www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Pescuit stiuca!
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Eugen Fetes

Data înscrierii: 23/Mar/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Nov 25, 2009 9:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:

P.S Zaineac .... macar la poze tine si tu pestii mai elegant . Mad

Laughing
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Wed Nov 25, 2009 9:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
OFFFF... daca stiam ca stirnesc atitea polemici nu mai postam nimic...deci:1) eu nu sint pescar de rapitor, 2) am mentionat de la inceput ca pur si simplu am vrut sa fac o iesire la aer, 3) foarte curind am sa primesc toate pozele ptr. a le face publice, 4) nu am stiut ca pina acum o"mirlitza" ( cum a spus cineva pacili-sa)de 90 de cm este greu de prins ,si am recunoscut de la inceput..."IO sint incepator la rapitor...m-a duc o data sau maxim de doua ori pe an la acest gen de pescuit...pur si simplu nu-mi place ca trebui sa arunc de "jde-mi" de ori... Sad , data viitoare cind am sa mai merg la rapitor am sa dau anunt la mica publicitate ptr. a anuntza toate site-urile de pescuit ca vreau sa merg la pescuit la rapitor...poate asa voi avea si pe uni dintre dumneavoastra martorii, si se evita aluzile unora... Twisted Evil
Wink SA TRAITI MULT MAI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 5:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:

Cea mai criminala forma de a prinde (cu mana) o stiuca Evil or Very Mad
Brevetata la TV de "marele Tibanu" care mai si elibera exemplarele dupa o astfel de prindere, ridicare si expunere la filmare. Evil or Very Mad
Eugen Fetes

Data înscrierii: 23/Mar/2009

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 6:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
OFFFF... daca stiam ca stirnesc atitea polemici nu mai postam nimic...deci:1) eu nu sint pescar de rapitor, 2) am mentionat de la inceput ca pur si simplu am vrut sa fac o iesire la aer, 3) foarte curind am sa primesc toate pozele ptr. a le face publice, 4) nu am stiut ca pina acum o"mirlitza" ( cum a spus cineva pacili-sa)de 90 de cm este greu de prins ,si am recunoscut de la inceput..."IO sint incepator la rapitor...m-a duc o data sau maxim de doua ori pe an la acest gen de pescuit...pur si simplu nu-mi place ca trebui sa arunc de "jde-mi" de ori... Sad , data viitoare cind am sa mai merg la rapitor am sa dau anunt la mica publicitate ptr. a anuntza toate site-urile de pescuit ca vreau sa merg la pescuit la rapitor...poate asa voi avea si pe uni dintre dumneavoastra martorii, si se evita aluzile unora... Twisted Evil

Nu-i mai simplu sa mergi "pe burta"? De ce trebuie sa stie o populatie intreaga ca te duci la pescuit? Chiar iti face placere sa se faca bascalie de tine?
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
zaineac

Data înscrierii: 10/Oct/2008

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 8:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Petru Burian a scris:
Sionut a scris:

Cea mai criminala forma de a prinde (cu mana) o stiuca Evil or Very Mad
Brevetata la TV de "marele Tibanu" care mai si elibera exemplarele dupa o astfel de prindere, ridicare si expunere la filmare. Evil or Very Mad

In primul rand .. o luasem de ochi sa o pregatesc .. sa invete sa inoate in ulei incins (fetele de pe mal abia asteptau chestia asta) .. nu stiam ca o sa mi se faca poza .. am fost luat prin surprindere ..
In al doilea rand ... chiar nu stiu cum as putea tine o stiuca .. ca de gura mi se pare cam kamikaze sa o iei Laughing Laughing dar daca e nevoie Evil or Very Mad o sa o incerc si pe asta Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 8:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uite cum se poate tine stiuca fara riscuri de "capsare"

zaineac

Data înscrierii: 10/Oct/2008

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 10:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am asa ceva .. nefiind un pescar de rapitor ..
Eu unul recunosc .. in comparatie cu altii care scapa stiuci de 90 cm .. Laughing Laughing
Poate o sa imi achizitionez si eu o chesti d`aia .. Evil or Very Mad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 10:02 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sionut a scris:
La ultimul concurs la care am arbitrat in Delta am masurat o stiuca de 88 cm care avea 4,7 Kg daca mai tin bine minte.

P.S Zaineac .... macar la poze tine si tu pestii mai elegant . :x

Ionuț eu am specificat : în jur de 8 kg. Pentru o mai bună edificare citește aici: 115cm si 10kg; 10kg si 110cm ; 1m si 7.5kg ; 104 cm si 10,6kg;
http://www.stiuca.ro/page/3/

Fae nu te supăra dar nu ai stîrnit nici un fel de polemică. Nu fi copil. Chiar sunt utile aceste "polemici". Mergi liniștit la pescuit pînă la adînci bătrîneți și fără baston că mergi pe banii tăi. Și poți face cunoscute și capturile că nu ți le confiscă nimeni. Sănătate dacă este le rezolvăm pe toate. Însă cînd povestești ori folosești un ton serios ori glumeț. Așa dacă amesteci gluma cu seriosul noi credem că este bășcălie. Ca și acum. Îi spui la o cumătră așa mare "amărîtă de știucă". Păi scuzele mele dar prin această exprimare a ta dai impresia că deții și alte trofee mult mai mari la știucă.
Și tot tu spui că nu le ai cu răpitorul. Atunci eu ce să cred?
Sus
Armand
Site Admin

Data înscrierii: 14/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 11:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

zaineac a scris:
Nu am asa ceva .. nefiind un pescar de rapitor ..
Eu unul recunosc .. in comparatie cu altii care scapa stiuci de 90 cm .. Laughing Laughing
Poate o sa imi achizitionez si eu o chesti d`aia .. Evil or Very Mad

Cornele stai linistit! Eu am mai spalat cateva artificiale prin balti si tot nu am asa ceva...Chiar mai mult mi se pare o mare prostie! E greu de folosit si raneste pestele destul de rau. In general folosesc mana sau minciocul si uneori gafa Wink Twisted Evil
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Thu Nov 26, 2009 1:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fac parte din dotarea arbitrilor asociației.
Sus
FAE

MesajTrimis: Sat Nov 28, 2009 7:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hai ca incet-incet m-a dau si "IO pe rapitor pe timpul sezonul rece, daca se gasesc oarece doritori vreau sa facem o partida astazi sau miine...!!!???, este o idee si nimic mai mult.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
george tomescu

MesajTrimis: Sat Nov 28, 2009 5:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Petrovici Valentin a scris:
Fac parte din dotarea arbitrilor asociației.

Nu fac parte din dotarea arbitrilor asociatiei!
Nu arbitrii sunt cei care scot pestii din apa!
george tomescu

MesajTrimis: Sat Nov 28, 2009 5:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Armand a scris:
Chiar mai mult mi se pare o mare prostie! E greu de folosit si raneste pestele destul de rau. In general folosesc mana sau minciocul si uneori gafa Wink Twisted Evil

Gripul raneste de o mie de ori mai putin decat scosul stiucii de ochi si la fel de mult ca si pastrarea pestelui pe agrafa.
FAE

MesajTrimis: Sun Nov 29, 2009 8:25 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai baieti..."io nu sint expert in rapitor...dar nu inteleg cum o chestie daia sau gafa raneste pestele "mai putin"...??? Rolling Eyes , pai daca eliberezi un peste deja "altoit" cu jucariile acelea sint sigur ca 85 % pestele acela se infecteaza sau chiar mai rau poate muri..! Sad .Chiar nu se poate interzice sau renuntza la acele fiare???
Sus
george tomescu

MesajTrimis: Sun Nov 29, 2009 10:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE,
nu stiu ce rana face gafa.
Gripul si agrafa provoaca pestilor o rana, sa-i spunem similara celor de la crap cand trece carligul cu totul pe partea cealalta.
Daca organizatorii de concursuri si proprietarii / administratorii de balti accepta aceste metode si nu le moare pestele, atunci or sti ei cate ceva.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 3 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum