www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Pescuit in Prohibitie
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Anunturi APS
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Thu Mar 04, 2010 8:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mrvily a scris:
Pai daca ar fi sa impartim 200 la 90 de zile ar da cam:2,222222222222 o fi mult? o fi putin?

Pai zice`ti nene vorba toata pana la capat...pt unditareala e super locu`, ai ocazia sa iei si cate ceva la lanseta,somn, avat si stiuca si e super pretu...treaba e sa nu`i mai vezi p`aia cu plasele...de cele mai multe ori cand am mers pe Dorobantu, ma trezeam ca ma inconjoara de plase, sau ii vedeam ca veneau sa le scoata si monturile lansetelor, erau incurcate`n plasele lor...
Dupa parerea mea, nu vor renunta la plasuit, vor doar sa mai fac si ei un ban gramada...
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
bebeu

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Mar 04, 2010 8:57 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da, 200 lei pe 3 luni MERITA !
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrvily

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Mar 04, 2010 2:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:
mrvily a scris:
Pai daca ar fi sa impartim 200 la 90 de zile ar da cam:2,222222222222 o fi mult? o fi putin?

Pai zice`ti nene vorba toata pana la capat...pt unditareala e super locu`, ai ocazia sa iei si cate ceva la lanseta,somn, avat si stiuca si e super pretu...treaba e sa nu`i mai vezi p`aia cu plasele...de cele mai multe ori cand am mers pe Dorobantu, ma trezeam ca ma inconjoara de plase, sau ii vedeam ca veneau sa le scoata si monturile lansetelor, erau incurcate`n plasele lor...
Dupa parerea mea, nu vor renunta la plasuit, vor doar sa mai fac si ei un ban gramada...

Avind in vedere ca se face acvacultura se va plasui in continure intrucit exista cota de peste de predat anual dar cred ca este peste si pentru pescari sportivi suficient.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
pacapescarul

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Fri Mar 05, 2010 10:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Deci, ce-ati hotarat? Eu sunt interesat de oferta.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
mrvily

MesajTrimis: Fri Mar 05, 2010 11:04 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pacapescarul a scris:
Deci, ce-ati hotarat? Eu sunt interesat de oferta.

Propun sa facem o lista cu doritori care sunt siguri ca ii intereseaza oferta. Sa incepem cu Paca, deci nume prenume si telefon pentru contact.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
mrvily

MesajTrimis: Fri Mar 05, 2010 11:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

1.Catalin Pavel 0723593243
bebeu

Data înscrierii: 12/Dec/2007

MesajTrimis: Fri Mar 05, 2010 11:34 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este rentabil, dar ce ar fi sa ne lase patronul o zi de pescuit de proba, ca sa ne convingem si noi ca a populat balta si ca intr-adevar merita.Proba poate sa fie chiar si in sistemul " prinde si elibereaza". Ce ziceti ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 10:37 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

bebeu a scris:
Este rentabil, dar ce ar fi sa ne lase patronul o zi de pescuit de proba, ca sa ne convingem si noi ca a populat balta si ca intr-adevar merita.Proba poate sa fie chiar si in sistemul " prinde si elibereaza". Ce ziceti ?

Ma indoiesc ca se va intimpla asta cine credeti voi ca poate controla mai multi pescari care se declara ca pescuiesc de proba in sistem C&R ca nu dosesc pestele prin vreun colt de porbagaj? Si apoi omu a facut o oferta cine vrea bine cine nu iarasi bine. Poti fi sigur ca a facut populare intrucit se face acvacultura deci daca nu bagi peste nu ai ce creste si ce scoate toamna,logic nu?
pacapescarul

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 2:06 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vasile, da' dintre voi nu se baga niciunul? Cati inscrisi trebuie ca sa se concretizeze?
Sus
mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 3:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pacapescarul a scris:
Vasile, da' dintre voi nu se baga niciunul? Cati inscrisi trebuie ca sa se concretizeze?

Trebuie sa fim cam 100 pe cele doua asociatii de la Buc. si Oltenita.
Sigur ne bagam si noi.
Daca nu ne interesa nu promovam oferta.
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 5:55 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mrvily a scris:
Trebuie sa fim cam 100 pe cele doua asociatii de la Buc. si Oltenita.Sigur ne bagam si noi.Daca nu ne interesa nu promovam oferta.

Asta`i prostitutie vere, bag de seama ca nu ai fo` mai deloc pe Dorobantu...
ei las ca va convingeti, cand veti vedea ciortanica cat palma, ridicata la rang de captura Twisted Evil
Cam asa stau lucrurile pe Dorobantu, se colecteaza spre vanzare, carasel si ciortanica palmasi...
cat era deschis catre Dunare, mai urca oarece somn, stiuca, avat, crap, da` acu` vei pescui ce se praseste singur,
sau ce s`a inmultit cu resursele din canal, sau vei pescui, ce s`a masturbat carasu` de 127gr... Rolling Eyes
Adevaru` e ca merita, sa cheltuiesti aproape cat un abonament pe Sarulesti
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 8:36 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nexule.
Despre ce costuri abonament pe Sarulesti pomenesti?

Zi-mi si mie sunt interesat.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886

Ultima modificare efectuată de către mr marinel la Sat Mar 06, 2010 10:36 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
mrvily

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 8:39 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:
mrvily a scris:
Trebuie sa fim cam 100 pe cele doua asociatii de la Buc. si Oltenita.Sigur ne bagam si noi.Daca nu ne interesa nu promovam oferta.

Asta`i prostitutie vere, bag de seama ca nu ai fo` mai deloc pe Dorobantu...
ei las ca va convingeti, cand veti vedea ciortanica cat palma, ridicata la rang de captura Twisted Evil
Cam asa stau lucrurile pe Dorobantu, se colecteaza spre vanzare, carasel si ciortanica palmasi...
cat era deschis catre Dunare, mai urca oarece somn, stiuca, avat, crap, da` acu` vei pescui ce se praseste singur,
sau ce s`a inmultit cu resursele din canal, sau vei pescui, ce s`a masturbat carasu` de 127gr... Rolling Eyes
Adevaru` e ca merita, sa cheltuiesti aproape cat un abonament pe Sarulesti

Nexule,
Nu am obligat pe nimeni am facut doar o intrebare si am testat parerile pescarilor.
Am luat act de parerea ta.
Dar eu am cerut parerea pescarilor in general nu doar o parere.
George Ene

Data înscrierii: 02/Nov/2009

MesajTrimis: Sat Mar 06, 2010 10:11 pm    Titlul subiectului: oferta Dorobanti Răspunde cu citat (quote)

Domnu Vasile,
Se poate posta numele concesionarului care a facut oferta de fata?
Multumesc!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Eugen Fetes

Data înscrierii: 23/Mar/2009

MesajTrimis: Sun Mar 07, 2010 6:44 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Problema este ca o buna perioada din prohibitie nu prea ai cum sa pescuiesti pe acel canal datorita nivelului ridicat al Dunarii. Spre exemplu, acum apa este pana in dig. Pentru a ajunge la apa adanca trebuie sa faci lansari luuungi si sa pescuiesti de pe dig. Mie nu mi se pare o solutie atat de rentabila acest abonament pentru pescarul "unditar". La sfarsitul lui septembrie pe canal se prindea carasel cat unghia de la degetul mic de la picior. Se poate sa fi populat cu peste la sfarsitul toamnei, insa cel mai probabil ca a bagat puiet vara 1 si cu siguranta ca nu a bagat peste care ar merge la consum (2-3kg/bucata). Este alegerea voastra daca doriti sa prindeti ciortanica de 100gr (atunci cand cotele Dunarii vor permite pescuitul) mai ales ca aceasta locatie nu este "in buricul targului", motiv pentru care, chiar daca ai avea timp berechet, nu-ti poti permite sa te duci macar de 2 ori pe saptamana => calcului cu 200:90=2.22 nu prea este valabil. Poate ceva mai apropiat de adevar ar fi 200:24=8,33 lei/partida (doar pentru ciortanica si ce a scapat din caraselul degetar).
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Anunturi APS Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4  Următoare
Pagina 2 din 4

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum