www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Cernica
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Locatii de pescuit - Cu taxa
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gobi

Data înscrierii: 09/Jul/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Fri Apr 24, 2009 8:51 pm    Titlul subiectului: Cernica Răspunde cu citat (quote)

Salutare. Mikcutu nu am mai apucat sa vad ce ai scris azi....am plecat dimineata la 5 si pe drum ne-am sucit cum se spune si am aterizat pe alta balta. O balta care nu se posteaza despre ea mai nimic si nu e facuta reclama mai deloc baltii. Am ajuns la concluzia ca baltile despre care nu vezi comenturi pe net marea lor majoritate au peste frumos si se ia bine. Si nu m-am inselat. Am dat prima data pe digul nou construit si am luat 3 crapi la undita cam 2.5 kg fiecare in 1 ora. Tragea in mal dimineata,langa stuf. Patratica cu capsuni. Vine paznicul: Domne cine va dat voie sa pescuiti aici? Noi: AU fost niste amici si ne-au recomandat balta...ca nu se pescuieste acolo decat cu programare...ca e 200 ron....faze de-astea...in fine..cica sa ne mutam pe malul alalalt cu padurea ca acolo e deschi pescuitul si taxa e de 60 ron. Am plecat la padure si acolo am dat de EL bine de tot. Si nu numai eu...toata lumea prindea...am luat 10 kg de crap in 2 insi plus cateva de caras dar frumos tare. Locuri in stuf...frumos si o balta care chiar merita. Unde si taxa e destul de buna si activitatea ai...Fir intins
nooks

Data înscrierii: 27/Apr/2009

MesajTrimis: Tue Apr 28, 2009 9:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vreau sa ajung si eu pe cernica, ma gandesc vinerea asta dar este 1 mai si cred ca o sa fie full, dar daca nu sapt asta saptamana viitoare sigur ma duc joi.
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Sun May 03, 2009 5:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dornic de-o pescuiala, cam "statut" din cauza vremii nehotarate si speriat de drumul de intoarcere supeaglomerat de pe soselele patriei la sfarsit de sarbatoare, descindem (Catalin Pacapescarul si cu mine) azi pe la ora 6,00, pe balta Cernica, langa Bucuresti.
Scurt, rezultatul : 4,2 kg (constituite din 2 carasi a cate 800 gr. fiecare, alti 4 la 300 grame, restul de 8 carasi palmasi si 4 platicute cantarind 1,6 kg la un loc. Nu tocmai rau, ati zice, avand in vedere si conditiile atmosferice.
Dar:
- cea mai mizerabila balta pe care am intalnit-o in viata mea, pe malul baltii gasind (pe langa doze de bere, pet-uri, plastice si sticle-lasate de pescarii necivilizati) albii sparte, carcase de frigider scoase din uz, saltele putrede, mobile scalciate, arcuri de somiera, landouri de copil mic (doua!!!) etc. Nu mai vorbim de hartii, cioburi, cutii de conserve s.a.
- cel mai necioplit paznic pe care l-am vazut in viata mea, cu figura unui ocnas cu mai multi ani de mititica decat de scoala, dusman total al elementarului "buna dimineata" si "inamic" al raspunsului la acelasi salut; toate frazele incep invariabil cu "ba", urmat de o injuratura suava si cuvantele : taxa, ba!(nevoia de accentuare a ideii !), urmat de "crap nu bagati in traista, ba, numai caras" si evident, injuratura de incheiere.

Balta Cernica este a B.G.S. ( societate de protectie si paza ), cu patroni proprietari de BMW-uri.

NISTE BOI !

Intr-o tara normala, o societate cu un patrimoniu atata de jegos, patroni atat de nesimtiti si paznici atat de neciopliti, ar da faliment in cateva zile, maximum saptamani.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ghinozo

Data înscrierii: 07/Jan/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sun May 03, 2009 5:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asta e doar o mika parte din jegu de akolo, cezar...stai sa vezi ce e [pe cocioc akolo...tot ce zici tu acolo plus namol..sa vezi combinatie...prbl ca ai nimerit celalalt paznik...pe ala nu l am nimerit niciodata...dar daca m,a lua cu ba...asa cum zici, crd ca ai rupeam lansetele pe carca,pe malul aka inalt nu este asa mizerie....peste este frumos...dar crd ca era prea mare aglomeratie......

quote="cezar dan chioibasu"]Dornic de-o pescuiala, cam "statut" din cauza vremii nehotarate si speriat de drumul de intoarcere supeaglomerat de pe soselele patriei la sfarsit de sarbatoare, descindem (Catalin Pacapescarul si cu mine) azi pe la ora 6,00, pe balta Cernica, langa Bucuresti.
Scurt, rezultatul : 4,2 kg (constituite din 2 carasi a cate 800 gr. fiecare, alti 4 la 300 grame, restul de 8 carasi palmasi si 4 platicute cantarind 1,6 kg la un loc. Nu tocmai rau, ati zice, avand in vedere si conditiile atmosferice.
Dar:
- cea mai mizerabila balta pe care am intalnit-o in viata mea, pe malul baltii gasind (pe langa doze de bere, pet-uri, plastice si sticle-lasate de pescarii necivilizati) albii sparte, carcase de frigider scoase din uz, saltele putrede, mobile scalciate, arcuri de somiera, landouri de copil mic (doua!!!) etc. Nu mai vorbim de hartii, cioburi, cutii de conserve s.a.
- cel mai necioplit paznic pe care l-am vazut in viata mea, cu figura unui ocnas cu mai multi ani de mititica decat de scoala, dusman total al elementarului "buna dimineata" si "inamic" al raspunsului la acelasi salut; toate frazele incep invariabil cu "ba", urmat de o injuratura suava si cuvantele : taxa, ba!(nevoia de accentuare a ideii !), urmat de "crap nu bagati in traista, ba, numai caras" si evident, injuratura de incheiere.

Balta Cernica este a B.G.S. ( societate de protectie si paza ), cu patroni proprietari de BMW-uri.

NISTE BOI !

Intr-o tara normala, o societate cu un patrimoniu atata de jegos, patroni atat de nesimtiti si paznici atat de neciopliti, ar da faliment in cateva zile, maximum saptamani.[/quote]
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
nooks

Data înscrierii: 27/Apr/2009

MesajTrimis: Sun May 03, 2009 10:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mda, m am lamurit si cu cernica, nici nu mai stiu unde sa ma duc, nu vreu sa dau 100 de lei pe o balta, da nici sa nu prind nik sau sa fie in ultimul hal de jegos.
ghinozo

MesajTrimis: Wed May 13, 2009 10:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

a scapat vaca'n porumb...Very Happy....si nu a mai iesit de acolo pan pe la orele 20,am gasit acceasi mizerie de nedescris (a se citi focar de infectie),conditii de pescuit aprige,chiar periculose as spune,cat si foarte solicitante. ca si rezultate v a spun ca a iesit de un bors...si ramane si de o prajeala...caras la lansete...si caras cum prindeam odata pe luciu...adica la kil si peste kil...dar vine rar asta ...caras mai mare ca palma sau palmas...merge la teava...NU SE RETINE CIORTAN
zaineac

Data înscrierii: 10/Oct/2008

MesajTrimis: Thu May 14, 2009 7:52 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ghinozo a scris:
NU SE RETINE CIORTAN

Se retine .. dar iti trebuie experienta si dexteritate !!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Am vazut cateva exemplare frumoase la Cernica ..
Carasul este foarte frumos acolo .. deci ... se merita ...
Cu mizeria .. asta este Romania .. Wink
Sus
george

Data înscrierii: 14/Feb/2008

MesajTrimis: Thu May 14, 2009 9:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

au trecut 3 4 ani de cand nu am mai pescuit pe lacul cernica. eu mergeam la manastire si prindeam caras, rosioara si biban soare. Cu paznicii nu am avut treaba dar aveti balta de la cercani pt un pescuit civilizat. Very Happy
ghinozo

MesajTrimis: Thu May 14, 2009 12:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

unde esti tu tepes voda......legea pedepseste si intentia....uneori kiar si instigarea....

zaineac a scris:
ghinozo a scris:
NU SE RETINE CIORTAN

Se retine .. dar iti trebuie experienta si dexteritate !!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Am vazut cateva exemplare frumoase la Cernica ..
Carasul este foarte frumos acolo .. deci ... se merita ...
Cu mizeria .. asta este Romania .. Wink

ghinozo

MesajTrimis: Thu May 14, 2009 12:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

puteai sa postezi la rubrica vanzare cumparare....sau sa deskidem un topic numai ptr " raspandaci"

george a scris:
au trecut 3 4 ani de cand nu am mai pescuit pe lacul cernica. eu mergeam la manastire si prindeam caras, rosioara si biban soare. Cu paznicii nu am avut treaba dar aveti balta de la cercani pt un pescuit civilizat. Very Happy

george

Data înscrierii: 14/Feb/2008

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 7:04 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Off topic Evil or Very Mad
ghinozo a scris:
puteai sa postezi la rubrica vanzare cumparare....sau sa deskidem un topic numai ptr " raspandaci"

george a scris:

ghinozo

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 9:42 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

prietene...stii cum se numeste topikul unde ai postat??....in orice caz NU topikul cu amintiri din copilarie...

george a scris:
Off topic Evil or Very Mad
ghinozo a scris:

george a scris:

mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 9:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Baieti nu va incingeti. Fiecare cu parerea lui despre una alta.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
zaineac

Data înscrierii: 10/Oct/2008

MesajTrimis: Fri May 15, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Asa este .. Nu va agitati ..
Balta este buna .. daca stii cum sa inveti pestele sa inoate in portbagaj ..
Hai spor la treaba Laughing Laughing Laughing
Sus
marian_i

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Wed Oct 28, 2009 6:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ieri am prins 11 kg de caras. nivelul apei este foarte scazut, asa ca parcurgerea distantei de la dig pana la apa e o mare aventura. noroc ca am gasit un loc amenajat de un pescar, dar chiar si asa, pescuitul a fost un chin Sad
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Locatii de pescuit - Cu taxa Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum