www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

OBRAJII ROȘII!

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 9:34 am    Titlul subiectului: OBRAJII ROȘII! Răspunde cu citat (quote)

Go 2Bill
Data înscrierii: 13/Dec/2007
Locație: Bucuresti
Trimis: Thu Dec 24, 2009 9:41 pm Titlul subiectului:
--------------------------------------------------------------------------------
Multe felicitari si poate anumiti "nabadaiosi" ai netului vor rosii la vederea acestor distinctii, nu de oftica, ci fata de o anumita atitudine pe care au avut-o vis-a-vis de persoana D-lui Savu
Ha, ha,ha ca la noi pe forum.......Dl. Savu 1, Dl Savu 2 si Dl Savu 3....
la mai multe!

Am reprodus mai sus afirmațiile unui coleg din cadrul topicului Felicitari Sandu Savu ! de la Cafenea

Domnilor colegi. Încercați a fi ironici dar uitați esențialul. Dacă recitiți cu atenție acele „atitudini” invocate cu atîta patimă puteți observa dacă vreți, că discuțiile au fost purtate pe subiecte ce nu au nimic comun cu profesionalismul domnului Savu pe care îl felicit și eu cu această ocazie. Majoritatea din noi eram și suntem la curent cu profesionalismul dînsului. Discuțiile au fost purtate pe alte teme ce v-aș ruga să le revedeți. Titlurile de profesor doctor docent sau zecile de diplome din sectorul de activitate sunt recunoscute pe plan profesional. Este greșit dacă trăiți cu ideea că numai domnul Savu are astfel de titluri sau diplome. Mai avem colegi de mărimea dînsului. Fiecare în sectorul său de activitate. Dar aici în primul rînd suntem oameni apoi pescari. Și nu uitați esențialul : toate acele discuții au fost date uitării rămînînd prieteni în continuare. Poate nu sunteți la curent dar dl Savu este alături de noi. Dacă chiar erați așa de grijulii poate aveați grijă să nu se destrame A P S – ul. Cred că era mult mai important.
Prin intervenția mea nu doresc decît să clarific un aspect destul de important. Prin definiție APS este un site de pescari nu de vînători. Dumneavoastră văd că vînați greșelile și mai ales oamenii oameni. LUCRU PENTRU CARE CRED CĂ ROȘEAȚA DE CARE POMENIȚI ÎN POSTARE AR PRINDE BINE OBRAJILOR DVS. Păcat. Era prea frumos să dureze mai mult.
Sus
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 10:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnule Petrovici,eu sunt cel care am adresat primul felicitarile mele lui Sandu Savu,si au fost adresate din toata inima.Sandu Savu imi este prieten de mai bine de 14 ani si am ramas prieteni si dupa ce s-a infiintat Club 21.Stim cu totii ca Sandu Savu este acum membru al Clubului,dar asta nu pentru ca s-ar fi suparat pe APS,ci datorita prieteniei mult mai indelungate si a relatiilor dintre familiile Savu si Chioibasu.
In alta ordine de idei,ma bucur sincer ca saitul Asociatiei Pescar Sportiv constituie ,inca,o zona de interes pentru membrii Clubului 21.Dar,se pare,dintre membrii Clubului se evidentiaza "vanatorii".In acest moment sunteti al doilea,dupa Albatran,care dati dovada de interes pentru greselile de pe Saitul APS.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 10:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnule Catană din toată inima au fost și felicitările mele adresate dlui Savu. Nu am fost ironic absolut de loc. În altă ordine de idei cînd am afirmat despre Dl. Savu că este membru al Clubului 21 am vrut să arăt că nu există nici un fel de supărare între noi chiar după discuțiile purtate. Și pot afirma că prin migrarea unora de la o asociație la alta relațiile au rămas aceleași între noi. Nu putem afirma că am devenit dușmani. Să fim puțin serioși să permitem sentimentelor să rămînă nealterate. S-au făcut prea multe lucruri frumoase împreună să ne împroșcăm cu noroi și să ne urîm. În altă ordine de idei aș dori să vă informez că eu nu sunt vînător pentru că nu îmi amintesc ca eu să fi plecat de aici. Vizitez site-ul zilnic, citesc și postez. Numai dacă dvs. considerați că merit să fiu exmatriculat o puteți face. Dar nu uitați că sunt membru APS pînă la 31 decembrie încă. Și nici foștii colegi ai dvs. care intră aici nu sunt vînători. Sunt prietenii dvs . dle Catană. A exprima un punct de vedere cred că nu constituie o greșeală. Un coleg al nostru spune: Contrariile nu sunt contradictorii , sunt complementare ! Deci nu sunt vînător. Am reacționat în acest fel pentru că am observat că se cam amestecă lucrurile și nu cade bine. Interesul pentru acest site există pentru că unii din noi am depus suflet la urnirea lui și nu am uitat acest lucru. Cred că nici dvs. nu ați uitat. Toate aceste considerente sunt personale și nu amestecă cu nimic Club 21 și nici APS.
Sus
Go 2Bill

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 11:26 am    Titlul subiectului: Re: OBRAJII ROȘII! Răspunde cu citat (quote)

Petrovici Valentin a scris:
Go 2Bill
Trimis: Thu Dec 24, 2009 9:41 pm Titlul subiectului:
--------------------------------------------------------------------------------
Multe felicitari si poate anumiti "nabadaiosi" ai netului vor rosii la vederea acestor distinctii, nu de oftica, ci fata de o anumita atitudine pe care au avut-o vis-a-vis de persoana D-lui Savu
Ha, ha,ha ca la noi pe forum.......Dl. Savu 1, Dl Savu 2 si Dl Savu 3....
la mai multe!

Am reprodus mai sus afirmațiile unui coleg din cadrul topicului Felicitari Sandu Savu ! de la Cafenea

Domnilor colegi. Încercați a fi ironici dar uitați esențialul. Dacă recitiți cu atenție acele „atitudini” invocate cu atîta patimă puteți observa dacă vreți, că discuțiile au fost purtate pe subiecte ce nu au nimic comun cu profesionalismul domnului Savu pe care îl felicit și eu cu această ocazie. Majoritatea din noi eram și suntem la curent cu profesionalismul dînsului. Discuțiile au fost purtate pe alte teme ce v-aș ruga să le revedeți. Titlurile de profesor doctor docent sau zecile de diplome din sectorul de activitate sunt recunoscute pe plan profesional. Este greșit dacă trăiți cu ideea că numai domnul Savu are astfel de titluri sau diplome. Mai avem colegi de mărimea dînsului. Fiecare în sectorul său de activitate. Dar aici în primul rînd suntem oameni apoi pescari. Și nu uitați esențialul : toate acele discuții au fost date uitării rămînînd prieteni în continuare. Poate nu sunteți la curent dar dl Savu este alături de noi. Dacă chiar erați așa de grijulii poate aveați grijă să nu se destrame A P S – ul. Cred că era mult mai important.
Prin intervenția mea nu doresc decît să clarific un aspect destul de important. Prin definiție APS este un site de pescari nu de vînători. Dumneavoastră văd că vînați greșelile și mai ales oamenii oameni. LUCRU PENTRU CARE CRED CĂ ROȘEAȚA DE CARE POMENIȚI ÎN POSTARE AR PRINDE BINE OBRAJILOR DVS. Păcat. Era prea frumos să dureze mai mult.

Mai întâi Sărbători Fericite!
Nu mi-am propus să încep o discuție în contradictoriu pentru că, în acest caz, orice comentariu nu ar rezolva o armonizare a punctelor noastre de vedere. Așa cum eu încerc să vă respect punctul Dvs. de vedere, chiar dacă nu am fost de acord cu el, tind să cred că veți putea face același lucru.
În rest, fiecare își poate alege propria formă de respect, informare și comunicare atâta timp cât, prin acțiunile sale, nu lezează personalitatea cuiva.
Vă doresc numai bine și La mulți ani!
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 11:46 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Respectul impune respect. Tot ce îmi doresc însă este ca toți să și respectăm acest principiu. Să nu fie decît o iluzie. Și nici o tortură a sufletului.
Sus
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 12:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Domnule Petrovici,
Chiar daca am mai glumit uneori in postarile mele,am luat intotdeauna lucrurile foarte in serios;
Nu am considerat niciodata (dupa cum i-am spus si lui Vali Coff in convorbirea telefonica avuta) ca membrii APS migrati la Club mi-ar fi devenit dusmani;
Citind cu atentie ambele postari ale dumneavoastra am constatat ca sunt complementare (gresesc? Oare cine spune "contrariile nu sunt contradictorii"?)
Nu m-am gandit nici o clipa sa va "exmatriculez".Nu am de ce si nici nu am cum.
Saitul APS este public si in consecinta,in limitele respectarii Regulamentului,il poate utiliza oricine.
Ca o parere personala,v-am apreciat intotdeauna pentru cunostintele ce le aveti in materie de pescuit si pentru calitatea si maturitatea postarilor.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Go 2Bill

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 12:44 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laurentiu Catana a scris:
..........Oare cine spune "contrariile nu sunt contradictorii"?...........

"sunt complementare".....Niels Bohr (1885-1962) , de origine daneză, descris ca unul dintre cei mai influenți fizicieni ai secolului al XX-lea, laureat al premiului Nobel pentru fizică în anul 1922, a adus o contribuție semnificativă în domeniul mecanicii cuantice și al structurii atomice. Laughing
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 1:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dle Catană carnetele noastre de membrii ai unei asociații deși sunt diferite nu cred că pot influența relațiile cum o fac deseori cele de membru de partid. Suntem pescari . Nu văd de ce nu am rămîne aceiași ca și pînă acum indiferent de asociația din care facem parte. Sunt sigur că ura și dușmănia nu au înfrînt acele legături deosebite. Însă chestia cu acel roșu în obraji aș vrea să cred că este o problemă personală a domnului Rovin și nu aș dori să se generalizeze.
Sus
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Mon Dec 28, 2009 1:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iată ce mai susținea Niels Bohr : "procesul de observare al unui fenomen modifică fenomenul observat". Interesant. Tot de pe Google adunate.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Drept la Replica Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum