www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Permis de pescuit recreativ-sportiv
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Lege si Faradelege
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
george

Data înscrierii: 14/Feb/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Jan 07, 2010 2:40 pm    Titlul subiectului: Permis de pescuit recreativ-sportiv Răspunde cu citat (quote)

Cu legea 317/2009 am intrat in ceata.
am inteles ca anpa emite permise si asociatiile le elibereaza.
Intrebarea este daca asociatia pescar sportiv elibereaza permise fara a fi membru al acesteia.
Daca NU atunci ce taxe si beneficii am ca sa devin membru al acestei asociatii.
zyx

Data înscrierii: 23/Oct/2008
Locație: Constanta

MesajTrimis: Thu Jan 07, 2010 4:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Probabil aceleasi beneficii pe care le ai si de la AGVPS Laughing
Am zis, n-am dat cu paru' Exclamation
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Thu Jan 07, 2010 4:32 pm    Titlul subiectului: Re: Permis de pescuit recreativ-sportiv Răspunde cu citat (quote)

george a scris:
Cu legea 317/2009 am intrat in ceata.
am inteles ca anpa emite permise si asociatiile le elibereaza.
Intrebarea este daca asociatia pescar sportiv elibereaza permise fara a fi membru al acesteia.
Daca NU atunci ce taxe si beneficii am ca sa devin membru al acestei asociatii.

in afara de permisele de PG (obtinerea lor nu taxa) restul le vezi din programul de activitati APS.
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Thu Jan 07, 2010 8:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
Ionut...lamureste-ne si pe noi..."care e alea"...???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Thu Jan 07, 2010 9:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"E multe", "e bune", na de vezile.

http://www.pescar-sportiv.ro/plan-activitate-aps.htm
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Thu Jan 07, 2010 10:27 pm, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Thu Jan 07, 2010 9:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Activitatile pe anul asta au inceput daca aveti placerea inscrietiva.

http://www.pescar-sportiv.ro/forum/viewtopic.php?t=2297
http://www.pescar-sportiv.ro/forum/viewtopic.php?t=2296

Deorece prevad ca me veti intreba:
Da cotizatia
Cat e cotizatia ca dincolo era mai ieftin!

Vorba reclamei

Va spun de acum ca saptamana viitoare se vor afisa si cuantumurile cotizatiei.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Sun Jan 24, 2010 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da` cum faca sa`mi iau permis de pescuit de la APS, fara sa fiu membru cotizant??? Embarassed
Sus
Marian BARUTZ

Data înscrierii: 14/Jan/2008

MesajTrimis: Sun Jan 24, 2010 11:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:
Da` cum faca sa`mi iau permis de pescuit de la APS, fara sa fiu membru cotizant??? Embarassed

Vreau si io Shocked
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mr marinel

MesajTrimis: Sun Jan 24, 2010 3:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.pescar-sportiv.ro/forum/viewtopic.php?t=2369
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
nexu

MesajTrimis: Sun Jan 24, 2010 8:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marinel, io nu mai sunt membru APS, deoarece onor conducerea a hotarat ca e mai bine asa Crying or Very sad
Solicit obtinerea permisului de pescuit, prin intermediu` APS...
Acu` sa`ti zic pe bune, cred ca nu`mi veti lua mai mult de 30ron, da` tare mi`ar placea sa obtin un raspuns oficial
Sus
mr marinel

MesajTrimis: Sun Jan 24, 2010 9:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Exule descarca cererea pentru a deveni membru APS completeazo scaneazo si trimiteo pe adresa asociatia.pescarsportiv@gmail.ro.

Vei primi un raspuns oficial, ti se va aproba sau nu ti se va aproba cererea. Nimeni nu stie in acest moment cat va costa permisul ANPA anul asta.

Sunt sigur ca ai citit comunicatul APS in ceeace priveste eliberarea permiselor ANPA.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Sun Jan 24, 2010 9:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:
Marinel, io nu mai sunt membru APS, deoarece onor conducerea a hotarat ca e mai bine asa Crying or Very sad
Solicit obtinerea permisului de pescuit, prin intermediu` APS...
Acu` sa`ti zic pe bune, cred ca nu`mi veti lua mai mult de 30ron, da` tare mi`ar placea sa obtin un raspuns oficial

Pai Nexule daca vrei raspuns oficial cred ca iti vom lua vreo 90 sau 100 de lei, depinde de cite vize ai la noi, asta daca vei dori sa vizezi la APS. lar alti nu stiu cit iti va lua.
In ce priveste faptul ca onor conducerea a hotarit sa nu mai fii membru nu tine, incearca la altii nu la mine.
Tu singur ai hotarit anu trecut sa-ti ei permisu de la ANPA cu 30 lei si sa nu mai fii membru in asociatia noastra.
Acu vom vedea daca te vom reprimi inapoi....
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
nexu

MesajTrimis: Mon Jan 25, 2010 10:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mr marinel a scris:
Exule descarca cererea pentru a deveni membru APS completeazo scaneazo si trimiteo pe adresa asociatia.pescarsportiv@gmail.ro. Vei primi un raspuns oficial, ti se va aproba sau nu ti se va aproba cererea. Nimeni nu stie in acest moment cat va costa permisul ANPA anul asta.Sunt sigur ca ai citit comunicatul APS in ceeace priveste eliberarea permiselor ANPA.

Marinel, n`am facut nicio cerere sa ies din APS, atata doar ca anu` trecut, mi`ati spus in fata(sta scris pe forum), ca aveti dreptu` de`a va selecta membrii...n`am sa ma risc sa astept un raspuns oficial negativ Twisted Evil

mrvily a scris:
In ce priveste faptul ca onor conducerea a hotarit sa nu mai fii membru nu tine, incearca la altii nu la mine.
Tu singur ai hotarit anu trecut sa-ti ei permisu de la ANPA cu 30 lei si sa nu mai fii membru in asociatia noastra.
Acu vom vedea daca te vom reprimi inapoi....

Anu` trecut n`am avut permis de pescuit Evil or Very Mad
Da` chiar nu mai conteaza ce`a fost...eu vreau doar permis de pescuit asta in virtutea dreptului de neasociere si`l vreau de la APS...
Intrebarea mea este, cat ma costa un permis de pescuit obtinut de la APS???
Sus
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Jan 25, 2010 10:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:

Intrebarea mea este, cat ma costa un permis de pescuit obtinut de la APS???

Uită-te aici:

http://www.pescar-sportiv.ro/stiri/21/COMUNICAT++privind+cotiza%C5%A3iile+Asocia%C5%A3iei+Pescar+Sportiv+pe+anul+2010.htm

și/sau aici:

http://forum.pescar-sportiv.ro/viewtopic.php?t=2369
nexu

MesajTrimis: Mon Jan 25, 2010 10:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citat: * Dreptul fiecărui pescar de a pescui în apele publice este dat de deținerea permisului nominal emis de catre ANPA.
Eliberarea permisului se va face contra cost, la cererea membrului APS, după tipărirea și fixarea cuantumului taxei acestuia de către ANPA.
În cel mai scurt timp după intrarea în posesie a permiselor ANPA, APS va comunica membrilor săi modalitatea de remitere.
Asociatia Pescar Sportiv va distribui permise ANPA doar pescarilor care au cotizația achitată pentru anul 2010.

Rovin, se tot face referire la permisele de anu` trecut, la modul de obtinere a lor, iar intr`un interviu, l`am vazut pe selaru cum zicea ca anu` asta, permisele vor putea fi obtinute, doar prin cadru` asociatiilor, ca asa a zis anpa, acestea respectand dreptu` la libera asociere, decizia apartinand doritorului de permis de pescuit...
Exista posibilitatea sa obtin permis de pescuit de la APS, daca n`am cotizatia platita pe 2010 Question
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Lege si Faradelege Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 1 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum