www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Viza, vize, vizate 2011.
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Anunturi APS
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Fri Jan 14, 2011 1:54 pm    Titlul subiectului: Viza, vize, vizate 2011. Răspunde cu citat (quote)

Dragi pescari,

Având în vedere condițiile legale de pescuitul din Romania pentru anul 2011, Consiliul Director al Asociației Pescar Sportiv a decis ca o dată cu eliberarea de către ANPA a permiselor de pescuit recreativ sportiv, să înceapă încasarea cotizațiilor și vizarea carnetelor de membru, în următoarele condiții :

- 50 lei/an + *ANPA + vizele PG, pentru toți pescarii membri APS care au achitat cel puțin trei cotizații anuale începând cu anul 2007 și sunt la a patra.Vizele PG se asigură gratuit, la cerere, pentru Giurgiu, Călărași, Teleorman , Tulcea și Mehedinți**.

Pentru ceilalți pescari, care au achitat mai puțin de trei cotizații, costul acesteia va fi diferențat, astfel:

- 60lei/an +*ANPA + vizele PG, pentru cei care au doua vize si sunt la a treia. Vizele PG se asigură gratuit, la cerere, pentru Giurgiu, Călărași, Teleorman , Tulcea și Mehedinți**

- 70lei/an +*ANPA+ 5 lei carnetul tipizat (în funcție de caz) + vizele PG , pentru membri noi cât și. pentru cei care au o viza si sunt la a doua. Vizele PG se asigură gratuit, la cerere, pentru Giurgiu, Călărași, Teleorman , Tulcea și Mehedinți**

Pentru pensionari:

- 50 lei/an + *ANPA + vizele PG + 5lei carnetul tipizat de membru (dupa caz), pentru cei care au pensia pana in 1000lei. Vizele PG se asigură gratuit, la cerere, pentru Giurgiu, Călărași, Teleorman , Tulcea și Mehedinți**

- 60 lei/an + *ANPA + vizele PG+ 5lei carnetul tipizat de membru (dupa caz), pentru cei care au pensia peste 1000lei. La această categorie de pensionari, cei care sunt la a patra cotizatie vor achita 50 lei/an +*ANPA + vizele PG. Vizele PG se asigură gratuit, la cerere, pentru Giurgiu, Călărași, Teleorman , Tulcea și Mehedinți**

Excepție de la cuantumul cotizațiilor de mai sus o fac membri din județul Bistrița-Năsăud, care nu vor solicita sau participa la vreuna din situațiile următoare : vize PG și/sau promoțiile APS și/sau acțiunile APS.

Promoțiile oferite de APS :

- În baza unei înțelegeri cu patronatul bălții Greaca-Cercani, unde se va pescui în anul 2011 numai cu abonament anual, membri Asociației Pescar Sportiv vor fi singurii care vor avea dreptul să pescuiască in cele două bazine de la Greaca–Cercani, contra unor taxe promoționale pe partida de 12 ore, o dată cu deschiderea sezonului de pescuit sportiv. Toate condițiile de pescuit cât și alte detalii vor fi afișate, din timp și discutate în rubrica special dedicată pe forum
- suntem în discuții avansate cu patronatul unor bălți cu potențial piscicol deosebit, care, o dată finalizate, vor fi aduse la conoștiința membrilor noștri
- la plata cotizației, fiecare membru va primi un card de cumpărături pentru magazinul « Momeli si accesorii » prin care va avea dreptul la reduceri de 5% pentru orice comandă ce depășește suma de 100 lei. ( vezi adresă și detalii pe site)
-Planul de acțiuni pe anul 2011 este afișat separat
* Dreptul fiecărui pescar de a pescui în apele publice este dat de deținerea permisului nominal emis de catre ANPA. Eliberarea permisului de pescuit recreativ-sportiv se va face contra cost, la cererea membrului APS, în limitele taxei fixată de către ANPA. În cel mai scurt timp după intrarea în posesie a permiselor ANPA, APS va comunica membrilor săi modalitatea de remitere. Asociația Pescar Sportiv nu percepe costuri suplimentare la permisul ANPA și va face distribuiția acestora doar membrilor săi care solicită acest document.
** Tot la cerere, Asociația Pescar Sportiv va asigura gratuit, ca și în anii trecuți pentru membri săi cotizanți la zi, obținerea “vizei P.G.”, pentru zonele de frontieră aflate în competența IJPF Giurgiu și Călărași. Pentru alte zone de frontieră (Teleorman , Tulcea și Mehedinți) vom asigura obținerea vizei numai în condițiile în care sunt solicitări de minimum de 50 pescari./zonă. Vor avea prioritate grupurile de minim 20 pescari care vor comunica APS o persoană împuternicită impreună cu datele ei de contact. Eventualele taxe specifice ale autoritățiilor, sau alte modificări legale ce pot aparea ulterior acestui anunț, vor fi suportate separat de către fiecare membru APS. La data prezentei, pentru “viza PG” a Poliției de Frontieră, nu se percepe taxă.
Alte precizări :
- toți elevii beneficiază de gratuitatea cotizației până la vârsta de 18 ani (neîmpliniți la data vizării permisului) dacă au unul dintre părinți membru APS, cotizant la zi . Ei vor achita permisul *ANPA + contravaloarea carnetului tipizat de membru (5 lei).
- fiecare membru "veteran", începând cu a treia achitare a cotizației cât și toți pensionarii sau elevii, vor primi gratuit, la cerere, la eliberarea chitanței pe 2011 câte un autocolant cu însemnele asociației.
- la cerere se pot elibera, contra cost, alte materiale personalizate ale asociației cum ar fi: șepci, tricouri , etc. Costurile acestora sunt la nivel de producție.
Pentru dosar nou sau pentru comletarea unor documente lipsă,accesati rubrica"Cum devii membru"

http://www.pescar-sportiv.ro/cum-devii-membru.htm
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată de către mr marinel la Fri Apr 29, 2011 8:45 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mr marinel

MesajTrimis: Sat Feb 19, 2011 11:49 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Mai pe scurt

Cotizații și taxe Asociatia Pescar Sportiv pe 2011:

I. cu Facilitati APS* pentru :

-Membri noi : cotizatie 70 lei + ANPA + PG+ 5 lei (c/v carnet)
-Membri cu 2 vize APS – cotizatie 60 lei + ANPA + PG
-Membri cu 3 vize APS – cotizatie 50 lei + ANPA + PG
-Pensionari cu pensia sub 1000 lei – cotizatie 50 lei + ANPA +PG
-Pensionari cu pensia peste 1000 lei – cotizatie 60 lei + ANPA +PG (reducere cotizatie la 50lei pentru cei care au 3 vize APS)
-Eelevii cu un parinte membru APS cu cotizatia la zi,persoane cu dizabilitati - cotizatie 0 lei + ANPA + PG+ 5 lei (c/v carnetului)

* Facilitati APS :

1. Obtinerea gratuita, la cerere, a PG-urilor in judetele Calarasi, Giurgiu, Tulcea**, Teleorman**,Mehedinti**
2. Obtinerea, la cerere, a permiselor ANPA in zona repatizata cat si in cele cu reciprocitate
3. Reducere de 20% pe balta Patrat APS-GREACA*** (40 LEI/12h)- retinere caras 5kg + 1 crap/somn
4. Posibilitatea de a pescui fara abonament pe balta mare Greaca Cercani *** (25 LEI/12h)-crap C&R
5. Discount de 5% la magazinul Momeli si Accesorii
6. Autocolant gratis cu insemnele APS, la eliberarea chitantei pe 2011
7. Posibilitatea de a participa, la cerere, la toate actiunile si promotiile APS pe anul 2011, conf. Planului de activitati

** aceste vize se vor acorda numai in conditiile in care sunt minim 50 de cereri pe fiecare zona
*** se vor acorda cu respectarea regulamentelor in vigoare ale baltilor;taxele de pescuit, in conditiile speciale pentru membri APS, se vor plati direct catre APS, in punctele de lucru ce vor fi ulterior anuntate.

Taxele pentru permis ANPA pe anul 2011 sunt: 30 lei, respectiv 10 lei pentru elevi si studenți si 0 lei pentru pensionari. Pentru viza PG nu se percepe taxa.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată de către mr marinel la Wed Apr 20, 2011 3:39 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rechinul_

Data înscrierii: 25/Feb/2008
Locație: bucuresti / ferentari

MesajTrimis: Mon Feb 28, 2011 9:10 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cand se incepe strangerea carnetelor pentru vizat si eliberarea permiselor?
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Feb 28, 2011 9:32 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai a cam inceput.
Eliberarea permiselor ANPA inca nu a inceput de aia suntem putin retinuti in a strange documente dar iam dat drumu asa catinel, catinel.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
rechinul_

Data înscrierii: 25/Feb/2008
Locație: bucuresti / ferentari

MesajTrimis: Mon Feb 28, 2011 7:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mrvily a scris:
Pai in principiu sa cam inceput, eliberarea permiselor anpa inca nu a inceput de aia suntem putin reticienti in a strange documente dar iam dat drumu asa catinel,catinel.

OK. EU VREAU VIZA PE GIURGIU CALARASI SI TULCEA .
cum fac sa aduc carnetul pentru vizat,?
iar perimsul il luam cand vine de la anpa.
mr marinel

MesajTrimis: Tue Mar 01, 2011 8:38 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rechinul_ a scris:

OK. EU VREAU VIZA PE GIURGIU CALARASI SI TULCEA .
cum fac sa aduc carnetul pentru vizat,?
iar perimsul il luam cand vine de la anpa.

Aurele PG Giurgiu nu se poate fara permis pescuit ANPA
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
mr marinel

MesajTrimis: Wed Mar 02, 2011 9:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gata e oficial !

Am intrat in posesia autorizatiilor de pescuit recreativ sportiv. Pe baza acestor autorizatii putem elibera permisele de pescuit ANPA. Va asteptam cu carnetele la vizat.

Pentru relatii suplimentare in vederea completari dosarului si a unor documente lipsa se poate folosi adresa de email:asociatia.pescarsportiv@gmail.com sau contactati una din persoanele din conducerea APS http://www.pescar-sportiv.ro/contact.htm

Pentru a deveni membru APS sunt necesare urmatoarele acte:
Copie dupa CI / BI,
2 fotografii tip buletin ,
cererea de adeziune http://www.pescar-sportiv.ro/files/Cerere_adeziune_membru_APS.pdf

Pentru vizele PG sunt necesare:
cereri completate http://www.pescar-sportiv.ro/files/Cerere_pt_PG_CL_si_GR.pdf
copie dupa BI/CI pentru fiecare cerere
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
andreiu_32

Data înscrierii: 04/Jun/2009

MesajTrimis: Sat Mar 12, 2011 4:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ceva noutati cu permisele deja depuse acu 2 saptamani?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 12, 2011 7:23 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andreiu_32 a scris:
ceva noutati cu permisele deja depuse acu 2 saptamani?

Situatia permiselor este urmatoarea, undeva la sfarsitul luni Martie vor fi gata vizele de la Giurgiu si Calarasi si credem noi ca in jur de 10 apriulie vor fi gata si cele de la Teleorman.Dupa cum stiti noi nu am colectat acte decat dupa ce au iesit autorizatiile ANPA si volumul de munca pentru procesare este foarte mare cea ce a dus la un oarecare blocaj in prima faza. Dar speram ca dupa primul rand de vize sa reducem timpul de procesare deoarece este stiut ca primul val este cel mai presant.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
andreiu_32

MesajTrimis: Tue Mar 22, 2011 9:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

permisele,permisele,permisele vine prohibitia si trece juma de an degeaba,permisele? noutati ceva?
Sus
andreiu_32

MesajTrimis: Sat Mar 26, 2011 5:53 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

din pacate se da dovada de neseriozitate in ceea ce priveste obtinerea pg-urilor
ma intreb oare cum e posibil ca cineva care a depus actele la aps la 1 saptamana dupa mine sa aiba actele gata si eu nu...voind sa merg la un pescuit am gasit totusi ceva sprijin la d-nul mitrea
cu pareri de rau,pt la anul...alt permis la alta asocoatie...nu asa se pastreaza si mai ales se recruteaza noi membrii
Sus
mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 26, 2011 9:07 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andreiu_32 a scris:
din pacate se da dovada de neseriozitate in ceea ce priveste obtinerea pg-urilor
ma intreb oare cum e posibil ca cineva care a depus actele la aps la 1 saptamana dupa mine sa aiba actele gata si eu nu...voind sa merg la un pescuit am gasit totusi ceva sprijin la d-nul mitrea
cu pareri de rau,pt la anul...alt permis la alta asocoatie...nu asa se pastreaza si mai ales se recruteaza noi membrii

Domnu Andrei, am explicat care a fost treaba, si am facut tot posibilul ca sa puteti merge la pescuit. Nu este vina noastra daca pescari cer toate PG-urile ca (daca tot e moca) si sigur din 200 nici macar 20 nu ajung la TL dar daca tot se da de ce sa nu le ia, asta implica un volum mare de munca si de timp, ca sa nu mai spun ca la Teleorman suntem conditionati de prezenta comandantului in unitate (le semneaza personal)
Imi pare sincer rau de cele intamplate dar totusi nu mi-ati spus cine anume a depus inaintea dumneavoastra si a luat deaja permisele cu viza. De la Marinel am avut un prim lot de carnete si nu dadusem nimanui niciun carnet pina aseara cand ati venit la mine.
mr marinel

MesajTrimis: Sat Mar 26, 2011 11:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

andreiu_32 a scris:

Domnule Andrei Aurel, sper sa nu fie o confuzie pana la urma daca da i-mi cer scuze anticipat.

Din vina mea nu ati avut in timp util carnetele vizate, asa cum v-am spus la telefon am avut un eveniment neplacut in familie ceece nu-i doresc nimanui.

Este alegerea dumneavoastra pana la urma sa faceti parte din ce asocitie doriti dar nu alegeti si pentru altii care nu sunt in cunostinta de cauza.

Nu aveam cum sa aleg intre conducerea tataului meu pe ultimul drum si alergat dupa vizat carnete.

Inca o data i-mi cer scuze ca nu au putut ajunge in timp util carnetele dvs si ale colegilor dvs la vizat.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
mr marinel

MesajTrimis: Sun Mar 27, 2011 9:21 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Revendicati.

Carnete vizate pe 2011 cu PG- IJPF: GR, CL, TR pentru:

Filip Cristian
Prosac Eduard
Fagaras Florin
Campeanu Ion
Vulpe Valentin
Haralambie Mihai
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
mr marinel

MesajTrimis: Sun Mar 27, 2011 8:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Venturianov a zis

Salut nea Vasile.
carnetul meu -Barascu Iulian/ cand il pot ridica/sambata ma duc pe Dunare la Giurgiu//.
mai dureaza??
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Anunturi APS Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 1 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum