www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Vize, viza, vizate 2010.
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Anunturi APS
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Thu Jan 14, 2010 8:32 pm    Titlul subiectului: Vize, viza, vizate 2010. Răspunde cu citat (quote)

In acest topic va vom tine la curent despre Vize, viza, vizate 2010.

COMUNICAT
privind cotizațiile Asociației Pescar Sportiv pe anul 2010

Având în vedere situația existentă în domeniul practicării legale a pescuitului sportiv în Romania pentru anul 2010, Consiliul Director al Asociației Pescar Sportiv a decis ca până la eliberarea permiselor de pescuit recreativ sportiv de către ANPA, să înceapă încasarea cotizațiilor și vizarea carnetelor de membru, în următoarele condiții :

-Cei care vizeaza pentru prima data la APS: contravaloarea carnetului de pescar este 5 lei + cotizatia 70lei + permisul ANPA 30 lei trebuie sa se prezinte pentru inscriere cu:
cerere de adeziune completata
2 fotografii tip bulletin
3 copii CI/BI
cererile PG completate, daca este cazul
- Pentru pescarii membri APS din 2007, pensionarii cu pensia mai mică de 1000lei și elevii până în 18 ani care au cel puțin un părinte membru APS, cotizația va fi de 50lei + *ANPA + 5 lei carnetul tipizat, după caz.
- Pentru pescarii membri APS din 2008 cât și pentru pensionarii cu pensia peste 1000lei, cotizația va fi de 60lei + *ANPA + 5lei carnetul tipizat, după caz.
- Pentru pescarii membri APS din 2009 cât și pentru cei noi, cotizația va fi de 70lei + *ANPA + 5 lei carnetul tipizat, după caz.

* Dreptul fiecărui pescar de a pescui în apele publice este dat de deținerea permisului nominal emis de catre ANPA.
Eliberarea permisului se va face contra cost, la cererea membrului APS, după tipărirea și fixarea cuantumului taxei acestuia de către ANPA.
În cel mai scurt timp după intrarea în posesie a permiselor ANPA, APS va comunica membrilor săi modalitatea de remitere.
Asociatia Pescar Sportiv va distribui permise ANPA doar pescarilor care au cotizația achitată pentru anul 2010.

Alte precizări :

- orice membru APS, cu excepția pensionarilor și a elevilor, poate beneficia de o reducere a cotizației sale începând cu al 3- lea an de activitate neîntreruptă în APS, câte 10lei/an, astfel încât aceasta să nu scadă sub 50lei/an.
Întreruperea calității de membru cotizant va conduce automat la anularea acordării reducerii cotizatiei.
- toți pensionarii beneficiază de reduceri ale cotizatiei APS, respectiv 10 lei si 20lei, în funcție de cuantumul pensiei sale la data achitării cotizației.
- toți elevii beneficiază de reducerea cotizației până la vârsta de 18 ani (neîmpliniți la data vizării permisului) dacă au unul dintre părinți membru APS, cotizant la zi .
- fiecare membru "veteran", începând cu al 3 -lea an de achitare consecutivă a cotizației (începând cu 2008) cât și toți pensionarii sau elevii, vor primi gratuit la eliberarea chitanței pe 2010 câte un autocolant cu însemnele asociației.
- pe baza cererilor membrilor APS din țară , CD-APS va analiza posibilitatea eliberării carnetelor de membru în zonele solicitate, toate precizările urmând a fi făcute printr-un comunicat.
La cerere se pot elibera, contra cost, alte materiale personalizate ale asociației cum ar fi: șepci, tricouri , etc. Costurile acestora sunt la nivel de producție.
Tot la cerere, Asociația Pescar Sportiv va asigura gratuit, ca și în anii trecuți pentru membri săi cotizanți la zi, obținerea “vizei P.G.”, pentru zonele de frontieră aflate în competența IJPF Giurgiu și Călărași. Pentru alte zone de frontieră vom anunța din timp condițiile. Eventualele taxe specifice ale autoritățiilor ce pot aparea, vor fi suportate separat de către fiecare membru APS.
La data prezentei, pentru “viza PG” a Poliției de Frontieră, nu se percepe taxă.

Ești pescar? Ești sportiv?
Fii pescar sportiv!!!

Pe acest topic vom coresponda despre :
-Vizarea carnetelor de pescar sportiv pe anul 2010.
-Vizarea carnetelor de pescar sportiv la IJPF Giurgiu si Calarasi.
-Permisul ANPA pe 2010.
-Carnete vizate.

Adresa de corespondenta: asociatia.pescarsportiv@gmail.com

Comunicatul de pe Home:
http://www.pescar-sportiv.ro/stiri/21/COMUNICAT++privind+cotiza%C5%A3iile+Asocia%C5%A3iei+Pescar+Sportiv+pe+anul+2010.htm

Cere de adeziune pentru noi membri APS.
http://www.pescar-sportiv.ro/files/adeziune_membri.pdf

Cererea pentru obtinerea aprobarii de la Politia de Frontiera poate fi downloadata de la adresa:
http://www.pescar-sportiv.ro/files/Cerere_pt_PG_CL_si_GR.pdf
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Wed Mar 03, 2010 6:57 pm, modificat de 5 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
salaul

Data înscrierii: 13/Feb/2008
Locație: canal

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salut, ati inceput sa eliberati vize? nu de alta dar sa strang si eu carnetele de la baieti.
mr marinel

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 2:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

*Membri vechi ,, Semnati-va fratilor carnetele"

-cotizatia este diferentiata in functia de vechime si statut social(pensionar, elev)

Pentru vizarea pe 2010 va rog sa va prezentati cu:
-carnetele de pescar
-cererile PG completate semnate
-2 copi BI/CI
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Sat Feb 27, 2010 9:39 am, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Marius

Data înscrierii: 24/Mar/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 4:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cat costa permisul ANPA pe 2010? Se pot depune carnete in Baicului? Multumesc.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mr marinel

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 5:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Va rog cititi comunicatul.

Da se pote.

Din Baicului s-a ridicat deja prima serie.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
ghinozo

Data înscrierii: 07/Jan/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 7:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

poi ce sa citeasca saracu om'....a intrebat cat costa anpa....mai sus in comunicat nu exista pret anpa.

mr marinel a scris:
Va rog cititi comunicatul.

Da se pote.

Din Baicului s-a ridicat deja prima serie.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 10:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Corect !
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Jan 21, 2010 11:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marius a scris:
Cat costa permisul ANPA pe 2010? Se pot depune carnete in Baicului? Multumesc.

Din informatiile noastre ANPA nu va schimba pretul de anul trecut (30 lei Normal,10 lei Elevi si Gratis Pensionari. Pentru elevi si pensionari trebuie facuta dovada cu acte la ANPA). Asteapta sa se semneze Ordinul de pescuit pe 2010 de catre ministru si apoi dau la tiparit permisele.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Axa

Data înscrierii: 30/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Jan 25, 2010 6:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salutari tuturor!

S-a stabilit cand pleaca prima tura de permise la viza PG ? Sau, mai bine zis, frontieristii pun viza PG fara cartonul ANPA? Intreb pentru a sti un termen in care sa adun carnetele de la prietenii APS-isti si sa le aduc la vizat (7 sau Cool . Sunt interesat de vizele pe GR, CL si eventual TR, aceasta din urma o iau singur daca APS nu organizeaza ceva anul asta si pentru teleorman.

Fir intins pentru 2010 !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Jan 25, 2010 10:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Axa a scris:
Salutari tuturor!

S-a stabilit cand pleaca prima tura de permise la viza PG ? Sau, mai bine zis, frontieristii pun viza PG fara cartonul ANPA? Intreb pentru a sti un termen in care sa adun carnetele de la prietenii APS-isti si sa le aduc la vizat (7 sau Cool . Sunt interesat de vizele pe GR, CL si eventual TR, aceasta din urma o iau singur daca APS nu organizeaza ceva anul asta si pentru teleorman.

Fir intins pentru 2010 !

Pe la inceputul luni Februarie. Pana atunci, veniti de luati....chitantele si lasati carnetele pentru vize Laughing
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Wed Jan 27, 2010 9:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

@Dan Mihalache.

- Pentru pescarii membri APS din 2008 cât și pentru pensionarii cu pensia peste 1000lei, cotizația va fi de 60lei + *ANPA + 5lei carnetul tipizat, după caz.

Domnul Val este pensionar si membru APS din 2008.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
salaul

Data înscrierii: 13/Feb/2008
Locație: canal

MesajTrimis: Wed Jan 27, 2010 5:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nu vreau sa fiu carcotas dar vedeti ca aveti concurenta. Prima data cand am vazut am zis ca este o gluma si ca vrei sa faceti permise pe doua fronturi Wink am vazut baieti de aici care se ocupa acolo... taxa la ei este de 50 ron viza pe 2010, ANPA banuiesc ca este 30 ron ca la voi si 5 ron daca vrea cineva carnet nou. Pentru PG depun si ei pt orice viza in tara. Acum intrebarea este. Aveti concurenta si faceti si voi permisele pt toti 50 ron viza voastra sau pescarii "noi" care vor vrea permise vor merge la ei.
va garantez ca nu este nici o reclama... este o pura curiozitate... dupa cum bine cunoasteti multi dintre voi eu am 15-20 de permise pe care le fac la voi anual... daca grupul meu se mareste si exista o diferenta de pret pentru cei "noi" de ce nu s-ar facea dincolo daca tot este mai ieftin... voi aveti ceva cu care sa atrageti pescarii? Expeditii promit si ei Wink Twisted Evil

ca sa nu ziceti ca mint atasez un link care sustine cele spuse de mine.

Vali, te credem pe cuvânt- link moderat fiind off topic

cu respect.
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Jan 27, 2010 8:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salaul a scris:
voi aveti ceva cu care sa atrageti pescarii?

Daca vrei te facem arbitru Evil or Very Mad Very Happy Twisted Evil ha ha hah ha
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Jan 28, 2010 3:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

salaul a scris:
nu vreau sa fiu carcotas dar vedeti ca aveti concurenta. Prima data cand am vazut am zis ca este o gluma si ca vrei sa faceti permise pe doua fronturi Wink am vazut baieti de aici care se ocupa acolo... taxa la ei este de 50 ron viza pe 2010, ANPA banuiesc ca este 30 ron ca la voi si 5 ron daca vrea cineva carnet nou. Pentru PG depun si ei pt orice viza in tara. Acum intrebarea este. Aveti concurenta si faceti si voi permisele pt toti 50 ron viza voastra sau pescarii "noi" care vor vrea permise vor merge la ei.
va garantez ca nu este nici o reclama... este o pura curiozitate... dupa cum bine cunoasteti multi dintre voi eu am 15-20 de permise pe care le fac la voi anual... daca grupul meu se mareste si exista o diferenta de pret pentru cei "noi" de ce nu s-ar facea dincolo daca tot este mai ieftin... voi aveti ceva cu care sa atrageti pescarii? Expeditii promit si ei Wink Twisted Evil

ca sa nu ziceti ca mint atasez un link care sustine cele spuse de mine.

Vali, te credem pe cuvânt- link moderat fiind off topic

cu respect.

Dacă se va citi atent oferta APS, pentru membri vechi, din 2007, cotizația este de 50lei. Nu am verificat, dar cred că mulți dintre membri noștri, aduși de Vali, sunt cu state vechi în asociație.
Vali, ca și până acum, stăm cu "arma la picior" la orice oră Laughing
paul.popoviciu

Data înscrierii: 28/Jan/2010

MesajTrimis: Fri Jan 29, 2010 3:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

buna ziua

io mi-s nou pacilia ..........
cum ma convingeti si pe altii noi ca mine sa se inscrie la dvs, cand la altii e mai ieftin, ca sa nu mai zic ca oferta e mai bogata

servus
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Anunturi APS Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următoare
Pagina 1 din 8

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum