www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Campionatul APS la feeder 2014
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Jan 13, 2014 5:11 pm    Titlul subiectului: Campionatul APS la feeder 2014 Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum scrie si in titlu anul acesta campionatul va fi doar pentru membri APS.Credem noi ca in 3 ani de campionat cei care au vrut sa invete ceva despre feeder au avut timp sa invete, acum tindem ca acest campionat sa mearga pe latura profesionalismului. Pentru cei care din diverse motive abia acum au inceput sa invete tainele feederului vom organiza 2 sau 3 concursuri open unde vom avea un regulament mult mai lejer.
Campionatul APS va avea 4 etape iar decernarea castigatorului se va face intr-o supercupa dupa terminarea campionatului. Mai jos aveti calendarul campionatului cu locatiile si datele de desfasurare.
1 .03 Mai la Sarulesti(momentan nu stim exact pista si nici daca e cu antrenament obligatoriu dar revenim cu informatii si cu contravaloarea taxei de participare in raport de perioada de pescuit.
2. 07-08 Iunie la Galdau etapa de dunare pretul 40 lei de concurent.
3. 05-06 Iulie La Cochirleni etapa de dunare pretul 40 lei de concurent.( in raport de nivelul Dunari aceste doua etape de dunare se pot inversa intre ele, daca se va proceda asa vom anunta din timp)
4. 05 Septembrie Magura 9 pretul 80 lei de concurent.(Atentie concursul este Vinerea din ratiuni financiare)
Regalul. 04-05 Octombrie Murghiol Pretul 40 lei de concurent( fiecare este obligat sa posede permis de pescuit si taxa de acces in biosfera) la ultima etapa hotaram daca cei care participa la regal se vor caza la Doamna Pusa sau nu.Cu mancarea de preferat fiecare de la el.exista si posibilitatea sa mancam la Doamna pusa.

Pentru inscrieri pe siteul APS sau pe siteurile de profil unde este mediatizat campionatul sau la Telefon 0744196366 Mitrea Vasile.

Acum incercam sa facem un calendar al concursurilor Open unde poate participa oricine doreste si unde regulamentul va fi unul foarte lejer, regulamentul va fi anuntat in cel mai scurt timp si pentru concursurile Open se va deschide un topic separat.
1. Primul concurs 05 Aprilie la Greaca Cercani pretul 60 lei de concurent.
2. Al doilea pe 21 Iunie la Sarulesti, locatia exacta se va anunta cat mai curand posibil, poate fi sandulita,polcesti sau pista vip.in raport de durata de desfasurare( cu antrenament obligatoriu sau nu vom anunta din timp preturile).
3.vom incerca in August sa facem un open pe echipe de doi pescar la Corbu Constantadata exacta si costurile le vom anunta dupa ce definitivam cu domnul Carstocea de la Corbu. Am pus pe echipe deoarece pe fiecare ponton vor pescui doi concurenti,vor avea la dispozitie cabana cu 2 paturi,masa si umbrela mare in fata cabanei, am vrea ca acest concurs sa se desfasoare pe durata a doua manse zilnice adica in doua zile(sambata si duminica) va vom tine la curent.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mrvily

MesajTrimis: Tue Jan 14, 2014 1:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Alin Teodorescu.
2. Ciobanescu Alexandru Ionut ( CAI Razz )
3. Ceausu Sebastian Florin (turneu APS)
4. Razvan Zlatan- APS
5. Besliu Marian
6. Catalin constantinescu
7. Ovidiu Petrache
8. Ionescu Radu
9. Marian Ionescu
10.Cismas Dumitru
11.Deleanu Bogdan
12.Mitrea Vasile
13.Claudiu Banu
14.Alexandru Caranda
15.Mega Bebe
16.Gheorghe Florin

Ultima modificare efectuată mrvily la Fri Apr 11, 2014 2:26 pm, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mrvily

MesajTrimis: Fri Mar 14, 2014 6:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Astazi sa hotarat locatia etapei intai de la Sarulesti, va fi pe Polcesti fara antrenament si va costa 100 de lei. Am fost azi cu Catalin acolo am discutat si mai putin de atata nu am putut scoate. Am vazut amandoi pista si este OK.
sandu1

Data înscrierii: 14/Jan/2014

MesajTrimis: Sat Apr 19, 2014 6:41 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

BUNA DIMINEATA !
Poate cineva sa precizeze unde este noua pista de feeder Polcesti ?
De asemeni, e voie cu momeala pe firul de par ?
pe site-ul locatiei nu se interzice

Multumesc !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrvily

MesajTrimis: Mon Apr 21, 2014 8:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sandu1 a scris:
BUNA DIMINEATA !
Poate cineva sa precizeze unde este noua pista de feeder Polcesti ?
De asemeni, e voie cu momeala pe firul de par ?
pe site-ul locatiei nu se interzice

Multumesc !

Noua pista de la Polcesti este in Satul Polcesti. Cum treci peste autostrada soarelui mergand spre Sarulesti in maxim 500 metri linia de stalpi de pe partea stanga trece peste sosea si o ia pe camp acolo pe langa linia electrica este un drum,la intrare pe el este o troita si un afis cu pescuit sportiv la Polcesti, urmezi drumul si cand drumul coboara in jos spre balta se lasa un drum in stanga care merge pe malul de sus si care duce direct la intrarea pe pesta de concurs.Cat priveste momeala pe firul de par cred ca ar fi bine sa citesti regulamentul campionatului APS si te vei lamuri.
sandu1

MesajTrimis: Tue Apr 22, 2014 4:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

multumesc mult !
cred ca am inteles bine, in stanga digului, spre sandulita, pe latura de nord a baltii

nu stiu cum sa pun o poza
Sus
mrvily

MesajTrimis: Mon Apr 28, 2014 11:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1. Alin Teodorescu.
2. Ciobanescu Alexandru Ionut ( CAI Razz )
3. Ceausu Sebastian Florin (turneu APS)
4. Razvan Zlatan- APS
5. Besliu Marian
6. Catalin constantinescu
7. Ovidiu Petrache
8. Ionescu Radu
9. Marian Ionescu
10.Cismas Dumitru
11.Deleanu Bogdan
12.Mitrea Vasile
13.Claudiu Banu
14.Alexandru Caranda
15.Mega Bebe
16.Gheorghe Florin
17.George Adrian Leșan
18.Stefan Ioan
19.Fiat Lucian

As dori sa va anunt ca dupa inceperea campionatului (dupa desfasurarea primei manse) nu se mai fac inscrieri,deci doritori sunt rugati sa se inscrie pana sambata dimineata la ora 06;00 cand incepe sedinta tehnica a primei etape.
Multumesc de intelegere!
mrvily

MesajTrimis: Sun May 04, 2014 1:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sa incheiat prima etapa, iata rezultatele:
LOC NUME,PRENUME CANTITATE PUNCTE
1 OVIDIU PETRACHE 14,37 1
2 CIOBANESCU ALEXANDRU 14,36 2
3 CONSTANTINESCU CATALIN 14,12 3
4 ALIN TEODORESCU 13,73 4
5 CEAUSU SEBASTIAN 7,59 5
6 CISMAS DUMITRU 5,31 6
7 IONESCU RADU 3,62 7
8 GEORGE LESAN 2,99 8
9 MARIAN IONESCU 2,73 9
10 DELEANU BOGDAN 2,44 10
11 LUCIAN FIAT 2,02 11
12 RAZVAN ZLATAN 1,34 12
13 GHEORGHE FLORIN 1,28 13
14 BESLIU MARIAN 0 14
14 MITREA VASILE 0 14
sandu1

MesajTrimis: Mon May 05, 2014 7:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poza de grup ?
Sus
catalin232

Data înscrierii: 17/May/2011
Locație: Bucuresti - Berceni

MesajTrimis: Wed May 07, 2014 1:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

sandu1 a scris:
poza de grup ?

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.301329976692569.1073741833.109297262562509&type=1
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
mrvily

MesajTrimis: Mon May 26, 2014 2:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avand in vedere cotele foarte ridicate ale Dunari am ajuns la con cluzia ca trebuie sa amanam etapa de la Galdau, nu se poate intra pe nici o locatie si inca nu a ajuns viitura la noi,Deci va voi anunta din timp locatia, restul ramane la fel.Multumesc de intelegere!
mrvily

MesajTrimis: Tue May 27, 2014 1:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mam gandit si am ajuns la urmatoarea concluzie:
Facem un concurs de 2 zile pe Lupsanu 3 in aceasi perioada in care trebuia sa facem Galdaul adica 07-08 Iunie si hotaram atunci daca puncteaza ca etapa si daca da atunci anulam Galdaul si tinem Lupsanul 3.
Doua zile de pescuit cu retinere de maxim 5 Kg de peste pe zi la o taxa de 120 de lei de persoana. Se doarme pe balta la cort. Daca hotaram ca este etapa se pescuieste conform regulamentului Turneului, daca nu puncteaza ca etapa se pescuieste conform regulamentului de la concursurile Open. Astept parerile voastre cat mai repede ca sa stiu daca se pot inscrie si alti sau nu.
mrvily

MesajTrimis: Tue May 27, 2014 1:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deschid lista de participanti la Lupsanu 3 in data de 07-08 Iunie In regim de "OPEN"
1. Mitrea Vasile
2. Alin Teodorescu
3. Ionescu Marian
4. Cismas Dumitru
mrvily

MesajTrimis: Tue May 27, 2014 1:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Din pacate nu putem face la Lupsanu3 are Nexu un concurs de socializare pe 7 si 8 , nu putem face nici la greaca ca e concursul lui Fancourier la crap deci singura varianta ar fi sa incercam sa vedem zilele astea cu alin ceva locatii pe canalele amintite mai sus.
mrvily

MesajTrimis: Wed May 28, 2014 7:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am discutat cu mai multa lume, de geaba mergem sa vedem locatii deoarece nu se poate ajunge la ele din cauza apei asa ca Vom amana etapa de la Galdau pana cand dunarea ajunge la cota de 600. Va multumesc de intelegere.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3  Următoare
Pagina 1 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum