www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Moartea Avatului.
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 11:07 am    Titlul subiectului: Moartea Avatului. Răspunde cu citat (quote)

http://www.expert-fishing.ro/marca_EFFZETT.htm

Este recomandata ca o naluca bine prinzatoare pentru pescuitul pe Dunare la avat.
O naluca excelenta care acum vad ca se gaseste si pe la noi.
De ce spun asta. Acum 2 ani a fost adusa si la noi de catre Rovin, Costin si Rubliov au cumparat toata gama de culori si dimensiuni de la un magazin din Bulgaria de la Ruse. Si de atunci ei au numito generic ,, Moartea Avatului"
Aceste naluci de la magazinul din Bulgaria sunt de la firma SPRO.
Pot spune ca nalucile de la SPRO sunt mai bune ca cele de la EFZETT care se gasesc si la noi au ancore mai bune vopseaua este mai buna se ia mai greu de pe naluca si au in plus sub vopsea holograma.

Cu aceasta naluca numita generic ,,Moartea Avatului" se pescuieste tragando foarte repede sub filmul apei la 10-30 cm. Atacul este extraordinar de surprinzator si spectaculos. Avatul o ataca de jos spre suprafata apei sarind din apa. Cand am prins prima data cu aceasta naluca am avut atac la 20 de metri in fata mea vreau sa spun ca adrenalina este la maxim mi-au cam tremurat turloaiele.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Mon Nov 16, 2009 11:46 am, modificat de 4 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 11:11 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru ca este Noiembrie si e momentul pentru o partida la avat pe Dunare in afara de ,, moartea avatului" naluca generic numita asa. Prieteni stiu de ce.

Incercati si voblerul Salmo Thrill.
Recomndat de prietenul nostru bulgar Seratov de la Ruse probat de ei de bulgari pe Dunare cu rezultate excelente.

Si ca sa nu va duceti pana la Ruse ca este pandemie il puteti comanda la Fisela.

Tot cautand am dat de el si este la pret egal cu pretul lui Seratov si mai ieftin ca pretul recomndat de Energo-Fish.

http://www.fisela.ro/blog/img/thrill.jpg
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată mr marinel la Sat Nov 07, 2009 12:07 pm, modificat de 2 ori în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 11:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mr marinel a scris:
Pentru ca este Noiembrie si e momentul pentru o partida la avat pe Dunare in afara de ,, moartea avatului" naluca generic numita asa. Prieteni stiu de ce.

Incercati si voblerul Salmo Thrill.
Recomndat de prietenul nostru bulgar Seratov de la Ruse probat de ei de bulgari pe Dunare.

Si ca sa nu va duceti pana la Ruse ca este pandemie il puteti comanda la Fisela.

Tot cautand am dat de el si este la pret egal cu pretul lui Seratov si mai ieftin ca la Energo-Fish.

Marinele
Intrucit Energofish este un vinzator angrosist in totalitate pretirile afisate pe site-ul energo sunt preturi recomandate ca maximale pentru parteneri nostrii.
Magazinele on lain au un adaos foarte mic deoarece si costurile sunt mici si interesul de a face vinzare este mare.
Este mult mai bine sa vinzi mult cu adaos mic decit putin sau deloc cu adaos mare.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 12:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vasile cred ca foarte multi dintre noi stiu asta.

Este un bun castigat pentru noi pescarii daca detailistii vand sub pretul recomandat de angrosist de-a domnul sa-si tina obiceiul, ca nu numai pe timp de criza detailisti sa vanada sub pretul recomndat.

Concluzia care se impune si eu am tinut cont de ea mi-am cumparat toata gama de culori si marimi ca este la pret de criza la anul poate nu mai este.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
jonny_23

Data înscrierii: 03/Feb/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 7:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

eu am cumparat "moartea avatului"din ghencea de la magazinul CLAUMAR la pretul de 10 ron.....

0721.666.350
0768.895.826
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 8:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Joni pune te rog si ceva capturi la Moartea Avatului.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
jonny_23

Data înscrierii: 03/Feb/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 9:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mr marinel a scris:
Joni pune te rog si ceva capturi la Moartea Avatului.

curand voi pune.....mai nou mi-am luat o lanseta de spinning care ma costat 5 mil cu tot cu mulineta
...sper sa fiu si eu in stare sa o folosesc cu rezultate...pan" la primavara tre sa prind si eu ceva la ea......acum ma documentez in privinta asta.....

0721.666.350
0768.895.826
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Sat Nov 07, 2009 11:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Jonny,
ai lipsit de la lectiile de spinning.
Sa ne revedem sanatosi la orice stil de pescuit ... Cool
mr marinel

MesajTrimis: Fri Nov 20, 2009 5:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ce mai spun si alti despre Salmo Thrill

Thrill este un vobler destinat exclusiv pescuirii avatului. Acest adevarat somon al apelor dulci, rapid asemeni unui fulger argintiu, apare ca o stafie in apropierea bancurilor de obleti producand panica, in egala masura, in randul pestilor si al pescarilor. Acest comportament te face sa privesti cu neincredere posibilitatea de a avea unul la capatul firului, cu atat mai putin unul mare.
In ajutorul pescarilor ce urmaresc avatul, designer-ii de la Salmo au creat o naluca ce se poate comporta ca un adevarat oblete in curentii cei mai puternici. Este prezent in doua marimi (7 si 9cm), 3 culori si o singura versiune (sinking). Datorita greutatii relativ mari (12 si 22g) poate fi lansat la distante apreciabile (de pana la 70m).
Cum pescuim cu Salmo Thrill?
Cu toate ca la prima vedere putem afirma ca este o naluca mult prea grea pentru dimensiunile sale relativ mici, scufundandu-se rapid prin masa apei, poate fi usor recuperat astfel incat sa evolueze chiar sub filmul apei. Imediat dupa lansare, cand voblerul a atins suprafata apei, vom recupera foarte rapid, pastrand lanseta aproape in pozitie verticala. Mulinetele capabile de recuperari rapide si care nu solicita foarte mult pescarul sunt acele modele ce beneficiaza de un raport de recuperare de minim 6:1 (ex. : Shimano Stradic FB).
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Ariston

Data înscrierii: 18/Mar/2008
Locație: Bistrita

MesajTrimis: Sat Nov 21, 2009 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In urma cu vreo 3-4 ani,pe un afluent al somesului mare respectiv SIEU am avut ocazia sa fiu martor la un fenomen nemainatalnit pana atunci ...dar nici de atunci incolo..fenomen in care pur si simplu fierbea apa de avati,era intr-o primavara,si probabil au urcat ,sau au migrat in numar foarte mare.Atunci au fost cateva zile in care am prins si 6-7 buc intr-o partida.....dar numai la musca artificiala alba.Acum ma intreb unde sant avatii de atunci?pt in sezonul 2009 am reusit sa prin doar doi avati?spectacolul de atunci nu sa mai repetat!!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
PETER

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: CLUJ

MesajTrimis: Sat Nov 21, 2009 3:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Daca nu ai practicat Seztrilez........asta-i rezultatul.
Te-ai saturat atunci? Amu rabda.........!

Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ariston

Data înscrierii: 18/Mar/2008
Locație: Bistrita

MesajTrimis: Sat Nov 21, 2009 3:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma hoherule !!! tu vorbesti???asta numesti tu C&R...???
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Sat Nov 21, 2009 7:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

PETER a scris:
Daca nu ai practicat Seztrilez........asta-i rezultatul.
Te-ai saturat atunci? Amu rabda.........!

Peter,
cine i-a ciordit capacul trebuia sa-i ia si tigaia Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
PETER

MesajTrimis: Sat Nov 21, 2009 8:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ma hoherule !!! astia sunt scobari, si au fost eliberati, ca eu nu mananc peste niciodata, eventual mai dau prin vecini.
Stii ca cel mai bun peste este carnatul de porc?
Wink Wink Wink

Sus
PETER

MesajTrimis: Sat Nov 21, 2009 10:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ariston a scris:
Ma hoherule !!! tu vorbesti???asta numesti tu C&R...???

http://www.citynews.ro/mures/din-oras-10/cercetati-pentru-15-scobari-28552/
Laughing Laughing Laughing

Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum