www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

SIMBATA PLEC LA PESTE....
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Discutii generale despre pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Sat Oct 03, 2009 9:05 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Fire intinse, capturi marete Exclamation Exclamation
Sa aveti ce poza,
iar noi a admira Shocked Evil or Very Mad

Iete ca iesira versuri Very Happy Very Happy
ghinozo

Data înscrierii: 07/Jan/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri Oct 09, 2009 2:20 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

gagimaneee...ce facusi bre la dunarica??....spune tare si raspicat ..sa aud si eu....
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Eugen Fetes

Data înscrierii: 23/Mar/2009
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Fri Oct 09, 2009 3:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Vizita a fost de fapt in perioada 6-8 octombrie... Initial mi-am propus sa merg in zona Ciocanesti (Calarasi). Datorita ploii de la sfarsitul saptamanii trecute nu se putea intra. De acolo am mers spre Calarasi unde speram sa peascuim in apropiere de gura bratului Borcea. Nici acolo nu am pescuit ca... era aglomeratie mare si... se prindea platicuta cat dejtu dar si PC. Am luat decizia sa trecem cu bacul la Ostrov si... am ajuns la Pacuiul lui Soare. Aici... alta Marie in aceiasi palarie. Nu se prinde decat PC la ORICE momeala (porumb, mamaliga, rama verde
, bucatica, baboi, chiar si la... broasca). Trasaturile erau instantanee din momentul lansarii si se materializau DE FIECARE DATA cu PC. Vremea a
fost dementiala, ambianta de asemenea. In 2 zile pline cat am stat nu am vazut decat 2-3 sarituri de somotel sau moaca.
Nu am vazut macar un avat... cat de mic atacand. Acalmia dupar bratul Ostrov era demoralizatoare. Aia de la site arheologic bagau in fiecare noapte scule si... nu prindeau nimic. Randamentul iesirii a fost de 99%, iar daca prindeam vreun peste diferit de PC era de 100%.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
ghinozo

Data înscrierii: 07/Jan/2008
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Fri Oct 09, 2009 8:05 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la cata bafta ti am urat .....zi mersi ca ai prins si PC.....important e ca ati avt vreme frumosa si te ai 'simte bine '...restu e can can....
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
papuashu

Data înscrierii: 04/Feb/2010

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 11:02 am    Titlul subiectului: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

Buna ziua!

Ma numesc Brezean Octavian si sunt membru nou.

Samabata (05.02) as vrea sa merg pentru prima oara la pescuit la copca. Are cineva planificata o astfel de iesire si un loc pentru un incepator?

Octavian Andrei Brezean
Blog: http://papuashu.blogspot.com
octavianandreibrezean@gmail.com
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Go 2Bill

Data înscrierii: 13/Dec/2007

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 11:29 am    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

papuashu a scris:
Buna ziua!

Ma numesc Brezean Octavian si sunt membru nou.

Samabata (05.02) as vrea sa merg pentru prima oara la pescuit la copca. Are cineva planificata o astfel de iesire si un loc pentru un incepator?

Bine ai apărut!
Încearcă Fundulea. Anul trecut era "bataie" si prindea oricine.

și rezultatul

Văd ca mai ai o pasiune. Felicitări si te așteptăm cu imagini inedite Wink
papuashu

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 11:37 am    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

multumesc pentru sfat. acolo e vreo taxa?

Octavian Andrei Brezean
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului
Go 2Bill

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 11:47 am    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

papuashu a scris:
multumesc pentru sfat. acolo e vreo taxa?

Era una modica. Nu stiu daca s-a mai mărit.

Oricum, după îngheț........ Laughing

papuashu

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 12:05 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

interesant, pai eu as merge maine. cineva interesat?

cum se ajunge mai exact? eventual un link cu punctul pus pe locatie (www.wikimapia.org)

multumesc anticipat

Octavian Andrei Brezean
Sus
Go 2Bill

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 12:24 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

papuashu a scris:

cum se ajunge mai exact? eventual un link cu punctul pus pe locatie (www.wikimapia.org)

multumesc anticipat

http://www.listafirme.ro/harta/calarasi_fundulea.htm

Când ajungi din autostradă în DN3 faci stânga spre centrul orasului Fundulea, apoi la cca 800m prima la dreapta, pe lângă poștă, spre Gostile până la un pod. Se vede balta după numărul de pescari, cât și locurile prinzătoare.
Fir Întins! și nu uita ...pozele Razz
papuashu

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 12:34 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Bill pentru ajutor

O zi cat mai faina!

Octavian Andrei Brezean
Sus
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 1:22 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

papuashu a scris:

multumesc anticipat

Andrei Octavian alias papuashu am vorbit si la Greaca.
Cum a spus si Rovin alias go 2bill cea mai buna alegere este Fundulea.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
nexu

Data înscrierii: 10/Apr/2008

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 1:30 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

Go 2Bill a scris:
Când ajungi din autostradă în DN3 faci stânga spre centrul orasului Fundulea Razz

Cre` ca alea`s pozele, pe care le cautam Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Go 2Bill

MesajTrimis: Fri Feb 05, 2010 1:51 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

nexu a scris:
Go 2Bill a scris:
Când ajungi din autostradă în DN3 faci stânga spre centrul orasului Fundulea Razz

Cre` ca alea`s pozele, pe care le cautam Very Happy

Vezi, veeezi, dacă - dacă "patinezi" pe colo-colo......... Laughing cine are, găsește Wink
papuashu

MesajTrimis: Mon Feb 08, 2010 10:33 pm    Titlul subiectului: Re: Pescuit la copca sambata 05.02 Răspunde cu citat (quote)

Pentru ca nu a mai venit nimeni la Fundulea am decis sa nu merg singur la copca, mai ales ca era pentru prima data Very Happy

De stat in casa tot n-am stat, asa ca m-am dus sambata dimineata pana la neajlov intr-o zona draga mie unde am incercat diverse combinatii de momeli intr-un ochi neinghetat al raului. Desi mai erau alte urme de copca nu m-am aventurat pe suprafata apei partial inghetate, am gasit un mal mai ridicat de unde am dat cu varga de 5m. Ca momeala am folosit viermusi si libelule, dar fara succes.

Dupa o ora de relaxare a trebuit sa plec din cauza viscolului care imi ingropa din ce in ce mai mult masina parcata la cateva sute de metri si nici mama lanturilor si cauciucurilor de iarna nu m-ar mai fi ajutat.

Poze:
1. http://www.pescar-sportiv.ro/forum/album_pic.php?pic_id=203
2. http://www.pescar-sportiv.ro/forum/album_pic.php?pic_id=204

PS: Cum se uploadeaza fotografiile in mesaj? Multumesc

Octavian Andrei Brezean
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Discutii generale despre pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 32, 33, 34  Următoare
Pagina 33 din 34

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum