mai apar si scapari si ca discutiile nu se duc spre balarii uneori Laughing

Cum am mai spus...daca observi ca nivelul discutiilor nu merge in directia care trebuie sau ca ti s-a raspuns intr-un mod nepotrivit, anunta-ma (mesaj privat) si voi incerca sa remediez!

PS: Daca esti sarguincios...poate iti dau drepturi de moderare... Smile
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 3:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna Florine,
Postarea ta este de bun simt si binevenita. Ca si colegul meu, trebuie sa-ti spun ca datorita numeroaselor actiuni intreprinse de APS de la infiintarea sa, multi din cei ce postam pe forum ne cunoastem personal si mai mult decat asta, intre multi s-au legat adevarate prietenii. De aceea uneori interventiile mai au iz de gluma si mistocareala... ca intre prieteni.
Interventia ta e binevenita pentru ca e bine sa constientizam faptul ca APS se mareste, se dezvolta si nu va mai putea fi doar asociatia unor prieteni care se cunosc si glumesc intre ei. Este una din durerile cresterii, a maturizarii. Ca si copiii care cresc si nu ma mai lasa sa-i mangai si sa-i pup cand am eu chef. Si atunci incepem sa-i privim cu mai multa atentie si seriozitate. Sunt convins ca la fel se va intampla si aici.
De altfel toti cei care au pus intrebari clare si la obiect, au primit raspunsul dorit, la care au putut solicita completari si asa mai departe.
Pe de alta parte,... suntem pe un forum de pescari nu pe un forum de dezbateri stiintifice! Dar sunt convins ca stii ca si la cele mai serioase congrese stiintifice se mai si glumeste, chiar in plen.
Vei putea observa, ca de fiecare data cand discutia s-a indepartat prea mult de subiect, postarile divagante au fost mutate pentru ca topicul sa ramana cat mai curat. Sau tocmai pentru ca s-a procedat asa nu se mai observa.
Tocmai pentru ca ne dorim o asociatie deschisa, cu un sait deschis tuturor si un forum asemenea, nu cred ca exista si nu cred ca trebuie sa existe subiecte ce derajeaza ca formulare. Putem sa luam atitudine fata de atacurile la persoana si jigniri. Iar asta s-a facut chiar de catre cei care posteaza pe forum, inainte de interventia moderatorilor.

Te rog sa vezi aceasta lunga postare ca pe una personala. Eu nu am nicio functie in conducerea APS si nu sint nici intre moderatorii forumului. Dar am simtit o nemultumire in "vocea" ta si am dorit sa ofer o explicatie. Ii vrem alaturi de noi pe TOTI cei care iubesc pestii, pescuitul si natura curata.

Iti uram inca o data bun venit printre noi si te asteptam cu inima deschisa la toate actiunile APS la care consideri ca poti participa. Very Happy
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 3:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Dl. Mihai Vanturache
Foarte frumoasa postarea si la obiect.
@Florin NAE
hai te roga sa lasam supararile la o parte ; astept sa vad cum te inscrii la concursul de la Cercani Wink
Florin NAE

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 2:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua camarazi de "ARME"

Cam greut sa stai departe "in umbra" si sa vezi ca se posteaza la greu. Am ramas dator fata de dvs cu oaresce precizari:
- nu mi-am schimbat impresia fata de nimeni in special de APS ca asociatie
- nu sunt suparat absolut pe nimeni, din contra, consider ca am invatat ceva
- nu sunt atat de absurd sa nu inteleg ca in postari trebuiesc introduse si oaresce comentarii cu spirit de gluma pentru a destinde atmosfera si a te scoate la aer pentru o tigara
- nu am facut referire la user in postura ci direct la subiect (zic eu si justifica nenea CEZAR)
Am avut o postare probabil putin mai dura pentru altii, explicatiile sunt in MP-ul lui ARMAND pe care l-am rugat sa posteze public zic eu "justificarea mea cu postarea respectiva".

Acum revin: aloooo DOMNILOR dumneavoastra credeti ca eu sunt unul dintre aia care dezarmeaza asa usor ?
Cat despre concurs IONUT, ce sa zic astept un OK pentru CUPA CUPELOR DE LA HOBAIA care este in aceeasi perioada, daca nu rezolv sunt alaturi de voi, gasesc eu partener.

I'M BACK
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Sionut

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 2:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma bucur ca te-ai razgandit Laughing
dutu stoica

Data înscrierii: 06/Apr/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 7:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Florin NAE a scris:
Buna ziua camarazi de "ARME"

Cam greut sa stai departe "in umbra" si sa vezi ca se posteaza la greu. Am ramas dator fata de dvs cu oaresce precizari:
- nu mi-am schimbat impresia fata de nimeni in special de APS ca asociatie
- nu sunt suparat absolut pe nimeni, din contra, consider ca am invatat ceva
- nu sunt atat de absurd sa nu inteleg ca in postari trebuiesc introduse si oaresce comentarii cu spirit de gluma pentru a destinde atmosfera si a te scoate la aer pentru o tigara
- nu am facut referire la user in postura ci direct la subiect (zic eu si justifica nenea CEZAR)
Am avut o postare probabil putin mai dura pentru altii, explicatiile sunt in MP-ul lui ARMAND pe care l-am rugat sa posteze public zic eu "justificarea mea cu postarea respectiva".

Acum revin: aloooo DOMNILOR dumneavoastra credeti ca eu sunt unul dintre aia care dezarmeaza asa usor ?
Cat despre concurs IONUT, ce sa zic astept un OK pentru CUPA CUPELOR DE LA HOBAIA care este in aceeasi perioada, daca nu rezolv sunt alaturi de voi, gasesc eu partener.

I'M BACK

Alo.......baiatu, pai ce eu am postat degeaba ca sa linistesc spiritele? Orice revenire se plateste. Pe cand ma intorc de la Chilia sa fii pregatit cu 1 (un) bax de Peroni rece si un vinisor alb demisec. Palinca si pestele pentru saramura le aduc eu.

No ashe.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 7:31 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo fratilor! Asta-i spiritul APS!
Divergentele se rezolva prin comunicare, respect reciproc, deschidere spre a intelege punctul de vedere al interlocutorului si in final....o bere. Very Happy
Frumos! E o placere sa citesti astfel de postari pline de bun simt!
Continuati, continuati! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Lufaru33

Data înscrierii: 15/May/2008
Locație: constanta

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 8:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut! Nu stiu daca sunt on topic,dar n-am vrut sa deschid alt topic ptr atata lucru...Am o rugaminte: sa nu mai fiu "jignit" ca vb degeaba ca si pe celalalt forum. Nu este corect si nu vad unde este problema ca vb ce vreau pe alt forum...fac ce vreau,atata timp cat sunt major si imi asum raspunderea iar aici, nu jignesc pe nimeni,ci incerc sa destind un pic,pe unde cred eu,atmosfera. multumesc Wink
Sionut

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 8:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Lufaru33 a scris:
Salut! Nu stiu daca sunt on topic,dar n-am vrut sa deschid alt topic ptr atata lucru...Am o rugaminte: sa nu mai fiu "jignit" ca vb degeaba ca si pe celalalt forum. Nu este corect si nu vad unde este problema ca vb ce vreau pe alt forum...fac ce vreau,atata timp cat sunt major si imi asum raspunderea iar aici, nu jignesc pe nimeni,ci incerc sa destind un pic,pe unde cred eu,atmosfera. multumesc Wink

Sunt sectiuni ca cafenea, aici la drept la replica, dar nu-mi umple sectiunile importante degeaba ca devin greu de citit si obositoare.Si nu te-am jignit nici acolo si nici aici.
Lufaru33

Data înscrierii: 15/May/2008
Locație: constanta

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 8:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
Lufaru33 a scris:

Sunt sectiuni ca cafenea, aici la drept la replica, dar nu-mi umple sectiunile importante degeaba ca devin greu de citit si obositoare.Si nu te-am jignit nici acolo si nici aici.
Domnule, scrie aici dialog deschis...sau dumneata vrei cu orice pret sa ma faci sa-mi ies din minti si sa postez cine stie ce-mi trece prin minte la manie,sa-mi blochezi contul sau mai stiu eu ce? Atat am vrut sa spun,ca nu trebuie sa fiu catalogat drept intrus,dovada fiind remarcile rautacioase pe care mi le-ai adresat.
Florin NAE

MesajTrimis: Thu May 29, 2008 8:42 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai da "LUFERE" IONUT a zis bine, aici si la "CAFENEA" te poti descarca in limita bunului simt. Sunt inteles ? Cat despre ce posteaza IONUT si incearca sa tina curate topicurile nu trebuie sa ai dubii.

RESPECTE
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri May 30, 2008 2:35 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

domnule lufaru,ma vad nevoit sa intervin .daca nu-ti vezi de treaba vei cunoaste cartonasul rosu!interventiile dvs. nu sunt "destinzatoare" ci malitioase.sunteti la limita dintre bun simt si nesimtire.un pas si....
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Sat May 31, 2008 6:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
domnule lufaru,ma vad nevoit sa intervin .daca nu-ti vezi de treaba vei cunoaste cartonasul rosu!interventiile dvs. nu sunt "destinzatoare" ci malitioase.sunteti la limita dintre bun simt si nesimtire.un pas si....

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Si cand te gandesti cat de mult ii place numele tau...
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum