www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Arbitrii APS
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Tue Dec 22, 2009 2:28 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Citind prin alte forum-uri am ajuns sa vizualizez un filmulet despre sedinta capionatului national 2010 la crap. http://www.infopescar.tv/cn2010.html

in partea a 2-a nu se vorbeste deloc bine despre arbitrii APS...chiar asa este?
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 2:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mikutule,
fiecare e liber sa zica orice, dar atata timp cat nu este sustinuta cu probe este egal cu zero. Impresia despre arbitraj o poti obtine daca ai avut vreo cunostinta in postura de concurent. Ei au vazut munca noastra si au putut face comparatii cu alte arbitraje.
Sarbatori fericite.

Ultima modificare efectuată de către Sionut la Thu Dec 24, 2009 10:15 am, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
George Ene

Data înscrierii: 02/Nov/2009

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 5:19 pm    Titlul subiectului: arbitrii APS Răspunde cu citat (quote)

Domnilor,
De pe margine este usor sa se vorbeasca, iar daca se mai iau in cosiderare si niste afirmatii nesustinute, nefondate si neprobate, atunci parerile sunt mai mult decat subiective, ci manipulate.
Acum depinde si de persoana care face afirmatii grave cu privire la prestatiile arbitrilor, persoana care nu a fost de fata, nu a condus si nu a controlat activitatea de arbitraj pe tot parcursul turneului national. Domnia sa vorbeste despre un singur concurs in care, doar la deschidere a fost treaz, in rest... toti cei care au fost acolo stiu bine ce s-a intamplat, pe principiul ”hotii striga hotii!”. De ce nici un concurent nu face asemenea afirmatii???? De ce organizatorii nu fac comentarii? Din filmuletul vizionat, se aud voci care spun ca, ”arbitrajul APS a exclus manariile si furtisagurile”. PAI, DOMNILOR, NU ESTE UN MARE CASTIG PENTRU CONCURENTI SI CLUBURI????????? Fptul ca sunt asigurati de corectitudine si, daca nu erau cei de la APS (voci auzite la ultima etapa de concurs), provincia nu avea nici o sansa sa castige, asa cum au afirmat castigatorii turneului national, este mai mult decat o recunoastere.
Hai sa vedem cine blameaza si cine recunoaste corectitudinea, si apoi sa tragem concluzii. Greseli si scapari sunt de fiecare parte a baricadei, dar, de aici pana la a arunca cu gunoi in ochii altora fara a vedea un pic de urdori in proprii ochi este cale lunga.
Ionut, astept sa-ti spui punctul de vedere deschis. Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 5:36 pm    Titlul subiectului: Re: arbitrii APS Răspunde cu citat (quote)

George Ene a scris:
Domnilor,
De pe margine este usor sa se vorbeasca, iar daca se mai iau in cosiderare si niste afirmatii nesustinute, nefondate si neprobate, atunci parerile sunt mai mult decat subiective, ci manipulate.
Acum depinde si de persoana care face afirmatii grave cu privire la prestatiile arbitrilor, persoana care nu a fost de fata, nu a condus si nu a controlat activitatea de arbitraj pe tot parcursul turneului national. Domnia sa vorbeste despre un singur concurs in care, doar la deschidere a fost treaz, in rest... toti cei care au fost acolo stiu bine ce s-a intamplat, pe principiul ”hotii striga hotii!”. De ce nici un concurent nu face asemenea afirmatii???? De ce organizatorii nu fac comentarii? Din filmuletul vizionat, se aud voci care spun ca, ”arbitrajul APS a exclus manariile si furtisagurile”. PAI, DOMNILOR, NU ESTE UN MARE CASTIG PENTRU CONCURENTI SI CLUBURI????????? Fptul ca sunt asigurati de corectitudine si, daca nu erau cei de la APS (voci auzite la ultima etapa de concurs), provincia nu avea nici o sansa sa castige, asa cum au afirmat castigatorii turneului national, este mai mult decat o recunoastere.
Hai sa vedem cine blameaza si cine recunoaste corectitudinea, si apoi sa tragem concluzii. Greseli si scapari sunt de fiecare parte a baricadei, dar, de aici pana la a arunca cu gunoi in ochii altora fara a vedea un pic de urdori in proprii ochi este cale lunga.

George,
Lasai sa-i vedem ce vor face la anu cu arbitrii care fac minarii sau cu cei care se multumesc cu 50 lei pe zi. Poate ca de acei arbitrii(cantaragii)au ei nevoie.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Sionut

Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 5:41 pm    Titlul subiectului: Re: arbitrii APS Răspunde cu citat (quote)

George Ene a scris:

George,
nu cade bine sa deschid eu vorba dar abia ii astept. Si sa vedem cate greseli au fost de arbitraj fata de cate de organizare de lipsuri in regulament etc.
George Ene

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 6:03 pm    Titlul subiectului: arbitraj 2009 Răspunde cu citat (quote)

Ionut,
Culmea este ca tot ei au recunoscut si discutat indelung cu privire la regulement, ca a fost slab, cu multe porti de interpretare, cu multe generalitati, hibe si chiar lipsuri fundamentale.
Daca iti amintesti, la Livada am discutat pe larg nu numai cu familia Zarguzon (confectionerii recunoscuti ai regulamentului), dar si cu organizatori, concurenti si capitani de echipe prezenti , care au recunoscut ca regulamentul in vigoare nu este cel mai bun si suporta foarte multe amendamente.
Eu acele voci as dori sa le aud. Nu carcotasii! Nu fitilistii! Nu frustratii!
Sus
George Ene

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 6:20 pm    Titlul subiectului: arbitrii aps Răspunde cu citat (quote)

Vasile,
Sa nu se inteleaga cumva ca iau apararea cuiva, nici macar noua, cei care am participat ca arbitrii la acest turneu. Am afirmat mai sus ca greseli si neimpliniri sunt de fiecare parte, iar atribuirea acestora este o virtute. Da! am avut si neimpliniri, poate am si gresit, dar nu intentionat si sigur nu la cererea cuiva.
Spui ca, probabil, vor arbitrii care sa nu ii deranjeze, ci numai sa cantareasca niste pesti (ca la hala).
Nu ma intereseaza ce doresc! Dca asta vor....asa sa le ajute Dumnezeu!
Eu nu doresc dacat sa nu ne denigreze pe nedrept, si sa recunoasca, asa cum au facut-o cei mai multi, ca noi, cu bune si rele, am asigurat corectitudinea, atat cat ne-am pregatit, atat cat ne-am priceput si cat am putut de bine. Sa nu uitam ca nimeni nu este perfect!
Cel/cei care se vor atoatestiutori, atoatecunoscatori si cavaleri ai adevarului, le doresc tot binele din lume pe masura binelui facut de ei insisi.
Sus
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 6:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toate au fost bune corecte si la locul lor pana la Regalul de pe Tancabesti - apanajul neam prostiei, cine a fost acolo stie ce vreau sa zic.

Cum zicea Vladeanu ,, Realeas baieti ca e concurs fara miza, ne distram si noi ca sa mai strangem un ban pentru lotul national''

Arbitrii prezenti la acest ,,Regal'' si-au facut treaba cu mici si scuzabile scapari nu au reusit sa acopere tot terenul in timp util, teren dealtfel destul de greoi cu locuri invizibile greu de depistat.

Arbitri au fost acuzati ca nu au facut canatariri in timp util si i-au murit crapi lui Parfene. Parca nu el, Parfene cel mic, a intarziat cantaririle pentru sedinta foto?

Vladeanu a marait dupa acest concurs in care ar fi vrut ca arbitrii sa le sterga si nasul.

Niste mucosi domnule niste mucosi.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 7:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ionut
Tu ca antrenorul echipei de arbitrii la crap ar trebui sati spui punctul de vedere oficial.
Cit priveste faptul ca Vladeanu judeca APS este in visele lui sa se judece pe el si dupa aia pe noi.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 7:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

http://www.crapmania.ro/

Deocamdata Agvps nici nu se sinchiseste de LRC.

Parerile sunt impartite deocamdata APCR a pus saua pe Selaru si se muta in sediul central al AGVPS.

Selaru asta un tip obosit ponosit si zic eu depasit si incalecat de varful industriei Crapului.

Oricum filmuletul e clar trunchiat este o parte dintr-o declaratie mai ampla zic eu.

Urmariti discutiile de pe Crapmania.

Crapul este in chinurile facerii asa ca orice asociatie sau club are timp pana la 16 ianuarie 2010 sa i-si exprime dorinta de a deveni membru fondator la LRC.

Este o desfasurare de forte, mai marii crapului i-si arata muschii si dupa puteri pun seaua.

Asa ca 2010 va fi tot un campionat al marilor orgolii.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
George Ene

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 9:30 pm    Titlul subiectului: arbitraj 2009 Răspunde cu citat (quote)

Marinel,
Ai perfecta dreptate cand spui ca numai cei care au fost la Regalul de la Tancabesti stiu ce s-a intamplat. Acest VOINIC al crapului, Vladeanu, a cerut cu o fermitate demna de cel mai mare respect, ca arbitrajul sa fie unul foarte lejer, citez ”in stand nu suntem in puscarie!”, ”concursul este unul relaxat, intre prieteni si pentru strangerea de fonduri pentru echipa nationala”, echipa pe care, de altfel, a si insotit-o in Franata, iar sub conducerea sa, ca strateg, a castigat....ce a castigat.
Ca sa vii acum si sa arunci cu vorbe grele la adresa celor carora le-ai cerut relaxare, este mai mult decat orice lipsa de minim bun simt.
Oare ce ar fi vrut sa faca trei oameni (arbitrii APS) sa cantareasca simultan tot pestele prins intr-o noapte de toate echipele existente pe lac?
El ar fi fost in stare sa o faca? Iar despre betie....mai bine nu vorbim. Cine a fost acolo stie. Trebuia si a castigat Senzor. Nici asta nu a fost bine?
Sus
albatrin

Data înscrierii: 15/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 9:39 pm    Titlul subiectului: Re: arbitraj 2009 Răspunde cu citat (quote)

George Ene a scris:
Cine a fost acolo stie. Trebuia si a castigat Senzor. Nici asta nu a fost bine?
Hopaaaaa!
Ăsta nu e tata!!!
George Ene

MesajTrimis: Wed Dec 23, 2009 9:48 pm    Titlul subiectului: raspuns Răspunde cu citat (quote)

Cristi,
Ei au vrut si ei si-au facut partea. Trebuia sa-si arate superioritatea fata de ceilalti. Asta nu s-a facut cu stiinta si contributia noastra, ci cu metodele lor, numai de ei stiute. Noi am aflat asta la sfarsit, cand au inceput sa-si dea arama pe fata, prin infatuare fata de ceilalti, mai ales, fata de cei care castigase calificarile nationale. Cel putin, eu asta am sesizat si simtit. Poate gresesc, dar cred ca nu m-am inselat. Daca cineva are argumente contra, sunt gata sa le accept daca sunt argumentate si pertinente.
Sus
Petru Burian

Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Thu Dec 24, 2009 7:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimati Colegi arbitrii
Citind ultimele postari, i-mi permit si eu cateva pareri:
1 -- echipa de arbitraj a fost o initiativa perfecta, fain finalizata, cu prestatii remarcabile si ne-a „purtat” si pe noi prin locuri nemaivazute;
2 -- carcotasi au fost si vor mai fi; singura cale de urmat este corectitudine + intransigenta maxima + fara urma de compromisuri => prestigiu si renume in randul celor cu Fair Play Exclamation
3 -- in timp, sub presiunea celor ce vor corectitudine, se va ajunge ca si in fotbal – Vrem arbitrii straini Exclamation Exclamation Exclamation
4 -- atunci, volens nolens, vor trebui sa recunoasca ca acestia sunt cei de la APS Very Happy
Toate cele bune in anul care vine.
Craciun fericit si La multi ani Exclamation Exclamation Exclamation
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008

MesajTrimis: Tue Jan 12, 2010 3:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avand ceva timp m-am plimbat pe cateva site-uri pescaresti si am gasit asta:
http://infopescar.tv/forum/campionatul-national-de-pescuit-la-crap2010/calificari-2010-nevoia-de-dialog-t4128.html

Merita sa pierdeti putin timp si sa cititi.
Parerea mea este ca majoritatea opiniilor sunt pozitive asa ca eu imi felicit inca o data colegii arbitri.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3  Următoare
Pagina 2 din 3

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum