www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Turneul AVP, Sarulesti 12-13 aprilie 2008 - Arbitraj APS

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon Apr 14, 2008 7:14 am    Titlul subiectului: Turneul AVP, Sarulesti 12-13 aprilie 2008 - Arbitraj APS Răspunde cu citat (quote)

Stimati colegi, initial am fost tentat sa postez acest subiect in cadrul domeniului care se poate accesa numai de membri APS.
M-am gandit apoi ca ar fi o pierdere, pentru cei care nu sunt membri ca sa nu afle nimic despre rezultatele unor colegi care sunt si moderatori pe forum. Asa ca l-am plasat aici.

Pe cele 3 sectoare de concurs, arbitrajul efectiv a fost asigurat de urmatorii nosti colegi:
George Banciu, Vali Coff, Vadim Campeanu, Iancu Dumitrescu, Bogdan Ion(nanok), George Tomescu, Ionut Silivestru, Mihai Vanturache, Viorel Neagu(Rubliov).

S-a arbitrat in fiecare sector cu 2 arbitri pe apa si unul pe mal.
Suprafata mare a sectoarelor, configuratia acestora si numarul mare de concurenti(90) si fercventa capturilor au fost tot atatea elemente care au crescut dificultatea arbitrajului.
Au mai fost si alte provocari la care echipa a trebuit sa gaseasca solutii pentru ca sa asigure un arbitraj corect:vantul puternic de duminica, in ultima mansa, descarcarea acumulatorilor sau absenta acestora, descarcarea statiilor.

Echipa a rezolvat toate aceste probleme. Toti arbitri, fara exceptie, au fost pregatiti si au dorit ca prestatia lor sa fie de nota 10.
Cu mandrie, cu recunostinta pentru eforturile lor si fara sa fiu lipsit de modestie, eu spun ca Echipa de Arbitri APS a luat un 10+ la SARULESTI! Very Happy
Aceasta afirmatie, nu este doar o parere personala.
Se bazeaza pe aprecierile adresate in final arbitrilor de catre Stefan Tudose(Presedintele Ligii Romane de Spinning), pe felicitarile primite de arbitri din partea concurentilor si a organizatorilor etapei.

In urma pregatirii, muncii si a seriozitatii, rezultatele au fost pe masura eforturilor!

Inca o data mii de multumiri colegilor mei!
Datorita eforturilor lor, la Sarulesti s-a scris o noua pagina in evolutia competitiilor nationale de spinning.

Multumesc de asemeni Ligii Romane de Spinning, pentru increderea acordata.

Cele mai calde multumiri si aprecieri concurentilor, care prin sportivitatea si corectitudinea lor au usurat munca arbitrilor. Faptul ca nu s-au dat sanctiuni, desi au fost 90 de concurenti,spune foarte mult!

S-au facut poze, asa incat o sa aveti posibilitatea sa le vedeti.

Ne revedem la Etapa 2- Valea Argovei.

P.S
Multumesc si lui Oscar,mascota echipei, care a reusit sa ne asigure buna dispozitie! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Apr 14, 2008 8:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

referitor la organizarea concursului,a camparii,a meselor pline cu bucate alese,a berii ce curgea in pahar la cea mai mica dorinta,etc un singur repros :motoarele si barcile pentru noi.sarcina nu ne-a fost usoara : la umflarea barcii, montarea motoarelor, incarcarea acumulatorilor ,aducerea barcilor pe mal.in rest numai cuvinte de lauda celor ce-au initiat,pregatit si organizat etapa si turneul!
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Apr 14, 2008 1:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim pt. aprecieri, tata Jean
Rubi, e foarte adevarat ce spui, dar sunt convins ca pana la Argova se vor rezolva o buna parte din probleme. Important e sa ne intalnim cat mai repede sa tragem linie dupa prima etapa si sa vedem ce putem imbunatati.
Eu unul sunt f. multumit de cum a iesit (inainte de etapa chiar am avut ceva emotii)
Sus
pacapescarul

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Mon Apr 14, 2008 9:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bravo baieti !!! Sunt sigur ca v-ati descurcat ireprosabil si pe viitor va fi din ce in ce mai bine. Succes maxim in continuare! Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Tue Apr 15, 2008 9:56 pm    Titlul subiectului: Re: Turneul AVP, Sarulesti 12-13 aprilie 2008 - Arbitraj APS Răspunde cu citat (quote)

ion constantinescu a scris:
Stimati colegi, initial am fost tentat sa postez acest subiect in cadrul domeniului care se poate accesa numai de membri APS.
M-am gandit apoi ca ar fi o pierdere, pentru cei care nu sunt membri ca sa nu afle nimic despre rezultatele unor colegi care sunt si moderatori pe forum. Asa ca l-am plasat aici.

Pe cele 3 sectoare de concurs, arbitrajul efectiv a fost asigurat de urmatorii nosti colegi:
George Banciu, Vali Coff, Vadim Campeanu, Iancu Dumitrescu, Bogdan Ion(nanok), George Tomescu, Ionut Silivestru, Mihai Vanturache, Viorel Neagu(Rubliov).

S-a arbitrat in fiecare sector cu 2 arbitri pe apa si unul pe mal.
Suprafata mare a sectoarelor, configuratia acestora si numarul mare de concurenti(90) si fercventa capturilor au fost tot atatea elemente care au crescut dificultatea arbitrajului.
Au mai fost si alte provocari la care echipa a trebuit sa gaseasca solutii pentru ca sa asigure un arbitraj corect:vantul puternic de duminica, in ultima mansa, descarcarea acumulatorilor sau absenta acestora, descarcarea statiilor.

Echipa a rezolvat toate aceste probleme. Toti arbitri, fara exceptie, au fost pregatiti si au dorit ca prestatia lor sa fie de nota 10.
Cu mandrie, cu recunostinta pentru eforturile lor si fara sa fiu lipsit de modestie, eu spun ca Echipa de Arbitri APS a luat un 10+ la SARULESTI! Very Happy
Aceasta afirmatie, nu este doar o parere personala.
Se bazeaza pe aprecierile adresate in final arbitrilor de catre Stefan Tudose(Presedintele Ligii Romane de Spinning), pe felicitarile primite de arbitri din partea concurentilor si a organizatorilor etapei.

In urma pregatirii, muncii si a seriozitatii, rezultatele au fost pe masura eforturilor!

Inca o data mii de multumiri colegilor mei!
Datorita eforturilor lor, la Sarulesti s-a scris o noua pagina in evolutia competitiilor nationale de spinning.

Multumesc de asemeni Ligii Romane de Spinning, pentru increderea acordata.

Cele mai calde multumiri si aprecieri concurentilor, care prin sportivitatea si corectitudinea lor au usurat munca arbitrilor. Faptul ca nu s-au dat sanctiuni, desi au fost 90 de concurenti,spune foarte mult!

S-au facut poze, asa incat o sa aveti posibilitatea sa le vedeti.

Ne revedem la Etapa 2- Valea Argovei.

P.S
Multumesc si lui Oscar,mascota echipei, care a reusit sa ne asigure buna dispozitie! Very Happy

Eu as zice ca nu numai Oscar ne-a bine-dispus, ci toata ECHIPA.

Numai bine.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ovidiu14

Data înscrierii: 24/Apr/2008

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 11:13 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut,
abia azi am reusit sa devin user pe forumul vostru , din lipa de timp si pregatiri pentru etapa a doua a LRS
Va multumesc inca o data pentru prestatia de la Sarulesti , prestatie ce da o nota de profesionalism a ceea ce se intampla in lumea spinningului.
Sunt convins ca acelasi lucru se va intampla si in celelalte discipline de gen datorita implicarii voastre .
Sper sa -mi scuzati intarzierea si totodata va invit pe forumul LRS unde exista un topic special pentru APS in care s-ar putea sa gasiti parerile concurentilor si organizatorilor vizavi de activitatea voastra.
Cu stima

Ovidiu RISTIVAN
Presedinte CTDA LRS

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 11:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumim Ovidiu pentru aprecieri!
Multumim de asemeni ca esti user al www.pescar-sportiv.ro si putem beneficia de prezenta printre noi a un profesionist in spinning!

Vorbele bune, sunt bine primite oricand si de oricine.
Ne vedem la Valea Argovei, unde sunt convins ca vom colabora si mai bine decat la Sarulesti.
Spinningul merge numai inaite!
Sus
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 11:50 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut si eu prezenta pe saitul nostru a reprezentantului LRS, atat in calitate de beneficiar al serviciilor ( bineinteles, de inalta calitate ) ale Corpului nostru de arbitri, cat si ca expert in spinning
Succes deplin activitatilor Ligii.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
ovidiu14

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 11:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la partea cu expertu m-ati omorat definitiv
Smile

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 12:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ovidiu, cateodata adevarul supara, dar nu omoara!
Asa ca nu-ti duc grija! Very Happy

Mult succes in pregatirile pentru Valea Argovei si Fire intinse in concurs!
Sus
ovidiu14

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 12:47 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Doamne ajuta , multumim
ne vedem acolo cu cel putin 10 dintre voi
pana atunci
sanatate maxima si sarbatori fericite ca vine Pastele!

MesajTrimis: Thu Apr 24, 2008 1:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am inteles! Vor fi "10 negri mititei", cu veste rosii! Very Happy

Sarbatori si Paste Fericit!
Sus
ion constantinescu

MesajTrimis: Sun May 11, 2008 7:49 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Uitati-va in revista Aventuri la Pescuit, pag.31.
Sus
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Mon May 12, 2008 8:47 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ion constantinescu a scris:
Uitati-va in revista Aventuri la Pescuit, pag.31.

Frate Jean nu mai am abonament la revista citata. Nu poti face un copy-past sau o postare a articolului respectiv pe sait ???
cu multumiri
subsemnatul
ion constantinescu

MesajTrimis: Tue May 13, 2008 9:24 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Peter, cat de curand, vom posta aici o scanare a paginii respective.
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum