www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Adar va-ntreaba
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 10:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
Acu', nu-mi ramane deca sa iau din nou drumu-n picioare, sa bat magazinele de pe la gara, ca doar p-acolo n-am fost...

Vezi si pe "totalfishing.ro", macar sa-ti faci o ideee de pret.Au foarte multe bete de rapitor.
Adar Marian

Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 11:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multzam, Ionute, da' astia-mi cer 20 lei ca sa mi-o aduca.... Plus ca-i pe nevazute, nepipaite si-n ce ma priveste, pana n-o tin in mana, n-o vad cum "se mishca", zic pas, nenica...
PS. Gata, am fugit la gara !... Laughing
mikebazga

Data înscrierii: 15/Jan/2008
Locație: Maieru-BN

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 12:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mariane,cum zicea si Armand..mai dureaza!Pana te obisnuiesti cu felul cum lucreaza textilul,cum se simte fundul,la taraiala,pana observi miscarea firului la muscatura,pana-ti sincronizezi"tzeapa"cu muscatura..Si io am un bat la 10-30 gr(Energoteam)nu scump,nu cu fitze,dar mere!Am pescuit cu el si pe balti,cu jiguri de 5-8 gr,si-n delta,si-s tare multumit!E drept ca io l-am luat mai lung(2,70),de pe mal,e ok,din barca,e cam lung,ii stresezi pe tovarasi,care-s tot cu capul..in cutie la lanseuri.. :lol:Cel mai indicat ar fi sa gasesti un "poligon"cat mai bine populat cu rapitori,acolo,in cateva sedinte,"iti faci mana" fie si C&R,mai ales daca ai cu tine si un bun sfatuitor,amic ce-a inceput mai demult,la stilul "cu caucioace" Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 4:59 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Adar,

Uite si niste sfaturi de un amator.
Un bat de 2,4 din 2 bucati e este f potrivit si pt pescuitul din barca si pt cel de pe mal, asa ca alegera ta e f buna.
La Vasile la magazin gasesti o varga la 95 RON, care sa nu fie nici prea fina si nici prea tare, asta ca sa poti da cu ea la stiuca dar si la salau.
Mulineta sa fie usoara cu mai multi rulmenti, iar firul e bune sa fie fluorescent ca sa-l vezi pe unde e.
In rest Fir Intins.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mikebazga

Data înscrierii: 15/Jan/2008
Locație: Maieru-BN

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 7:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Draga Adar,

Uite si niste sfaturi de un amator"

Pai draga Vali..amatori suntem cu totii!
Laughing Din fericire..ca profesionisti,sunt aia cu setci,curent,butelii..si alte plase.. Crying or Very sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 9:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mike
nu putem sa organizam un concurs pentru "profesionistii" aia, cu conditia sa stea si ei sub apa? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

scuze pt. off topic, dar nu m-am putut abtine Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Tue Mar 11, 2008 6:03 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

adar,mergi in marketu nirow si vezi pe-acolo.una dintre lansetele mele pt marlanit si strapanazit este de-acolo.si nu mi-e rusine cu ea!acolo ,pe pekin-street nu-s numai gaini!sunt si pauni!
valic

MesajTrimis: Tue Mar 11, 2008 4:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
adar,mergi in marketu nirow si vezi pe-acolo.una dintre lansetele mele pt marlanit si strapanazit este de-acolo.si nu mi-e rusine cu ea!acolo ,pe pekin-street nu-s numai gaini!sunt si pauni!

Lasa Taticu,
Ca stim ca ai si una meseriasa.........light de la Vasi
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
rubliov

MesajTrimis: Tue Mar 11, 2008 4:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

este cam moale!de stiuca am una mai batoasa dar tot light!aia pe care o stii din delta...
valic

MesajTrimis: Tue Mar 11, 2008 4:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
este cam moale!de stiuca am una mai batoasa dar tot light!aia pe care o stii din delta...

Rubi,

Aia usurica e de stiuca zic eu, pt salau trebe una mai taricica.
Eu am una medie de 2,4m ca sa mearga si la una si la alta si de pe mal si din barca.
A ta are 2,8 ? de la Vasi
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
rubliov

MesajTrimis: Tue Mar 11, 2008 4:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

amandoua sunt 2,4.una este mai usoara cu 30 de grame.
Adar Marian

MesajTrimis: Wed Mar 12, 2008 6:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In NIRO am fost, am luat deja o varga insa, cum spuneam, nu-mi satisface cerintele deplin... Are 2,40, e usoara (carbon compozit), dar actiunea 10-30 gr e ... nu-i tocmai ce-mi doresc. Luni am colindat pe Mosilor (Arrow), la gara (Arrow+Gipo), la Obor (Hook si cel de langa el). Rezultat = 0 ! Singurele vergi care se-ncadrau in cerinte erau un Maver la 110 lei si o alta la 90 lei, insa elasticitatea lor era exagerata la primul segment si asta-mi creaza probleme cand lansez cu textil. Mai astept pana spre sfarsitul lunii si-ncep iar sa caut...

Ultima modificare efectuată de către Adar Marian la Wed Mar 12, 2008 8:08 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului
Adar Marian

MesajTrimis: Wed Mar 12, 2008 6:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Culmea e ca-n urma c-o luna gasisem ceva excelent la Carrefour , da' cum aveam deja cosul plin si bugetul spre zero, am zis c-o iau data viitoare, ceea ce s-a dovedit a fi o alegere total neinspirata, pen' simplul motiv ca respectivul articol s-a epuizat... Crying or Very sad
Adar Marian

MesajTrimis: Fri Mar 14, 2008 6:16 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am mai studiat intre timp problema si cred ca i-am dat de cap ; musai sa pun alt fir pentru balta, unul de 0,12, ca cel de 0,16 poate fi prea gros. O sa-ncerc si asa, sa vad cum e, p-orma revin si va spun rezultatul. Baiu-i ca n-am de gand sa dau pe el un milion, cat cer aia de la Gipo, nici sa ma-mpusti ! Musai sa-i iau pe chineji la-ntrebari, sa-i mai usurez de inc-o rola si zic zau ca se merita sa iau drumu-n picioare atata vreme cat galbejitii dau rola cu 20 lei.
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Fri Mar 14, 2008 1:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mariane.
Daca nu esti abonat cumpara AVP nr 68 ai la pagina 72 pana la76 bancul de proba pentru lansete de rapitor exact ceeace cauti tu. Dupa ce te edifici cauti pana gasesti sa cumperi cu pretul cel mai bun.

Ultima modificare efectuată de către mr marinel la Sat Mar 15, 2008 8:20 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următoare
Pagina 3 din 7

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum