www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Arbitraj Cupa Magura 9 editia I 16 -19 iunie.

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Sun Jun 19, 2011 11:15 pm    Titlul subiectului: Arbitraj Cupa Magura 9 editia I 16 -19 iunie. Răspunde cu citat (quote)

Dupa cum stiti in wekendul 16-19 iunie am arbitrat concursul de crap de la Magura 9.
Multumesc CD APS pentru aprobarea acestui Arbitraj. Brigada de arbitri APS a fost formata din subsemnatul Marinel Simtea, Niki Ivan Nicolae, Victor Dobrescu si Sensei Giurea Dumitru.

Concursul de pescuit la crap ,,Cupa Magura 9 editia I " a fost organizat de Stefan Babita, prieteni il stiu de pe pistele de concurs ale CN, in vederea promovarii balti Magura 9 supranumita de noi cei 4 arbitri MAG 9 ca viitoare pista de desfasurare CN cat si a altor competitii dar nunumai. Este deschisa la pescuit pentru pescari de crap in sistem C&R.

Au fost invitati si au participat numai concurenti si cluburi ce au concurat sau sunt incontinuare in competitie pentru primul loc in CN care este un campionat de calificare la CM. Deci numai elita pescuitului la crap sa spun asa. Un concurs amical dar cu pretenti de top.

Noi brigada de arbitri a trebuit sa facem fata caniculei si conditiilor de arbitraj pe o locatie pe care niciunul dintre noi nu o cunosteam din nainte decat ca o locatie de pescuit de agrement. Deasemenea dupa cum stiti si voi arbitri cum este si micilor amabilitati ale anumitor concurenti cu bani multi dar cu obraz gros. Dar asta a fost compensata de partea cealalta a concurentilor care sunt pescari intre pescari si oameni intre oameni.

Nu am dat avertismente dar le-am adus aminte anumitor concurenti de faptul ca in momentul cand au acceptat sa vina la concurs, ei au ales si o data cu asta au acceptat si s-au insusit regulamentul, noi arbitri am fost invitati sa veghem la respectarea regulamentului si pentru asta au mai si platit si daca bani lor nu conteaza e problema lor dar nu trebuie sa se repercuteze aceasta asupra bunei desfasurari a concurslui.

Sa mai zic:
Prin acest arbitraj am facut un tur de forta inaintea ultimei etape ale CN in conditi in care balta Magura 9 a dat peste mult, mare si mic intre 2 kg si 14 kg. Crapoaiaca de 14.14 Kg pe care am avut-o in salteaua de cantarit a fost cea mai mare captura. Ca fapt divers a fost prinsa in a doua si-n a treia zi de concurs de aceias echipa deci de doua ori intr-un concurs.

Ce a fost greu si foarte greu ca am avut de acoperit 2 sectoare mari fiecare echipa de 2 arbitri au avut de arbitrat in cate-un sector a 10 echipe in conditiile in care s-a puncatat crapul si varietatile lui, tenul care trebuia cantarit si eliberat in cel mai scurt timp dupa ce a fost capturat. Colegi stiu de acum ce inseamana cantar la ten, captura mai mare de 10 kg indiferent de ora si stand extra cantar la peste 10 pesti care mai in gluma mai in serios Sensei Giurea le-a dat si un nume generic ,,Round " ce ce insemna cantar la ten sau captura mai mare de 10 kg si ,,Extraround" cantar cu peste 10 pesti.

La cantarele programate la cel putin 6 - 7 echipe aveam de cantarit cate 10 pana la 15 pesti ceece nu este un lucru usor cand ai cate 10 echipe de arbitrat in 2 oameni pe sector.

Ce sa mai zic greu Nenica greu, dar cum ne-am obisnuit cu greul sa spunem si frumos fiecare concurs arbitrat are si bune si mai putin bune dar intodeauna ca pescar si ca om ai de unde si ce invata.

Domnilor arbitri.
Niki
Victor
Sensei Giurea

Mi-a facut placere sa arbitrez alaturi de voi.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Mon Jun 20, 2011 2:31 pm, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Sun Jun 19, 2011 11:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PS

mai scriu maine ca acum pic de somn.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Jun 20, 2011 8:36 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari pentru prestatie.

Dupa odihna bine-meritata va asteptam si cu poze.
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Jun 20, 2011 10:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravos natiune ! Felicitari !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Mon Jun 20, 2011 10:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
"HAIDI CU POZI-LI HAIIIII"..."se ni fasi sa astiptam "HATITA"...?? Cool
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
mr marinel

MesajTrimis: Thu Jul 14, 2011 10:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.crapmania.ro/Home/NewsDetails.aspx?newsId=224
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum