www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Despre arbitraj
Du-te la pagina 1, 2  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Sat Nov 22, 2008 1:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
Ionut...tu nu vezi ca nimanu-i din CD al APS nu ii pasa...pur si simplu pt. iei echipa de arbitri este prioritatea nr.1...nu am nimic cu acei oameni care fac parte din brigada de arbitri dar mereu se gaseste cite o scuza pt. a se distrage atentia de la adevaratele probleme.SCURT...nu se vrea...le este teama ca nu le mai ramin fonduri pt "ACTIVITATI IMPORTANTE"...daca i-ti aduci aminte un membru din CD al APS a aruncat BOMBA cu concursul organizat de mine...!!!sincer i-ti spun...a fost o proba de a vedea daca "pun botul"...cred ca ROVIN...era negru de nervi ca nu "am pus botul " la vrajeala lui...chiar credeai ca nu stiu...(a crezut ca sint si urit si pros... Confused ,credea ca am toate calitatile).
Acum astept ca si totii ceilalti membri, sa se dea un raspuns...pt. ca pina la urma...fara un dialog nu se poate realiza nimic....sau m-a rog daca cei "alesi"...cred ca nu este cazul sa prezinte nici-un plan sau o agenda de activitati...este treaba lor,dar nu este corect... Evil or Very Mad
Nu-mi este frica sa recunosc cele scrise...da,asa gindesc si eu ce gindesc spun...pt. ca nu sint CURVA CU 2 FETE.
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Sat Nov 22, 2008 2:37 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
Ionut...tu nu vezi ca nimanu-i din CD al APS nu ii pasa...pur si simplu pt. iei echipa de arbitri este prioritatea nr.1...nu am nimic cu acei oameni care fac parte din brigada de arbitri dar mereu se gaseste cite o scuza pt. a se distrage atentia de la adevaratele probleme.SCURT...nu se vrea...le este teama ca nu le mai ramin fonduri pt "ACTIVITATI IMPORTANTE"...daca i-ti aduci aminte un membru din CD al APS a aruncat BOMBA cu concursul organizat de mine...!!!sincer i-ti spun...a fost o proba de a vedea daca "pun botul"...cred ca ROVIN...era negru de nervi ca nu "am pus botul " la vrajeala lui...chiar credeai ca nu stiu...(a crezut ca sint si urit si pros... Confused ,credea ca am toate calitatile).
Nu-mi este frica sa recunosc cele scrise...da,asa gindesc si eu ce gindesc spun...pt. ca nu sint CURVA CU 2 FETE.
Wink SA TRAITI BINE Wink

Fae,pe mine m-ai convins:urat nu esti! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FAE

MesajTrimis: Sat Nov 22, 2008 2:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Iancule sti ce nu inteleg la tine..??? Confused ,de ce le tot tzi partea...sau sa inteleg ca ai trecut si tu la mentalitatea "GINDIM NOI PT VOI"...???,i-ti este rusine sa spui ce gindesti...???,ca faci parte din brigada de arbitri o stim totii...dar nu inteleg de ce iei apararea unora care (stim cu totii) ca pur si simplu nu vor sa poarte nici-un dialog cu nimeni pt. ca iei sint PERFECTII,si nu dau nume pt. ca se stiu...nu cred sa fi spus eu ceva la adresa vru-nui membru dintre arbitri...tocmai ca mi-au placut cum si-au facut datoria si ca au fost impartiali(vezi concursul de la peris,am fost unul dintre cei avertizati...foarte corect)si-au facut treaba...dar nu inseamna sa treaca APS-ul ca cea mai importanta activitate ARBITRAJUL...cred ca 90 % este un procent destul pt. a tine cont si de parerile majoritati.
Wink SA TRAITI BINE Wink

Ultima modificare efectuată de către FAE la Sat Nov 22, 2008 2:58 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Dumitrescu Iancu

MesajTrimis: Sat Nov 22, 2008 3:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fae,pana acum nu am tinut partea nimanui,incerc sa ma lamuresc mai intai.M-am cam saturat insa sa primesc lovituri pe care le consider nemeritate.Si eu sper ca se vor face publice cheltuielile cu dotarea arbitrilor,pentru a pune odata capat insinuarilor de tot felul.De fapt,marea dotare a arbitrilor ai vazut-o la Peris,cu mentiunea ca binoclurile erau imprumutate. In afara acestei dotari (si te las pe tine sa te gandesti ce avea fiecare arbitru) APS nu a cheltuit NICI UN BANUT cu transportul,cazarea sau remunerarea, acestea fiind intotdeauna platite de organizatorii etapelor. Asa ca vorbe de genul "stiti voi cat plateste APS-ul pt fiecare iesire (ETAPA) a arbitrilor"(sunt cuvintele tale) le cosider dezimformare, sau cum iti place tie sa zici,vorbe de "curva cu doua fete"
A, si ar mai fi ceva, pt ca stiu ca mori de curiozitate: suma primita de fiecare arbitru pt un concurs, indiferent de locul de desfasurare (Sarulesti sau Alesd-Oradea, de exemplu) a fost de 100ron, la o durata a concursului, inclusiv drumul,de trei zile.
Sus
petre iulian

Data înscrierii: 17/Jan/2008
Locație: BUCURESTI/zona Pantelimon

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

A,si ar mai fi ceva,pt ca stiu ca mori de curiozitate:suma primita de fiecare arbitru pt un concurs,indiferent de locul de desfasurare(Sarulesti sau Alesd-Oradea,de exemplu) a fost de 100ron,la o durata a concursului,inclusiv drumul,de trei zile.[/quote]

========

putin ..foarte putin....noi platim arbitrii asa :80 ron pe zi +decontarea drumului+10 lei pt telefon

ps. daca aveti timp si VOIE ne gandim sa facem echipe de arbitrii APS cu APCR pt. a elimina unele suspiciuni ..... Wink
Sus
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 10:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

iulian,ia legatura cu cei din conducere(eu m-am sesizat!)si vino cu o propunere clara care sa includa un program competitional,etc
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 12:01 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

petre iulian a scris:
A,si ar mai fi ceva,pt ca stiu ca mori de curiozitate:suma primita de fiecare arbitru pt un concurs,indiferent de locul de desfasurare(Sarulesti sau Alesd-Oradea,de exemplu) a fost de 100ron,la o durata a concursului,inclusiv drumul,de trei zile.

========

putin ..foarte putin....noi platim arbitrii asa :80 ron pe zi +decontarea drumului+10 lei pt telefon

ps. daca aveti timp si VOIE ne gandim sa facem echipe de arbitrii APS cu APCR pt. a elimina unele suspiciuni ..... Wink[/quote]

Ideea unei colaborari APS - APCR trebuie sustinuta, dupa parerea mea.

Faptul ca arbitrii APS au fost platiti derizoriu, am scris-o si eu, atat pe forum, cat si pe grupul intern.
100 RON pentru un deranj de trei zile, arbitraj pe apa, cu dotari proprii, mi se pare jenant, dar asa s-a negociat.

Este nedrept si incorect sa credem ca arbitrii au avut vreun avantaj material de pe urma acestei activitati.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Dumitrescu Iancu

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 1:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cezar,fiecare dintre membrii corpului de arbitri a stiut de la bun inceput conditiile in care va activa,si pot sa te asigur ca pe niciunul dintre noi nu l-a interesat valoarea baremului.Toti au inteles ca este un inceput,ca nu exista o experienta anterioara pe care sa te bazezi,am invatat si s-a invatat pe parcurs,de aceea s-au facut si greseli,una dintre ele fiind,poate,si o negociere mai permisiva pt beneficiarul arbitrajelor.Dar,la nivel de ianuarie 2008,echipa de arbitri APS era doar un vis,cine crezi ca ar fi acceptat niste coditii dure de plata catre un prestator de servicii care,practic,nu exista.Si atunci,ar fi fost mai bine sa nu se infiinteze acest corp de arbitri,sau APS sa investesca niste bani in dotarea pt primul an de functionare,cu increderea ca se va reusi crearea unei echipe care sa fie recunoscuta pt meritele ei,si care sa atraga in anii urmatori contracte mai bune si,eventual,sponsorizari pt APS.Ca aceasta echipa a reusit sau nu ce si-a propus pt primul an de functionare,las pe altii sa-si dea cu parerea.
Cat despre dotare,tu stii mai bine decat noi ce si cu cat s-a cumparat,asa ca ai putea sa spui o suma totala apropiata de realitate.
Sus
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 1:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumitrescu Iancu a scris:
Cezar,fiecare dintre membrii corpului de arbitri a stiut de la bun inceput conditiile in care va activa,si pot sa te asigur ca pe niciunul dintre noi nu l-a interesat valoarea baremului.Toti au inteles ca este un inceput,ca nu exista o experienta anterioara pe care sa te bazezi,am invatat si s-a invatat pe parcurs,de aceea s-au facut si greseli,una dintre ele fiind,poate,si o negociere mai permisiva pt beneficiarul arbitrajelor.Dar,la nivel de ianuarie 2008,echipa de arbitri APS era doar un vis,cine crezi ca ar fi acceptat niste coditii dure de plata catre un prestator de servicii care,practic,nu exista.Si atunci,ar fi fost mai bine sa nu se infiinteze acest corp de arbitri,sau APS sa investesca niste bani in dotarea pt primul an de functionare,cu increderea ca se va reusi crearea unei echipe care sa fie recunoscuta pt meritele ei,si care sa atraga in anii urmatori contracte mai bune si,eventual,sponsorizari pt APS.Ca aceasta echipa a reusit sau nu ce si-a propus pt primul an de functionare,las pe altii sa-si dea cu parerea.
Cat despre dotare,tu stii mai bine decat noi ce si cu cat s-a cumparat,asa ca ai putea sa spui o suma totala apropiata de realitate.

Iancule,

Tot ce spui este adevarat: eu ma refeream valoarea baremului si la faptul ca s-ar fi putut obtine conditii mai bune pentru arbitri, o masura mai justa a efortului si a valorii muncii lor.
Si mai afirmam ca nu banul a fost motivatia voastra.
Este pacat ca, pa anumite canale, vi se inoculeaza ideea ca as avea ceva impotriva arbitrajului ( care insa trebuie mult mai atent si profesionist negociat ), sau, cu atat mai putin impotriva arbitrilor.
Iar suma necesara dotarilor o cunosteam la un moment dat ( septembrie 2008 ), cand reprezenta cam 1/3 din incasarile pe cotizatii.
De atunci, nu mai stiu nimic.
Nici un leu nu a mers la arbitri ca indemnizatii sau barem, ci in dotari
( care in opinia mea, cea mai mare parte, nu erau in sarcina APS, ci a organizatorilor
).
Mai clar de atat, nu cred ca pot explica !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Dumitrescu Iancu

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 2:15 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cezar,nu ne inoculeaza nimeni nimic,dar ma deranjeaza ca se incearca implicarea echipei de arbitri,cea care a mancat banii cotizantilor dupa parerea unora,intr-un razboi personal fara rost si care nu ma intereseaza.Procentul pe care il dai nu are nici o semnificatie pentru un membru de rand,dar din moment ce-l stii,inseamna ca stii si suma,chiar si la nivel de septembrie 2008.Apreciez ca specifici mereu ca arbitrii nu au beneficiat de avantaje,dar mai exista si cate un oarecare... fraer pt care arbitri sau arbitraj este totuna,si de aici imaginea echipei de arbitri,imagine care se rasfrange im mod direct asupra fiecaruia dintre noi.Asta ma deranjeaza.
p.s. Chestia cu inoculatul nu-si prea are rostul,dar inteleg,asa este la razboi!
Sus
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 3:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fratilor,
Va mananca pielea ......... ?

Fae, stai mai de-o parte frate ............... ca nici nu stii cu se mananca chestia cu arbitrajul .......
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 5:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumitrescu Iancu a scris:
Cezar,nu ne inoculeaza nimeni nimic,dar ma deranjeaza ca se incearca implicarea echipei de arbitri,cea care a mancat banii cotizantilor dupa parerea unora,intr-un razboi personal fara rost si care nu ma intereseaza.Procentul pe care il dai nu are nici o semnificatie pentru un membru de rand,dar din moment ce-l stii,inseamna ca stii si suma,chiar si la nivel de septembrie 2008.Apreciez ca specifici mereu ca arbitrii nu au beneficiat de avantaje,dar mai exista si cate un oarecare... fraer pt care arbitri sau arbitraj este totuna,si de aici imaginea echipei de arbitri,imagine care se rasfrange im mod direct asupra fiecaruia dintre noi.Asta ma deranjeaza.
p.s. Chestia cu inoculatul nu-si prea are rostul,dar inteleg,asa este la razboi!

Iancule, prietene

Nu s-a luat nimeni de arbitri !
S-au pus cateva intrebari legate de, sa zicem, orientarile APS-ului; in context, a aparut intrebarea daca nu cumva concentrarea pe arbitraj ar restrange ( sau elimina ) celelalte activitati.
Putea sa se raspunda simplu acestor intrebari; in lipsa raspunsurilor, au aparut speculatii privind costurile acestei activitati.
Si aici se putea raspunde.
Singurii care au raspuns au fost cativa dintre arbitri, care s-au simtit personal lezati.
Iar se putea raspunde, scurt si la obiect.

Iar eu nu voi raspunde la nesfarsit care sunt impresiile mele despre arbitri ( desi acestea sunt excelente ); am scris de inoculare ca am vazut ce se scrie pe "grup arbitri", unde se crede ca cineva vrea sa "strice jucaria". Si nu vrea nimeni !

Eu pe tema legaturii arbitri - dezvoltare APS nu mai raspund, este o tinta falsa si o abatere de la problema.

Cifra de 15-20.000 RON este exacta, in limita acelui 1/3 de care vorbeam eu !
Sus
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 9:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ia uite frate cata lume moare de grija arbitrilor Very Happy Very Happy Very Happy

Cezar,
daca tot ai pe unul care "da din casa" de pe grupul arbitrilor (fapta de tot rahatul), macar citeste, ia ca atare si nu inocula altora parearea ta despre discutiile de acolo. Evil or Very Mad

FAE,
lasa procentele pentru altii ......
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 10:25 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

george tomescu a scris:
Ia uite frate cata lume moare de grija arbitrilor Very Happy Very Happy Very Happy

Cezar,
daca tot ai pe unul care "da din casa" de pe grupul arbitrilor (fapta de tot rahatul), macar citeste, ia ca atare si nu inocula altora parearea ta despre discutiile de acolo. Evil or Very Mad

FAE,
lasa procentele pentru altii ......

George, tu esti un suflet mare si-ti doresc succes in obtinerea de fonduri europene pentru APS. Acuma, daca tot te-ai oferit...

Daca faceai un efort, intelegeai ca aluzia la discutiile pe grup arbitri era de fapt o invitatie de a discuta la lumina, nu ca "ilegalistii"...candva.
Cat despre modul cum te exprimi acolo la adresa mea si a altora de pe forum, nu-ti face probleme, am avut surprize mai mari in viata!

Plus ca n-am pe unul care "da din casa", sunt mai multi!

Raspunsul nu l-ai primit ca arbitru, ci ...ca persoana cu care, credeam candva, ca pot imparti un covrig sau un sfert de mar.
Sus
FAE

MesajTrimis: Sun Nov 23, 2008 10:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De ce George sa las procentele....???chiar crezi ca sint de neglijat?,(acum i-ti vorbesc ca unui prieten ...tu sau altii chiar ne credeti timpiti pe totii...???)deci,intrebarea ti-am facuto ca unui simplu membru nu ce-a de arbitru in cadru brigazi de arbitri....!
De brigada de arbitri am numai laude,dar eu m-a refer la cu totul alt motiv,de ce nu se face o lista clara cu cheltuielile ce s-au facut pt. ...x sau y activitate...
Aici intervine necredibilitatea,daca nu este nimic de ascuns atunci de ce nu se face publica lista de achiziti si cheltuieli.
Intimplator am pus aceasta intrebare pt. ca prea multa lume a pus acest lucru sub semnul intrebari...si sincer sa-ti spun...pe cine sa cred mai intii...???
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2  Următoare
Pagina 1 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum