www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Impresii Sarulesti TAvP 2009

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Apr 06, 2009 1:55 pm    Titlul subiectului: Impresii Sarulesti TAvP 2009 Răspunde cu citat (quote)

Bine v-am regasit dragi arbitrii si nu numai!

S-a incheiat prima etapa din TAvP spinning 2009.
Cateva cuvinte:
- lume multa: 99 concuresti
- peste urmarit: salaul
- vreme super buna Very Happy Very Happy Very Happy ziua. Noaptea si dimineata un frig de te taia ... (bip) Confused
- pestii nu s-au lasat asteptati, s-au masurat 1102 pesti punctabili. Fiecare a prins cum s-a priceput: mai mult sau mai putin, mai mari sau mai mici.
S-a prins si stiuca si biban mare (de neam prost), dar din pacate nu au punctat.
Din punctul nostru de vedere a fost o etapa fara probleme deosebite. Concurentii mai vechi s-au invatat cu noi si noi cu ei. S-au dat si avertismente. Din fericire, unul singur pentru nerespectare de distanta intre concurenti, restul pentru nepurtare de veste de salvare (sau, mai bine zis, pentru faptul ca nu le aveau in barca).

Poze mai tarziu ca sa ajungem sa le descarcam si sa le cosmetizam un pic. Cool
george tomescu

MesajTrimis: Fri Apr 10, 2009 9:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Si cateva poze:

Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008

MesajTrimis: Sat Apr 11, 2009 1:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo George. Sunt cateva poze deosebit de reusite.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
george tomescu

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 7:33 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Re: Hotarirea CD-APS privind turneul de spining 2009
de cezar pe Dum Apr 26, 2009 8:31 am

Traim intr-o lume plina de ciudatenii :

- o asociatie presteaza in favoarea alteia o activitate retribuita, guvernata de reguli si generatoare de drepturi si obligatii;
- activitatea nu are la baza nici un document scris, pentru ca unul dintre parteneri isi pastreaza de aproape doi ani statutul de "fantoma"; in acelasi timp, ambii parteneri investesc energie, timp si sume considerabile in favoarea acestei activitati comune.
- se pare ca ambii parteneri ai acestui "concubinaj sui-generis" s-au saturat unul de altul si au inceput "frecusurile"; simultan, "mireasa APS" nu mai vrea "fara acte", iar "mirele LRS" nu vrea oficializarea "mariajului". De aici, arbitri care isi fac treaba in bataie de joc, concurenti nemultumiti, organizatori iritati, certuri si discutii, acuzatii reciproce de santaj, respectiv neseriozitate.
Pacat, era o relatie promitatoare, iar acum miroase a divort cu nabadai ! Dar cei doi parteneri ar trebui sa tina seama si de realitate : nici mireasa nu mai este fata mare, nici mirele nu are alte variante (decat, eventual sa caute solutii "pe centura").

Ce va impiedica sa negociati, fratilor ?
Cine are urechi de auzit, sa auda !

Aceasta este postarea lui Cezar pe forumul LRS.

@Cezar
iti multumesc pentru "aprecieri" Evil or Very Mad
Vad ca ti-ai schimbat optica in ceea ce priveste documentarea. Inainte te informai mai bine pana sa faci aprecieri de genul asta.
Acum vad ca te iei dupa barfa satului. Confused
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 9:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

george tomescu a scris:
Re: Hotarirea CD-APS privind turneul de spining 2009
de cezar pe Dum Apr 26, 2009 8:31 am

Traim intr-o lume plina de ciudatenii :

- o asociatie presteaza in favoarea alteia o activitate retribuita, guvernata de reguli si generatoare de drepturi si obligatii;
- activitatea nu are la baza nici un document scris, pentru ca unul dintre parteneri isi pastreaza de aproape doi ani statutul de "fantoma"; in acelasi timp, ambii parteneri investesc energie, timp si sume considerabile in favoarea acestei activitati comune.
- se pare ca ambii parteneri ai acestui "concubinaj sui-generis" s-au saturat unul de altul si au inceput "frecusurile"; simultan, "mireasa APS" nu mai vrea "fara acte", iar "mirele LRS" nu vrea oficializarea "mariajului". De aici, arbitri care isi fac treaba in bataie de joc, concurenti nemultumiti, organizatori iritati, certuri si discutii, acuzatii reciproce de santaj, respectiv neseriozitate.
Pacat, era o relatie promitatoare, iar acum miroase a divort cu nabadai ! Dar cei doi parteneri ar trebui sa tina seama si de realitate : nici mireasa nu mai este fata mare, nici mirele nu are alte variante (decat, eventual sa caute solutii "pe centura").

Ce va impiedica sa negociati, fratilor ?
Cine are urechi de auzit, sa auda !

Aceasta este postarea lui Cezar pe forumul LRS.

@Cezar
iti multumesc pentru "aprecieri" Evil or Very Mad
Vad ca ti-ai schimbat optica in ceea ce priveste documentarea. Inainte te informai mai bine pana sa faci aprecieri de genul asta.
Acum vad ca te iei dupa barfa satului. Confused

George,

Sunt multe chestii pe care nu le stii, inclusiv faptul ca eu am sustinut intotdeauna (exista dovezi destule, inclusiv proiecte de contracte si protocoale la obiect) nevoia de a avea un document scris.
Vad din hotararea CD APS ca acesta si-a insusit punctul meu de vedere
(mai bine mai tarziu decat niciodata); iar "aprecierile" nu sunt ale mele, ci ale beneficiarilor serviciilor voastre (cred ca nu vrei sa citez si eu!).
Te intreb atunci si eu: cum stai cu documentarea ? Dar cu "fair-play-ul"?
Nu este prima data cand ma ataci (ai facut-o de cateva ori si pe grupul de arbitri), nu ti-am raspuns pentru ca nu fac polemici decat cu egalii mei.
Iar postarea sustinea tocmai ideea ca trebuie negociat , gasita o formula care sa protejeze interesele ambelor parti.

Apropo. te-ai uscat ? Am inteles ca ai facut baie la Darvari !
Nu te-au invatat la curs cum sa cobori din barca ? Laughing
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
george tomescu

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 10:40 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cezar,
ce sa-i faci? Nu suntem toti asa de tari.
Daca nu am fi unii mai putin iscusiti nu s-ar considera altii profesori.

Documentarea insemna sa citesti ce comenteaza altii sau intrebi la sursa?

Multumesc de intrebare, m-am uscat.
Iar caderea nu a fost la dat jos din barca, ci din cauza namolului de pe mal. Dar nu asta e problema, cine ti-a povestit nu avea de unde sa stie ca nu era pe langa mine.

A cazut un concurent din barca si nu s-a facut asa mare caz. Ti-am spus, mai sunt si altii.
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 10:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

george tomescu a scris:
Cezar,
ce sa-i faci? Nu suntem toti asa de tari.
Daca nu am fi unii mai putin iscusiti nu s-ar considera altii profesori.

Documentarea insemna sa citesti ce comenteaza altii sau intrebi la sursa?

Multumesc de intrebare, m-am uscat.
Iar caderea nu a fost la dat jos din barca, ci din cauza namolului de pe mal. Dar nu asta e problema, cine ti-a povestit nu avea de unde sa stie ca nu era pe langa mine.

A cazut un concurent din barca si nu s-a facut asa mare caz. Ti-am spus, mai sunt si altii.

Total, trei arbitri au cazut (sau patru, daca numaram si mascota), daca te ajuta cu ceva.
Nu-ti face probleme, namolul ajuta la reumatism; iar daca pute, iese la spalat. Laughing Laughing Laughing
Cu obrazul e mai greu, ce zici ?
george tomescu

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 11:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cezar dan chioibasu a scris:
Total, trei arbitri au cazut (sau patru, daca numaram si mascota), daca te ajuta cu ceva.
Nu-ti face probleme, namolul ajuta la reumatism; iar daca pute, iese la spalat. Laughing Laughing Laughing

Nu-mi permit sa-ti raspund, pentru ca nu sunt egal cu tine. Very Happy
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 11:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aaaaaaaaa, ma scuzati ca va deranjez, chiar daca ma amuza intaparile voastre, nu credeti ca .....?
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mikcutu a scris:
Aaaaaaaaa, ma scuzati ca va deranjez, chiar daca ma amuza intaparile voastre, nu credeti ca .....?

Mikcutule,inainte de a crede ca...ar trebui sa intrebi ce s-a intamplat!E simplu,iata:apa era foarte scazuta,astfel ca a ramas o distanta relativ mare intre barca si mal,distanta cu noroi la jumatatea cizmei.Cand coborai din barca,dupa o mansa de 5 ore,amortit si anchilozat,cu bratele pline de bagaje(sau de Jimmi)te blocai imediat in noroi,iar la cel mai mic dezechilibru insemna o cadere...Asa ca...nu tot ce zboara se maninca,deci nu le mai musca pe toate din zbor... Wink.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 1:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing Laughing Laughing

@Iancu: Cred ca punctele de suspensie eu fost interpretate gresit si tin sa adaug si restul de vorbe.

Am vrut sa spun ca, chiar daca ma distreaza aceasta disputa, nu cred ca isi are locul in public. Daca cei 2 au ceva de impartit, ar trebui sa o faca pe privat sau intr-un topic pe care sa aiba acces numai ei, fara sa ne faca pe noi, ceilalti cititori, sa tragem concluzii pripite.

PS: Nu am vrut sa atac pe nimeni.
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 1:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mikcutu a scris:
Laughing Laughing Laughing

@Iancu: Cred ca punctele de suspensie eu fost interpretate gresit si tin sa adaug si restul de vorbe.

Am vrut sa spun ca, chiar daca ma distreaza aceasta disputa, nu cred ca isi are locul in public. Daca cei 2 au ceva de impartit, ar trebui sa o faca pe privat sau intr-un topic pe care sa aiba acces numai ei, fara sa ne faca pe noi, ceilalti cititori, sa tragem concluzii pripite.

PS: Nu am vrut sa atac pe nimeni.

OK,scuze,am inteles altceva!Inca odata,scuze!!!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 2:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

george tomescu a scris:
cezar dan chioibasu a scris:

Nu-mi permit sa-ti raspund, pentru ca nu sunt egal cu tine. Very Happy

Corect, (in sfarsit) corect !
Discutie incheiata !
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Mon Apr 27, 2009 2:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumitrescu Iancu a scris:
mikcutu a scris:

Mikcutule,inainte de a crede ca...ar trebui sa intrebi ce s-a intamplat!E simplu,iata:apa era foarte scazuta,astfel ca a ramas o distanta relativ mare intre barca si mal,distanta cu noroi la jumatatea cizmei.Cand coborai din barca,dupa o mansa de 5 ore,amortit si anchilozat,cu bratele pline de bagaje(sau de Jimmi)te blocai imediat in noroi,iar la cel mai mic dezechilibru insemna o cadere...Asa ca...nu tot ce zboara se maninca,deci nu le mai musca pe toate din zbor... Wink.

Mai ales ca nu avea legatura nici cu cazatura, nici cu persoanele care (printr-o pura intamplare) au cazut ci cu ...noroiul in sine.
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Tue Apr 28, 2009 9:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimati Colegi si Prieteni
A'nebunit lupul Question Question sau citesc eu pe unde nu trebuie Shocked Shocked
Vreau sa sper ca am citit eu pe unde nu trebuie Rolling Eyes
Pax vobiscum Very Happy Very Happy Very Happy
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum