www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Etapa 7 TAVP-CUPA STIUCILOR -Uzlina 20-21 septembrie

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Tue Sep 23, 2008 7:26 pm    Titlul subiectului: Etapa 7 TAVP-CUPA STIUCILOR -Uzlina 20-21 septembrie Răspunde cu citat (quote)

A fost cel mai greu arbitraj de pana acum. Solicitant din toate punctele de vedere, inclusiv conditii meteo.
Plecarea din Bucuresti s-a facut vineri dimineata. La ora 11,45 eram in Murighiol. Am inceput imbarcarea echipamentului si apoi transportul pe Dunare pana la Cormoran. Cazare, sedinta tehnica, traversarea Dunarii Vechi pana la incinte, descarcarea echipamentului, pregatirea barcilor, inspectarea pistelor de concurs.
Am avut marele noroc ca macar vineri si sambata in prima parte a zilei nu a plouat.
La intoarcere, duminica, toate aceste operatii s-au repetat in sens invers, dar pe o ploaie patrunzatoare. Fisele de arbitraj care s-au scris duminica in mansa 3, erau pline de apa.
Sectoarele de concurs au fost foarte mari, mai ales sectorul 3. Printre stufuri, copaci cazuti si nuferi, colcaia pestele.
Cu toate stradaniile si maiestria concurentilor, stiucile nu prea s-au aratat. Si erau acolo. Multe dintre ele, ca si crapii sau carasii, aveau dimensiuni de poveste. Very Happy

Suprafata imensa a sectorelor, perdelele de stuf si japsele, ploaia, deplasarea continua a concurentilor, vantul, au necesitat o foarte buna comunicare a arbitrilor pentru acoperirea terenului. I-au obligat sa se miste in permanenta..
Datorita experientei acumulate si a planurilor facute inaintea manselor, echipa a actionat ca intotdeauna, foarte bine.

Fac loc colegilor sa-si impartaseasca impresiile si pozele, nu inainte de a le multumi si a-i felicita:

Bravo domnilor! Ati mai adus o diploma si ati mai scris o pagina laudativa pentru APS.
Va multumesc din inima, pentru eforturile voastre si pentru arbitrajul de nota 10!
Felicitari domnilor Cristi Nedelcu, Rovin Boziac, George Tomescu, Iancu Dumitrescu, Vali Coff, Laurentiu Catana, Nicu Gheorghe, Dan Marinescu, Vasile Mitrea si tuturor celor care ne-au insotit cu gandul in acesta etapa!
Desi au fost multe provocari, ati fost si ati ramas o echipa!

Multumim organizatorilor, Clubul DRILL, pentru efortul considerabil pe care l-au facut, oferind echipei conditii de exceptie! Multumim pentru diploma!

Multumim concurentilor pentru sportivitatea dovedita! Este inca o etapa, care se incheie fara sanctiuni. Ne revedem la ultima etapa din acest an, Sacalaia.
Fire intinse, domnilor!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Tue Sep 23, 2008 10:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In mansa a doua,unul dintre arbitri(nu mai stiu cine),a spus prin statie ca a vazut un atac de stiuca la lastunul care zbura razant cu luciul apei.Au urmat glume de tot felul.Unul dintre cei care erau cei mai acizi in poante era Vasile.In mansa a treia,stand infasurat in echipamentul de protectie contra ploii,indoit de frigul adus de vantul persistent,cu ploaia in ochi si cu dorul de o gura de suc de roscove,il aud pe Vasile in statie :"fratilor,am vazut cum o stiuca a sarit la un lastun in zbor! Si nu era mica!"
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Gheorghe Nicolae

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Magurele

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 7:19 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Etapa mult-asteptata,din fericire am putut participa,din pacate a trecut repede. Totul a fost excelent,am avut de toate,inclusiv ploaie si vant,stiuci putine dar si fair play din partea concurentilor. Mi-ar place sa marim echipa,cine crede ca poate lucra in echipa este invitatul nostru,cine nu-poate macar sa incerce Wink Este munca,dar satisfactiile sunt pe masura ! Va asteptam !Va doresc fire intinse.
mistrie
Site Admin

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 9:12 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Felicitari!!! Ma bucur nespus pentru realizarile extraordinare ale echipei de arbitri.
http://www.youtube.com/mistrie4u
http://www.facebook.com/AsociatiaPescarSportiv
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 10:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mistrie a scris:
Felicitari!!! Ma bucur nespus pentru realizarile extraordinare ale echipei de arbitri.

dar asteptam si poze Very Happy Very Happy Very Happy
albatrin

Data înscrierii: 15/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 1:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Petru Burian a scris:
mistrie a scris:

dar asteptam si poze Very Happy Very Happy Very Happy

Dacă-i ordin, cu placere:

Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 4:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Cristi,Rovin,cu trecerea barcilor peste dig,nu aveti nici o poza?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
albatrin

Data înscrierii: 15/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 5:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumitrescu Iancu a scris:

Eu împingeam la bărci Iancule, nu-mi ardea de facut poze, mai mult, sacul de arbitraj, unde era aparatul de fotografiat, era pe una din mese. Chiar l-am uitat acolo și m-am întors după el. Toate pozele de pe baltă sunt din prima zi, în a doua n-am mai avut nici timp nici chef, cu ploaia și văntul care m-au zăpăcit.
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 5:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Aveti rabdare fratilor! Vine Rovin cu arhiva!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Sep 24, 2008 5:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumitrescu Iancu a scris:

O sa apara mai mult in revista AVP, urmatorul numar.
Pentru galerie si cei care ne-au "sustinut" , pun numai momentele foarte usoare si placute prin care am trecut, poate mai sunt
amatori sa ne urmeze.

........a era sa uit

Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Thu Sep 25, 2008 8:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Merci, fratilor.
Faine poze, cu mult umor si info.
Arbitrajul chiar nu este "o sarbatoare continua" Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Sep 25, 2008 9:07 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Cristi si Rovin!
Daca nu erati voi "cu geana" pe aparatul foto, nu puteam impartasi aceste amintiri.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum