www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Montura pareri

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Atelier APS
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
pycoboy

Data înscrierii: 15/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Wed Feb 10, 2010 12:14 am    Titlul subiectului: Montura pareri Răspunde cu citat (quote)

M-am hotarat sa-mi fac singur niste monturi (semifixe) si iata ce a iesit...as dori dc se poate pareri pro si contra...ce ar trb schimbat, unde am gresit, etc. Va multumesc anticipat.

Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Wed Feb 10, 2010 4:29 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut.

Arata bine montura ta.

Eu unul, in locul sufixului de 0.25, folosec ceva mai subtire si chiar vreau sa trec pe un fir cu camasa, care sa fie rigid dar care in apropierea acului sa poata fi cojit si sa devina matasos (nu stiu asta pe care il folosesti tu cum este...).

momentan monturile mele sunt fara Shrink tub. in primavara voi incerca si cu si fara tub sa vad diferenta....dar nu ma astept sa fie una semnificativa...
Marian BARUTZ

Data înscrierii: 14/Jan/2008

MesajTrimis: Wed Feb 10, 2010 7:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fane, nu-ti uita prietenii Laughing
Sus
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Wed Feb 10, 2010 9:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
La care Fane ai facut referire...???"e multi pacili-sa",sau te-ai referit in general...? Confused
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
pycoboy

MesajTrimis: Wed Feb 10, 2010 11:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Marian BARUTZ a scris:
Fane, nu-ti uita prietenii Laughing

Nu-i uit nea Mariane...abia astept sa se dezghete si sa facem o iesire, pina una alta mai mesterim ceva Wink ...d-voastra ce mai faceti, ce mai ziceti...numai bine

Ultima modificare efectuată de către pycoboy la Wed Feb 10, 2010 11:14 pm, modificat de 1 dată în total
Sus
pycoboy

MesajTrimis: Wed Feb 10, 2010 11:13 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
Very Happy SALVE Very Happy
La care Fane ai facut referire...???"e multi pacili-sa",sau te-ai referit in general...? Confused
Wink SA TRAITI BINE Wink

La mine se referea si pe mine tot Stefan ma cheama, tizule Wink
pycoboy

MesajTrimis: Tue Feb 16, 2010 9:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am vazut in unul din filmele de la korda ca prinde firul in clipsul de la mulineta ca sa arunce la aceeasi distanta pe patul de nada. Nelamuririle mele sunt:
- dc firul ramane prins in clips si trage un crap mai mare si tu nu esti atent nu iti rupe firul sau cum ii mai dai fir
- ce rost mai au mulinetele cu baitrunner, pt ca nu poti sa-l activezi
- voi ce sistem folositi ca sa lansati in acelasi loc
Eugen Fetes

Data înscrierii: 23/Mar/2009

MesajTrimis: Tue Feb 16, 2010 9:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pycoboy a scris:
Am vazut in unul din filmele de la korda ca prinde firul in clipsul de la mulineta ca sa arunce la aceeasi distanta pe patul de nada. Nelamuririle mele sunt:
- dc firul ramane prins in clips si trage un crap mai mare si tu nu esti atent nu iti rupe firul sau cum ii mai dai fir

Pe langa clips, mai exista posibilitatea ... markerului pe fir si nu in cele din urma indemanarea pescarului.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Tue Feb 16, 2010 10:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pycoboy a scris:

Sincer, nu prea am incredere in metoda cu prinsul firului in clips. La plumbi mai grei zboara cu fir cu tot.
Daca totusi folosesti metoda, dupa lansare desprinzi firul din clips.
Exact in acelasi loc e mai greu, dar intr-o zona nadita e posibil.
Daca iti cunosti lansetele (si ai incredere in ele - pt. distanta) exercitiul isi va spune cuvantul
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Wed Feb 17, 2010 11:59 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

pycoboy a scris:

Ti-a raspuns cineva pe Crapmania.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Atelier APS Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum