www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:04 am    Titlul subiectului: REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008 Răspunde cu citat (quote)

Regulament

1. Concursul se adreseaza numai membrilor APS(cititi punctul 19!)
2. Locul desfasurari este Balta Cercani
3. Data concursului este 13-15 iunie
4. Echipele vor fi de doi cate doi sau doua cate doua,sau mixte.in cazul in care un membru APS doreste sa participe cu sotia sau fiul-fiica(cu varsta pana in 16 anil),nemembri ai asociatiei, se admite participarea in acest mod
5. Se puncteaza crapul si carasul indiferent de dimensiune
6. Se pescuieste cu 4 lansete si o undita, obligatoriu(s-a facut o modificare in sensul ca se poate folosi orice ustensila cu pluta)
7. Se trage la sorti ordinea de tragere la sorti a locurilor de concurs.
8. Puteti sa folositi orice nada si momeala, orice montura cu maximum doua ace.
9. Durata concursului este de 48 de ore. Ora de incepere va fi 13 00, dupa sedinta tehnica si tragerea la sorti.
10. Salteaua de primire este facultativa. sacii de crap, de asemenea. este obligatoriu juvelnicul tip tunel in lungime de cel puti 2 metri. In cazul in care crapul moare sau este ranit grav, neviabil, fara vina organizatorilor sau a vreunui arbitru, se va depuncta echipa cu un numar de puncrte dublu decat punctele pe care le-ar fi putut obtine cu acel crap. carasul nu este supus depunctarii in cazul ranirii grave sau mortii. nu se poate intra in apa!
11. Premiem: locul I, locul II, locul III, cea mai mare captura si cel mai mare numar de pesti, dintre cei punctabili.
12. La premiul intai se adauga si un abonament pentru echipa castigatoare (10 partide de 12 ore)
13. Arbitrajul va fi asigurat de membrii APS care fac parte din echipa de arbitrii si patronul baltii.
14. Nadirea grea dureaza 30 de minute de la inceperea concursului iar cea de intretinere pe toata durata zilei-lumina. Adica intre ora 7 si ora 20. Locul de pescuit se poate lumina doar cu lanterna de frunte. In cort se poate folosi orice tip de iluminat, exceptandu-l pe cel de la reteaua intinsa pe balta. Nu se poate nadi nici planta cu barca sau cu barcutele cu motor, speciale pentru acest scop. Nu se poate folosi sonarul. Cantaririle se vor face dimineata la ora 8 si seara la ora 19 si oricand este nevoie.
15. Masinile vor fi parcate pe islaz departe de concurenti pentru a nu apare suspiciunea ca ati venit cu peste de acasa sau ca doriti sa duceti acasa. daca vom descoperi abateri de la regulament vom descalifica echipa.
16. Dupa festivitatea de premiere toti participantii la concurs sunt invitati la masa. Pe durata concursului cazarea in cort. Masa se va servi “din traista”. Va exista si bere la halba ce se poate ridica de la dozator doar intre orele 11-12 si 17-18.Concurentii nu pot parasi standul decat cu acceptul arbitrilor.
17. Premiile vor fi oferite de APS si de firma ARROW INTERNATIONAL. Valoarea totala a premiilor este de aproximativ 4000ron.
18. Taxa de inscriere este de 200ron/ECHIPA.
19.Organizatorii concursului au hotarat o schimbare de regulament,in beneficiul celor care nu sunt membrii APS dar doresc sa participe la concurs si in acest mod sa se apropie de familia noastra si sa ne cunoasca.Asa ca,pot participa si nemembrii APS

ORGANIZATOR: Viorel Dumitru Neagu (Rubliov), Cezar Dan Chioibasu si Costin Stefanescu(Dunareanu)

Ultima modificare efectuată rubliov la Fri Jun 06, 2008 10:28 am, modificat de 8 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rubliov

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

acest regulament este supus dezbaterilor .in cazul in care sunt elemente nevizate de organizatori ,vom face rectificarile si adaugirile necesare dupa o prealabila judecata.acest topic este moderat de catre cezar chioibasu,costin stefanescu si viorel neagu(rubliov).
in perioada in care noi vom fi la actiunea "chilia-dragostea mea"acest topic va fi moderat de catre ionut silvestru(daca nu cumva va fi si el cu noi...)
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Taxa de 200 lei este pentru fiecare participant sau pentru echipa?
Sus
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:26 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Legat de punctele 4 si 18 din rgulament...

La pct. 4 ati spus "Echipele vor fi de doi cate doi sau doua cate doua,sau mixte.in cazul in care un membru APS doreste sa participe cu sotia sau fiul-fiica(cu varsta pana in 16 anil),nemembri ai asociatiei,se asdmite participarea in acest mod"...prin asta se intelege ca fiecare echipa va avea 2 membri? Totodata as dori sa va intreb daca eu, in calitate de membru APS, pot face echipa cu un NEmembru al asociatiei?

La pct. 18 ati spus "Taxa de inscriere este de 200ron."...este vorba de persoana sau de echipa?

Merci.
rubliov

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

de echipa!voi face completarea in regulament.multumesc,eugene!
rubliov

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mikutu,daca nu este membru aps,poate deveni!
regulamentul spune clar care sunt conditiile de inscriere.
echipele sunt formate,asa cum scrie in regulament,din doua persoane!
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="mikcutu"]
La pct. 4 ati spus "Echipele vor fi de doi cate doi sau doua cate doua,sau mixte.in cazul in care un membru APS doreste sa participe cu sotia sau fiul-fiica(cu varsta pana in 16 anil),nemembri ai asociatiei,se asdmite participarea in acest mod"...prin asta se intelege ca fiecare echipa va avea 2 membri? Totodata as dori sa va intreb daca eu, in calitate de membru APS, pot face echipa cu un NEmembru al asociatiei?
[\quote]

Poti face echipa cu un nemembru doar daca e sotia ta sau copilul tau pana in 16 bani.
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:39 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

roger that!!!
sandu p

Data înscrierii: 10/Jan/2008

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 6:42 am    Titlul subiectului: caut partener Răspunde cu citat (quote)

caut partener ptr. concursul de la cercani,il prefer incepator si interesat de initierea in pescuitul crapului
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 8:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Caut partener care sa pescuiasca cu 4 lansete, iar eu doar cu un mach.
Sus
Gheorghe Nicolae

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Magurele

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 8:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eugen,mi-ar face placere sa facem echipa.Ce zici? Laughing Laughing
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 9:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Beton!!!
Sus
rumburakk

Data înscrierii: 25/Jan/2008
Locație: ploiesti

MesajTrimis: Tue May 20, 2008 11:36 am    Titlul subiectului: Re: caut partener Răspunde cu citat (quote)

sandu p a scris:
caut partener ptr. concursul de la cercani,il prefer incepator si interesat de initierea in pescuitul crapului

Daca se poate.......sunt pescar dar nu de crap Sad (la crap sunt incepator, deoarece nu practic un pescuit bazat pe....CRAP!) de aici si rezultatele!!!
Crap prind doar...accidental, chiar daca uneori am rezultate notabile!!! Twisted Evil
Cu stima
Rumburakk Wink

Daca curvele si prostii ar lumina.....Romania ar fi....Las Vegas!...In ultima vreme chiar este mai multa lumina....
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 3:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Viorel,
la puncul 10 pot folosi saci de crap in loc de juvelnicul de 2 m.
La 18 mi se pare exagerat sa nu pot parasi standul decat cu acceptul arbitrilor.
Si pana acum, se pare ca vor fi mai multi arbitri decat concurenti Evil or Very Mad .Daca o sa fie cate un arbitru pentru fiecare echipa, o sa-i punem la munca sa nu se plictiseasca...sa framante la nada.

P.S Carasul se cantareste doar la urma sau se cantareste si apoi se colecteaza ?
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 3:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ionut,in cazul asta mai bine concurez,sau, si mai bine,vin ca simplu bagator de seama.Sa vedem la astia ce le gasesti de munca! Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum