www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Adar va-ntreaba
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
stefanescu costin

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 9:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
Nenica, ma uit la AMR-ul Chiliei si vaz c-am intrat in criza de timp !!!
Dom'le, am mare trebuinta de niscaiva twistere, mari si albe, dati-mi un sfat de un' sa le iau, sa fie ieftine si bune ! Bashca niscaiva jiguri de peste cinsh'pe grame.

Cu multumiri, ADAR.
Mariane,Mariane..tot n-ai invatat ca nu exista ieftin si bun pe lumea asta? :lol:poate in Rai unde e totul pe gratis nu aici Laughing e utopie frate!

Ultima modificare efectuată de către stefanescu costin la Wed May 21, 2008 9:17 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Armand
Site Admin

Data înscrierii: 14/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 9:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

NU cumparati scule din obor ca sunt scumpe si proaste!
Marea majoritate sunt luate din Niro si cu pretul dublat!

Pentru jiguri grele(pana in 18 grame) si foarte bune(verificate Wink )

Mergeti la Mim-team-ul de la Intersectia Avrig cu ritmului. Costa cca 10-12 mii bucata(aproape ca in niro) da sunt turnate pe jig-uri Gamakatsu sau mustad ascutite chimic Wink

Iar pentu plastice bune luati :
http://www.fisela.ro/produse/88/3507/Kopyto-Pearl-5cm.html
sau
http://www.fisela.ro/produse/88/2618/Turbo-Shad-Limetreuse-4-inch.html

Eu va sugerez doar modelu...culoarea si dimensiunea o alegeti in functie de preferinte si cunostiinte.
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 9:56 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mariane, da-mi si mie de veste ce gasesti pe unde umbli tu, ca sunt in aceeasi situatie. Am luat si eu o lanseta si o mulineta pentru spining si nu am cu ce sa dau. Toate rotativele si plasticele pe care le aveam sunt undeva pe drumul dintre Sulina si Berceni. Nu ma intreba unde ca nu stiu.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Adar Marian

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 10:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ar fi asa :
- tot ce-am prins (semnificativ) in ultima vreme, s-a datorat nalucilor cumparate din Piata Vitan. E acolo un nene care-si alege marfa numa' muc si sfarc ! Si nici prea scumpa, nu-i ! Necazu-i ca acu' venii d-acolo si twistere sa ma multumeasca, n-are ... Plec iar, de data asta pe Mosilor, la ARROW, poate-poate oi gasi ce-mi doresc.
Cat priveste Oborul, nu de piatza ziceam, ci de magazinele care-s in zona.
Bete si mulinete nu-mi mai trebuiesc, mi-e prea de-ajuns ce am, beleaua raman plasticele...
Vinturache Mihai

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 10:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mariane, am vazut ca unele jiguri se vand doar la pachet. Daca gasesti ceva interesant sunt dispus sa fiu partener pentru aceste pachete. Asa ca tine cont de acest lucru, atunci cand ti se par scumpe (unele pachete, cu 10 buc. se invart in jur de 20 RON). Si daca vrei mai mult modele... se aduna firfireii.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 11:58 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost in obor la "lumea pescarilor".au jiguri de la gamakatsu cu 1,2,-1,5-2.0 ron.au ace pentru somn de la mustad cu 1 ron bucata.de plastice n-am intrebat...
Adar Marian

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 6:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dom' Mihai , la Arrow jigurile se dau la bucata (cel putin asa-i la magazinul de pe Mosilor) si twistere mai mari n-aveau, nici nu stiau cand or sa primeasca. Cum n-am reusit niciodata sa plec dintr-un magazin de scule far' de-a targui ceva si de data asta am luat una-alta, chit ca nu-mi erau de trebuinta grabnica, da' am zis ca decat sa simt lipsa lor pe garla, mai lesne mi-e sa simt lipsa banilor de tutun si alte pacate.
D-asta indraznesc sa vin spre d-tra cu sfatul de a le ocoli pravalia, ca faceti drumu-n van. Io nici macar jiguri grele n-am luat, ca alea de 15 gr aveau tija acului scurta. Poate mi-oi face cale vineri spre magazinele de la Obor, ca azi n-am reusit s-ajung...
Si daca tot facui vorbire de maruntisuri, ui' cu ce m-alesai :

Adar Marian

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 6:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Speriat - oarecum - de ideea ca Sireasa-i plina de bradis (de la "calauze" zicere Very Happy ) si necunoscand eu insumi locurile, degraba am purces iar prin pravalii... Niscaiva oscilante (poppere am, zic eu, destule), oareshce jiguri mai apropiate de ce cautam, alte cateva twistere, un plic cu ace 1/0 (merg, dom'le, la somn ?), chestii-socoteli, trebushoara care mi-a mai scos inca 65 de lei din portofel...
Neicushorilor, daca nu plecam mai degraba, va faceti vinovati de insolvabilitatea subsemnatului !!!

Toate astea le-a aflat in cele trei magazine care-s in zona Obor-Dimitrov.
Vinturache Mihai

MesajTrimis: Sat May 24, 2008 10:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mariane, la magazinul Casa Pescarului din fata ProTv am gasit niste jiguri cu ace lungi si mari, cu cap rosu, 10 - 13 - 15 gr., americane (cel putin asa scrie pe pachet). 1 pachet are 5 jiguri si costa 10 lei. La fel ca tine am lasat cam multi bani pe acolo.
Adar Marian

MesajTrimis: Sat May 24, 2008 1:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc de informatie !
Sper sa reusesc s-ajung s-acolo, poate marti.
(P-asta nu-l stiam !!!)
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Fri May 30, 2008 8:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
Dom' Mihai , la Arrow jigurile se dau la bucata (cel putin asa-i la magazinul de pe Mosilor) si twistere mai mari n-aveau, nici nu stiau cand or sa primeasca. Poate mi-oi face cale vineri spre magazinele de la Obor, ca azi n-am reusit s-ajung...
Si daca tot facui vorbire de maruntisuri, ui' cu ce m-alesai :

Te'ai imbolnavit de'o boala grea...nimic nu te va impiedica sa'ti iei nalucile pe care tu le crezi prinzatoare prea curand...abia dupa ce te vei trezi cu cateva cutii pline cu naluci, dintre cele mai compartimentate in trusa si te vei intreba :"cand am prins ultima data un peste cu asta???", iar raspunsu' pe care ti'l vei da sg, va fi ceva de genu':"da' am prins frodata ceva cu asta???", iti vei da seama atunci ca ai in trusa multe, sau f multe inutilitati, mai ales cand tu vei da cu nush ce minuni, iar Fane Craput va lua stiuca c'un twister amarat, pe Dunare fiind amandoi...stiu, multi imi vor zice ca nu se stie cand e prinzatoare una sau alta dintre naluci, da' asta e valabila doar daca te numesti Vijelie (mai sunt cateva zeci de rapitoristi pe care nu'i pomenesc acu' ca's certat cu ei)...
Ah, uitasem ceva important...jigurile cel;e mai bune sunt cele turnate de tine...e f simplu, iti tre doar o matrita, acele abunda peste tot, de pb nu mai zic...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Adar Marian

MesajTrimis: Sat Jun 28, 2008 4:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nexule, asa de bine le zici, ca parc-ai fi patit-o pe pielea ta... Very Happy
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Sat Jun 28, 2008 7:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:

Eheeee...cand citeam pe net, credeam ca aia bat campii...da am ajuns sa am o juma de sacosa de "diverse" si nu gaseam niciodata nimic acolo Embarassed
Stau si ma'ntreb:"Ce'o face frate Vijelie cu atatea scule si naluci, 'jde mii de fire???"...ala cre ca are o basculanta de scule si naluci, iar la pescuit ia si el "o traista"(cica e mare traistar), iar restu' fac parte din cele mutate si rascolite...
E ceva si mai si decat drogurile, cand apare fro' naluca, sau o vezi la careva si afli ca e "prinzatoare", vrei si tu macar fro 3-4culori Twisted Evil
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
salaul

Data înscrierii: 13/Feb/2008
Locație: canal

MesajTrimis: Fri Jul 11, 2008 7:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:
Adar Marian a scris:

Eheeee...cand citeam pe net, credeam ca aia bat campii...da am ajuns sa am o juma de sacosa de "diverse" si nu gaseam niciodata nimic acolo Embarassed
Stau si ma'ntreb:"Ce'o face frate Vijelie cu atatea scule si naluci, 'jde mii de fire???"...ala cre ca are o basculanta de scule si naluci, iar la pescuit ia si el "o traista"(cica e mare traistar), iar restu' fac parte din cele mutate si rascolite...
E ceva si mai si decat drogurile, cand apare fro' naluca, sau o vezi la careva si afli ca e "prinzatoare", vrei si tu macar fro 3-4culori Twisted Evil

exagerezi nexule Crying or Very sad nu am mai mult de 10mii de naluci"plastice si table" Crying or Very sad Twisted Evil Twisted Evil Wink ai vazut si tu cateva geamantane acolo aruncate in coltul camerei si te-ai speriat?hahahahaha Wink Twisted Evil Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Adar Marian

MesajTrimis: Sat Sep 06, 2008 7:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

I'll be back !
... si asta dupa ce aproape-i luna de cand stau fara net...
Dom'le, iar viu cu rugaminti catre 'mneavoastra si anume :
- pescuit-ati vreunul in lacul de la Tismana ? Ce neam de pesti s-ar afla acolo ?
Alta intrebare o adresez , cu osebire, catre aia umblatori dupa coada cleanului ori a pastravului :
- ducandu-ma io dupa asemenea neam de pesti, la ce ma sfatuiti sa dau, ce scule sa iau cu mine, cata vreme bagaju' tre' sa-mi fie minim atat ca volum, cat si ca greutate ?
Va multumesc de lamurire si va doresc un weekend placut !
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 5 din 7

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum