www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Concursuri Open de feeder in 2014
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Jan 13, 2014 5:12 pm    Titlul subiectului: Concursuri Open de feeder in 2014 Răspunde cu citat (quote)

Acum incercam sa facem un calendar al concursurilor Open unde poate participa oricine doreste si unde regulamentul va fi unul foarte lejer, regulamentul va fi anuntat in cel mai scurt timp si pentru concursurile Open se va deschide un topic separat.
1. Primul concurs 05 Aprilie la Greaca Cercani pretul 60 lei de concurent.
2. Al doilea pe 21 Iunie la Sarulesti, locatia exacta se va anunta cat mai curand posibil, poate fi sandulita,polcesti sau pista vip.in raport de durata de desfasurare( cu antrenament obligatoriu sau nu vom anunta din timp preturile).
3.vom incerca in August sa facem un open pe echipe de doi pescar la Corbu Constantadata exacta si costurile le vom anunta dupa ce definitivam cu domnul Carstocea de la Corbu. Am pus pe echipe deoarece pe fiecare ponton vor pescui doi concurenti,vor avea la dispozitie cabana cu 2 paturi,masa si umbrela mare in fata cabanei, am vrea ca acest concurs sa se desfasoare pe durata a doua manse zilnice adica in doua zile(sambata si duminica) va vom tine la curent.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mrvily

MesajTrimis: Mon Jan 13, 2014 11:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1.Alin Teodorescu
2.Manaila Florentin
3.Boaca Mihai
4. Ciobanescu Alexandru Ionut
5. Ceausu Sebastian Florin
6.Finta Mihai
7. Razvan Pop
8. Florin C (la primul si la al treilea - in iunie plec in concediu)
9. Razvan Zlatan
10.Cristian Rosioara
11.Silviu Vijiala
12.Besliu Marian
13.Marian Ionescu
14.Ceausu Florin
15.Alexandru Caranda
16. Sirbu Mihai
17.Catalin Constantinescu
18.Catalin Raducu
19.Alexandru Boerencu
20.Cismas Dumitru
21.Deleanu Bogdan
22.Sebastian Stan
23.Lucian Fiat
24.Dumitrache Ion Cristian
25.Botezatu Daniel
26.Nae Adrian
27.Anisii Lucian
28.Botu Alexandru
29.Banu Claudiu
30.Mega Bebe
31.Nucu Siu
32 Rafael Beianu;
33.Irinel Soava
34.Otto Urdea
35 Ticea Adrian
36 Popa Irinel
37 Tătăranu Cristian
38 Stroi George
39 Gheorghe Marius
40 Alexandru Voicilă
41 Leonte Emil
42 Caraiman Florin
43 Roșu Sorin
44 Gheorghe Marius
45 Botezatu Daniel
46 Paul Horjea
Din acest moment se inchide lista pentru primul concurs de la Greaca. Dupa concursul de la Greaca voi deschide o a doua lista pentru urmatorul concurs.
Multumesc de intelegere!

Ultima modificare efectuată mrvily la Thu Feb 27, 2014 11:02 am, modificat de 7 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mrvily

MesajTrimis: Fri Mar 14, 2014 6:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi sa hotarat locatia etapei de la Sarulesti, Opanul se va tine pe noua pista de feeder de la POLCESTI cu o zi de antrenament si taxa de participare este de 200 lei Antrenament+concurs (antrenament obligatoriu)rog ca cei care vor sa participe sa achite un avans la etapa de la Cercani, Multumesc de intelegere.
Etapa se va tine Duminica pe 22 iunie si antrenamentul Sambata pe 21 iunie.

mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 29, 2014 11:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Prezenta pe balta la ora 06:00.
Pana la07:00 sedinta tehnica cu tragerea la sorti a standurilor.
De la 07:00 pina la 09:00 pregatirea.
De la 09:00 la 15:00 concursul.
De la 15:00 la 16:00 cantarirea.
La 16:30 premierea.

Va doresc fir intins!
mrvily

MesajTrimis: Sat Apr 05, 2014 11:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pe scurt cam asa stau lucrurile:
N-eam prezentat 37 de concurenti la start pe o vreme cu un vant destul de puternic dar am inceput optimisti si am avut rezultate.
Dupa 6 ore de chin am reusit sa adunam in juvelnice 822,96 Kg de crap si caras.
Iata primele 3 locuri stau astfel:
1.Ciobanescu Ionut cu 86,80 Kg
2.Rosu Sorin cu 85,43 Kg
3.Sarbu Mihai cu 59,44 Kg
Acum merg la munca voi incerca sa pun clasamentul cat pot de repede.
sandu1

Data înscrierii: 14/Jan/2014

MesajTrimis: Sun Apr 06, 2014 7:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pentr primul meu concurs de feeder a fost o experienta grea si extraordinara, multumesc organizatorilor si tuturor colegilor de competitive

ar fi interesant ca in clasamentul care va fi postat, sa apara si numarul standului, asa pentru a ne face o viziune supra potentialului diferitelor zone ale baltii
inca o data felicitari organizatorilur, si tuturor concurentilor eroi !
ne revedem la polcesti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrvily

MesajTrimis: Sun Apr 06, 2014 1:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[img][/img]
mrvily

MesajTrimis: Sun Apr 06, 2014 1:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iata si catreva poze:

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]

[img][/img]
sandu1

MesajTrimis: Mon Apr 07, 2014 5:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna seara,
doua problem
1 nu cumva la domnu Alin s-a facut o greseala ? eu am pescuit langa el si am ajutat la cantarire, au fost doua cantariri, una un crap de 6.2 kg si o a doua care, nu sant sigur, dar parca a fost in jur de 20kg
2 daca are cineva informatii despre noua pista de la polcesti, sant interest de o descriere cat mai utila pentru a ajunge la balta la ora 6 cand nu prea ai ce sa intrebi
despre peste parca spunea domnu Alin ca predomina ciortanul si nu platica cum stiam
adancimea apei cam cat ar fi ?

MULTUMESC !
Sus
mrvily

MesajTrimis: Tue Apr 08, 2014 9:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sandu1 a scris:
buna seara,
doua problem
1 nu cumva la domnu Alin s-a facut o greseala ? eu am pescuit langa el si am ajutat la cantarire, au fost doua cantariri, una un crap de 6.2 kg si o a doua care, nu sant sigur, dar parca a fost in jur de 20kg
2 daca are cineva informatii despre noua pista de la polcesti, sant interest de o descriere cat mai utila pentru a ajunge la balta la ora 6 cand nu prea ai ce sa intrebi
despre peste parca spunea domnu Alin ca predomina ciortanul si nu platica cum stiam
adancimea apei cam cat ar fi ?

MULTUMESC !

Nu sa gresit la Alin a doua cantarire a fost de 14,10 Kg.
Gheorghe Nicolae

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Magurele

MesajTrimis: Tue Apr 08, 2014 10:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc concurentilor pentru ajutorul dat la cantarire. Pentru viitor : am marea rugaminte catre concurenti sa vizualizeze afisajul cantarului impreuna cu mine , si chiar sa se uite in fisa de cantarire. Lamurim pe loc orice inardvertenta. Avand in vedere vremea si mai ales vantul foarte puternic , am renuntat sa completez si bonuri de cantar pe care sa le las concurentilor , abia reuseam sa "tin pe pozitie" fisa de cantarire. Oricine poate gresi insa aici greselile costa. Cu stima , Nicu.
george tomescu

MesajTrimis: Tue Apr 08, 2014 11:48 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari castigatorilor!
Felicitari organizatorului si arbitrului!
Felicitari lui George pentru balta!

Fire intinse !!!
sandu1

MesajTrimis: Tue Apr 08, 2014 5:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

MII DE SCUZE, NU AM VRUT NICI UN MOMENT SA AFECTEZ CU CEVA DESFASURAREA CONCURSULUI, ATENTIA MEA A LUAT-O RAZNA
Sus
Gheorghe Nicolae

Locație: Magurele

MesajTrimis: Wed Apr 09, 2014 8:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@ sandu 1
Din cauza vantului foarte puternic , ai auzit doar cand am strigat catre dl.Alin (care se indepartase putin de mine) cantitatea TOTALA , care era de 20,xx kg. Ai auzit bine . Repet , in conditiile presiunii ( vreme-nr.mare de concurenti-poze cu capturi-ora tarzie-cantariri multiple/concurent- etc.etc.)se poate gresi dar atentia suplimentara a concurentilor SIGUR conteaza.
mrvily

MesajTrimis: Sun May 04, 2014 3:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As vrea ca sa va manifestati aici disponibilitatea de a participa la open-un de la Polcesti cu taxa de 200 lei(o zi de antrenament si o zi de concurs cu posibilitatea de a pastra dupa concurs platica si un crap pana in 5Kg.) sau cautarea unei noi locatii cu un pret mai rezonabil.
DECI:
Rog pe cei inscrisi sa opteze pentru Polcesti sau alta locatie,
sasi treaca numele si polcesti
sau numele si alta locatie.
As dori asta cat mai repede ca sa am timp sa gasesc o alta locatie.
Multumesc de intelegere!
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum