www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Fotbal
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Cafenea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
marin

Data înscrierii: 05/Mar/2008

MesajTrimis: Wed Oct 21, 2009 10:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

fae,pe bune ca te oftici,nu faci parte din fanii stelei ,tu ai fost soldat pe la peluza,salt inainte culcat(la ordin)daca te iau repede nici nu sti cum se numeste banel,asa ca evita atacul la persoana
marian_i

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Wed Oct 21, 2009 10:27 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cezar dan chioibasu a scris:

Pai, au profitat, cum sa nu profite!
In aceeasi perioada "fasta" de 3-4 ani !
Craiova a jucat o semifinala, cu Benfica ! Tineti minte bara lui Crisan din minutul 78, la 1-1 ?
Dinamo a jucat semifinala si a pierdut "la mustata" (golul celui poreclit "contele", partenerul lui Mancini din atacul lui Juventus, pe luftul lui Sandu Gabriel-sarpele).
Poate daca intalneau si ei Kuusisi Lahti in semifinala, cine stie ?
Poate jucau finala, scoteau un 0-0 si castigau cupa la "loteria loviturilor de la 11 m". Craiova sau Dinamo, nu conteaza !

Dar au jucat cu Benfica, respectiv Juventus !

Citeam recent ca finala Cupei Campionilor Europeni din 1986 este socotita cea mai slaba din istorie; singura "raza de lumina" a fost Duckadam si marea lui performanta.

un lucru e cert: steaua e singura echipa din tara care a castigat cupa campionilor europeni; ca a fost un meci anost, ca nu au avut ocazii pe parcursul meciului, ca au castigat la "loteria loviturilor de departajare"... astea conteaza mai putin.
in ceea ce priveste celelalte echipe romanesti, sigur, si performantele lor merita mentionate; dar ele nu se pot compara cu performanta stelei. ne place au ba, asta e adevarul.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Marian BARUTZ

Data înscrierii: 14/Jan/2008

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 12:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai, au profitat, cum sa nu profite!
In aceeasi perioada "fasta" de 3-4 ani !
Craiova a jucat o semifinala, cu Benfica ! Tineti minte bara lui Crisan din minutul 78, la 1-1 ?
Dinamo a jucat semifinala si a pierdut "la mustata" (golul celui poreclit "contele", partenerul lui Mancini din atacul lui Juventus, pe luftul lui Sandu Gabriel-sarpele).
Poate daca intalneau si ei Kuusisi Lahti in semifinala, cine stie ?
Poate jucau finala, scoteau un 0-0 si castigau cupa la "loteria loviturilor de la 11 m". Craiova sau Dinamo, nu conteaza !

Dar au jucat cu Benfica, respectiv Juventus !

Citeam recent ca finala Cupei Campionilor Europeni din 1986 este socotita cea mai slaba din istorie; singura "raza de lumina" a fost Duckadam si marea lui performanta.

Cezare,
Ca sa fiu consecvent, de altfel nici nu pot sa fiu altfel, iti zic si tie,cu parere de rau insa, ce i-am spus si lu` nea Marin: "vorbim da` nu stim ce ... spunem"
In primul rand nu-i elegant ce ai scris, coroborant cu toata argumentatia ta,ca,vezi doamne," finala Cupei Campionilor Europeni din 1986 este socotita cea mai slaba din istorie" si pe cale de consecinta,pentru asta Steaua mai ca ar avea vr`un merit pentru castigarea ai. Gresesti, si gresesti intentionat nespunand nimic ca in intervalul 85-89, adica in patru ani, Steaua a jucat doua finale si o semifinala a CCE. Asta e Cezare si asta ramane pentru urmasii urmasilor nostrii, indiferent daca la unii ne place sau nu ne place, simpatizam sau uram brandul Steaua!
Apoi zici tu cu mandrie patriotica "Pai, au profitat, cum sa nu profite!", gresit U Craiova a jucat prima semifinala a unei echipe romanesti intr-o cupa europeana (UEFA) in 1983 iar Dinamo (CCE) in 1984, deci nu prea au avut cum sa profite daca nenorocirea de pe Heysel Stadium din Bruxelles s-a petrecut mai tarziu adica in 29 mai 1985. Iar Dinamo chiar nu avea cum s-o intalneasca pe Kuusysi Lahti in semifinala pentru simplul motiv c-o eliminase deja in primul tur (1-0 deplasare,3-0 acasa).
adar marian a scris:

"In lipsa echpelor engleze, dupa o finala anosta, Steaua Bucuresti castiga Cupa Campionilor". .

Prietene,hai sa-ti zic ce spun cifrili: dupa eliminarea pe 5 ani a echipelor englezesti si pe 6 ani a lui Liverpool (initial era pe 10 ani dar pentru ca mortii pe Heysel Stadium n-au fost decat 39 de oameni si peste 600 de raniti, perioada de suspendare s-a redus aproape la jumatate!) adica incepand cu 1990, marile echipe englezesti intr-o perioada de 18 ani n-au cucerit decat de 3 ori CCE-LC, M United in '99 si 2008, respectiv Liverpool in 2005. Asta nu inseamna ... dar ce sa mai insemne, concluzia o tragi matale!

Ah, si inca ceva Cezare!
sti tu ceva cu razboiul care le-a facut necazuri rapizilor (sau poate era alt rapid sau alt razboi!) da` "marea" finala a Cupei Europei Centrale din 1940 cu Ferencvaros Budapesta nu s-a mai disputat din cauza războiului.

Acum sa zic si io o constatare, bey nene, putem pentru ca sa zicem ca nu suntem noi buricul centrului la planeta terra, nici ca lumea se invarte in jurul nostru, nici macar ca din Sfinxul Bucegilor izvoreste duhul inteligentiei mondiale (cum mai ziceam si alta data si cum mai cred inca "naivii") dar asa a fost rumanu` si se pare asa a ramas! Ba, mari realizari in lumea asta n-om fi facut noi dar si atunci cand scoatem putin capul in lume (prin efortul propriu sau ajutati putin si de imprejurari), ba frate, avem o placere nebuna sa ne dam, unul la altu` cu tesla-n oo, fir-ar mama ei a dracu de capra care nu moare la toata lumea odata!
Sus
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 8:23 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Stimati colegi
Sunt un enorm habarnist la fotbal, dar nu pot sa nu remarc o situatie actuala.
Dupa 55 de ani Shocked echipa „sub 20 de ani” a Ungariei, a luat in Egipt medalia de bronz.
Sa vezi tambalau, mandrie nationala si laude pe toate planurile, inclusiv un premiu „Puskas” instituit urgent la UEFA.
Ce remarc la noi Question „ascunderea” valorilor, denigrarea si bagatelizarea „succesurilor” de orice fel, incepand cu omul de rand si terminand cu „inaltele autoritati” Evil or Very Mad
Va mai mirati de „renumele” Romaniei peste hotare Exclamation Question
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 9:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Toată discuțiile au plecat de la palmaresul Stelei. Dar deviind de la subiect am ajuns la oul și găina ……cred că nu prea mai are rost să discutăm.
Eu argumentez ceva și deși nu am făcut-o mi se spune că am comparat Steaua cu Real sau AC Milan sau Manchester United. Unde? Nu știu nici eu. Am întrebat și întreb. Dacă în ultimii ani aceste echipe nu mai au trofee cîștigate trebuie să nu le luăm în seamă palmaresurile? Asta am spus. Unde este comparația?
În altă ordine de idei echipele italiene nu au lipsit din cupele europene niciodată . Chiar dacă a fost evenimentul Heysel.
Este adevărat că și echipele enumerate inclusiv Rapid au și ele palmaresurile lor. Cine a spus că nu au? Din contră Rapid parcă mai are ceva de genul Cupa Balcanică sau Cupa Căilor Ferate. Cam așa ceva. Nu mai țin minte că nu îs Rapidist.
Mi se dă un exemplu gen ASF Reims. Hai să vă dau eu alt exemplu. Știți cîte Cupa Campionilor Europeni avea Barcelona în 86? NICI UNAAAAAA. Și acum are 2. Și la Sevilla cu cine a jucat Steaua finala? Nu cumva cu Barcelona? Exemplul acesta trebuia dat. Ajax prin ce momente trece acum? Benfica, Nottingham Forest, Aston Villa, Borussia Dortmund, Feyenoord Rotterdam, Hamburger SV, PSV Eindhoven, Olympique de Marseille nu au fost mari? Și nici cel puțin nu au jucat 2 finale, 3 semifinale ca Steaua dar au rămas cu palmaresul. Și acum ce mari echipe sunt? Și mai sunt destule echipe mariiiiiiii de tot care nu au numele inscripționat pe nici un trofeu. Dinamo în acea perioadă juca și ea cu Kuusysi Lahti, 17 Nëntori" Tirana, KV Mechelen, Knattspyrnufelag Reykjavik etc. Și ce au făcut?
Cît privește Dinamo nu prea îmi aduc aminte să fi jucat cu Juventus. Poate cu Samdoria și a marcat Viali care făcea cuplu cu Mancini.
Și acum un răspuns pentru Marian ADAR. Mariane după știința mea L'EQUIPE este un cotidian francez. Ce putea scrie un astfel de cotidian în condițiile în care România stătea și stă și în continuare mai bine ca echipele franceze la trofee cîștigate. Fie că este vorba de Cupa Campionilor Europeni, Champions League, Cupa Cupelor, Cupa U.E.F.A. UEFA Europa League sau Super Cupa Europei. Franța are un singur trofeu al Cupei Campionilor Europeni cîștigat prin Olympique Marseille în anul 1993. Și acela după celebrul scandal Tappi, președinte al acestei formații. Era gata gata să-i retragă trofeul pentru mită. Deci cînd Steaua juca și cîștiga finala francezii își strîmbau gîturile pe la televizoare. Ce ai fi vrut să scrie că a fost joc frumos? Mă îndoiesc. Este vorba aia cu strugurii acrii. Ai văzut tu vrun cotidian francez indiferent de natura lui în care să se scrie frumos de români? Poate . Dar numai în caz de deces al unor personalități românești ce trăiau în Franța. Și nu în ultimul rînd cred că au fost finale mult mai urîte ca aceia.
Poate că eu fiind prezent pe Estadio Ramón Sánchez Pizjuán din Sevilla sunt subiectiv. Sau am văzut alt meci.

ȘI DACĂ MAI MĂ SUPĂRAȚI PLEC ÎN DELTĂ IMEDIAT .
Sus
cezar dan chioibasu

Data înscrierii: 06/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 12:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

& petru burian

Bravo ungurilor ca stiu sa pretuiasca performantele tinerilor fotbalisti, acum, cand sunt "calde"; baietii aia merita aprecierile elogioase, mai ales ca vin dupa o lunga perioada de "seceta".
Cu vreo 25 de ani in urma, a avut si Romania o performanta similara (medalii de bronz, Romulus Gabor declarat jucatorul turneului) in Australia. La noi s-a vorbit putin, aproape deloc, baietii n-au primit mai nimic.
Erau vremurile cand toate laudele erau dirijate catre un singur om, hai doi (ca avea si nevasta academician0

& vali petrovici

Chiar vreau sa te enervez, Wink poate mergem impreuna in Delta, la o stiuca !
Eu n-am nimic cu palmaresul Stelei, m-am bucurat din suflet la succesele internationale (in noaptea de 7 spre 8 mai am fost si la aeroport), chiar are cel mai bogat palmares dintre echipele romanesti.
Deasemenea, performantele Stelei (in primul rand), dar si ale celorlalte (in proportie mai mica) ne-au ajutat la coeficienti sa avem multe echipe inscrise in competitiile europene, dar asta este valabil pana acum doi-trei ani. Acum coeficientul il fac CFR Cluj si Unirea Urziceni, care intr-o singura participare au luat mai multe puncte decat Steaua in trei editii.
...iar Urziceniul poate sa mai faca puncte, ca de-abia este la jumatatea drumului.
Au echipele astea palmares ? N-au !
Au valoare ? Au, din moment ca s-au distrat cu Steaua in Ghencea, cum de altfel a facut-o si Dinamo !

Sevilla, Sanchez Pizjuan sunt amintiri frumoase, dar nu putem trai zilnic din ele; m-am plictisit de aceleasi scene pe toate televiziunile, cu momentul 1986. De ce le punem ?
Pentru ca acum nu mai avem nimic semnificativ!

Stii cu ce seamana asta ? Cu situatia unui amic de-al meu, care in tinerete i-a oferit o garoafa Margaretei Paslaru, pe scena Teatrului de Vara 23 August.
De atunci, nu l-au mai interesat femeile, dar povesteste cu fiecare ocazie "realizarea".

& marian_i si marian barutz

Multumesc de precizari, memoria mea nu-i infailibila, este vorba de detalii, ideile tot alea sunt.

Avand in vedere ca eu sunt detasat de Steaua, Dinamo, Rapid, Craiova
(tin de cand ma stiu cu Farul Constanta, la bine, dar mai ales la rau), cred ca sunt mai obiectiv decat stelistii, dinamovistii, rapidistii etc.

Cum poti compara Vali, pe Steaua cu Real Madrid sau AC Milan ? Ai vazut aseara meciul ? De jucatori nu mai vorbesc, dar stadionul arhiplin, cu 80.0000 de spectatori l-ai vazut ? dar gazonul, masa de biliard, desi ploua de 4 zile la Madrid !
Pot paria ca si pe san siro va fi la fel !
Steaua joaca cu 5-10 mii de spectatori (cand nu sunt sanctionati sa joace fara spectatori), pe un teren ca o gradina de zarzavat. De valori strict fotbalistice, ce sa zic ? Am ce ?
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Petrovici Valentin
Vizitator

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 12:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

[quote="cezar dan chioibasu"]& petru burian

Bravo ungurilor ca stiu sa pretuiasca performantele tinerilor fotbalisti, acum, cand sunt "calde"; baietii aia merita aprecierile elogioase, mai ales ca vin dupa o lunga perioada de "seceta".
Cu vreo 25 de ani in urma, a avut si Romania o performanta similara (medalii de bronz, Romulus Gabor declarat jucatorul turneului) in Australia. La noi s-a vorbit putin, aproape deloc, baietii n-au primit mai nimic.

.....................................
& vali petrovici
.........................................
Sevilla, Sanchez Pizjuan sunt amintiri frumoase, dar nu putem trai zilnic din ele; m-am plictisit de aceleasi scene pe toate televiziunile, cu momentul 1986. De ce le punem ?..................................................

.......................................................
Cum poti compara Vali, pe Steaua cu Real Madrid sau AC Milan ? Ai vazut aseara meciul ? De jucatori nu mai vorbesc, dar stadionul arhiplin, cu 80.0000 de spectatori l-ai vazut ? dar gazonul, masa de biliard, desi ploua de 4 zile la Madrid ..............................................

Cezar, îmi pare mie sau primele două fraze se cam bat cap în cap. Ori să........ori nu să.
Cît despre comparație Steaua cu Real Madrid sau A.C. Milan eu nici acum nu o văd. Nu am făcut această comparație nicăieri.

Echipele Românești mai joacă și la anul datorită coeficientului Stelei și Rapidului. Chiar dacă adună Urziceni și Cluj puncte ele se împart acum la 6 echipe. Și asta nu crește coeficientul ci îl scade.

AM PLECAT ÎN DELTĂ. M-AM ENERVAT.
Sus
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

& Vali

Ahaaaa, pe mine nu ma iei in Delta ! Laughing

Nu este contradictie, Vali ! Eu ii felicitam pe unguri ca pretuiesc victoria cat este calda, in timp ce noi "o tinem langa" zeci de ani si o frecam pana o obosim de tot.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Marian BARUTZ

Data înscrierii: 14/Jan/2008

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 2:32 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Au valoare ? Au, din moment ca s-au distrat cu Steaua in Ghencea, cum de altfel a facut-o si Dinamo !

Acum dupa aceasta logica ce trebuie sa inteleg, ca Vasluiul care n-a depasit genuchiul broastei in cupele europene dar a butut pe Urziceni este mai buna decat Rangers pe care Unirea a facut-o cheo!
Eu totusi am invatat ca un meci disputat intre doua echipe cu palmarese diferite (ca d-aia se tot fac aceste palmarese) in care echipa mai slab cotata invinge formatia favorita inseamna ca, gata, de acum incolo invinsa din meciul ala este inferioara valoric unei ilustre necunoscute! Noi in urma cu vreo doi ani (aproape) i-am facut mat pe nemtii federali, asta ce inseamna ca gata suntem, din cauza acelui 5-1, deasupra nemtilor! Hai sa fim seriasi si sa privim rezultatele nu numai prin prisma celor intamplate in ultimul meci ci in istoria si performantele rezultatelor celor doua echipe.

Sevilla, Sanchez Pizjuan sunt amintiri frumoase, dar nu putem trai zilnic din ele; m-am plictisit de aceleasi scene pe toate televiziunile, cu momentul 1986. De ce le punem ?
Pentru ca acum nu mai avem nimic semnificativ!

Corect, ai dreptate "Pentru ca acum nu mai avem nimic semnificativ!" dar semnificativul asta nu trebuie sa-l astepti numai de la Steaua (de bine, de rau a mai jucat o semifinala in 2006) ci de la toate echipele romanesti participante in ultimii 20 in cupele europene. Si atunci daca nu ai nimic semnificativ nu-ti ramane decat amintirea lucrurilor frumoase. Este in logica si-n firea fiintei umane sa-si aduca aminte, in general, numai de lucrurile frumoase! Sigur asta daca ai considerat ca ce s-a intamplat in acea noapte superba de mai '86 a fost un lucru frumos (am unele indoieli in acest sens, asta ca sa nu le zic certituni ) [/quote]

Avand in vedere ca eu sunt detasat de Steaua, Dinamo, Rapid, Craiova
(tin de cand ma stiu cu Farul Constanta, la bine, dar mai ales la rau), cred ca sunt mai obiectiv decat stelistii, dinamovistii, rapidistii etc.

Crede-ma, citindu-ti comentariile nu cred ca esti obiectv! Eu in tineretele mele am jucat volei la Dinamo (antrenor dl. George Eremia, o mai trai!) iar atunci (sfarsitul anilor '60) nu stiam noi cum e cu profesionismul asta dar crede-ma cand jucam cu Steaua nu mai tineam cont de nimic si eram in stare sa musc din mingia aia numai sa castigan 3 seturi! Atunci imi aduc aminte ca Rapid, in acei ani, a castigat de vreo 3 ori CCE iar Dinamo a repetat performanta pana prin 1981 cand, castigand pentru a treia oara, a intrat definitiv in posesia CCE. Pe la sfarsitul anilor '60 Rapid si Steaua disputau finale ale CCE la Bucuresti, la Pavilionul Expozitiei construit pe locul fostului hiprodom de la Sosea.
Revenind la fotbal dar e valabil la orice sport, cand castigam in Cupele Europene indiferent care-s echipele alea romanesti nu poti sa nu te bucuri de rezultate si sa ti le reamintesti cu placere. Cand jucam intre noi, aici in liga lu` mitica, e altceva frate atunci "pe ei, pe mama lor" si incepe ... folclorul. Asta e! Dar nu cred ca patimile nu-s la fel de mari si in campionate celebre ca cele din Spania,Italia, Anglia etc.

Si mai este ceva! Degeaba se lauda ciobanu cu performantele Stelei, el un troglodit ajuns milionar prin conjuctura vremurilor n-are nici un merit, dar absolut nici un merit la performantele echipei dinainte de '90. Eu sper totusi ca s-or gasi niste oameni de bun simt care sa-i dea idiotului pretul si sa ne lase dreacu-n pace. Daca acum procentul suporterilor stelisti este de 40% (conform nu stiu carui sondaj) in 10 ani cu neicanimeni asta patron ajungem la nivelul ... Farului din Constanta (am facut o gluma sper sa nu te superi!)
Sus
cezar dan chioibasu

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 3:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

& marian barutz

Nu ma supar, nene Mariane, poti sa zici ce vrei de Farul Constanta, eu tot cu ei tin.
Am mai simpatizat nitel si cu "gasca nebuna" de Sportul Studentesc, dar a avut grija mafia lui mitica sa-i (practic) desfiinteze. Poate de aia si sunt atent cu Urziceniul, unde s-au adunat cativa (fosti) membrii ai "gastii".
Eu am jucat rugby, cum poate stii, am luat ceva titluri si cupe, iar singurele meciuri care contau erau cu Dinamo si Steaua. Anual ne injumatateau echipa cu incorporarile, dar veneau altii din urma si-i bateam aproape mereu.

Ziceam de CFR Cluj si Urziceni pentru ca in ultimii 2-3 ani sunt mereu sus, Vasluiul lui Porumboiu arata si el ceva, mai este Timisoara umflatului ala, mai este Craiova, se ridica si Brasovul.

Eu daca zic de Steaua zic cu regret ceea ce zic ! Eurociobanul a luat o echipa buna la vremea aia, un brand cunoscut, cu baza sportiva "moca" (auzi, acum o vrea gratis in proprietate Evil or Very Mad - ce-ar mai paste el oile pe terenurile de antrenament, daca nu ridica niscai blocuri) si unde a dus-o ?
Semifinala din 2006 chiar ca a fost o intamplare, s-a calificat dupa doua meciuri egale, a fost pe muchie de cutit. Pacat ca au ratat finala, parea ca o au in buzunar la un moment dat !
Becali este proprietar unic, are bani purcoi (zice el), echipa are unde sa joace, etc. Dar nu mai are performante, merge in jos, e usor de vazut.
Anul trecut a terminat pe locul doi (bani, Diaconu-bricheta, valiza), anul asta, cu noroc, pe 6, acum sunt tot pe acolo. De ce ?
- patron tembel (Jiji)
- presedinte-sluga Argaseala
- antrenor de duzina, cu zambet unsuros de milog, n-a facut nimic pe nicaieri
- jucatori asa si asa, cei buni ( Radoi, Goian, Ogararu dintre romani) au plecat, Nicolita (totusi, cel mai bun) alearga zalud, restul, parca sunt de sticla, joaca un meci si stau sase luni.
- speranta este in cei cativa tineri ( Stancu, Onicas, Ochirosii) reinventati de Bergodi.

Greu, prieteni stelisti, greu, mai bine acceptati ideea ca, cel putin pe moment, Steaua nu conteaza la trofee nationale sau europene. Doar cu galagie, fanfaronada si ceva "bulan", nu ajungi departe.
Bafta diseara, sa dea Domnul sa ma contrazica Steaua !
Tare as vrea sa n-am dreptate !
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 3:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

...
Ziceam de CFR Cluj si Urziceni pentru ca in ultimii 2-3 ani sunt mereu sus, Vasluiul lui Porumboiu arata si el ceva, mai este Timisoara umflatului ala, mai este Craiova, se ridica si Brasovul.
...

Si mie mi-ar placea sa joace astia mai bine, si sa nu se duca la vale Steaua si Dinamo si Rapid, astfel ajungandu-se la un campionat mai echilibrat
Laughing Laughing Laughing
marin

Data înscrierii: 05/Mar/2008

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 4:45 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

"Voi angaja 100-200 de băieți selectați de mine, personal, luptători de K1, care vor sta între suporteri. Vor spiona și apoi îi vor lua pe cei care fac ceea ce fac, îi vor scoate afară din stadion, unde Jandarmeria îi va umple de sînge și îi va arunca în gurile cîinilor. Bătuți ca pe vremuri, la Miliție, la tălpi, la palme. Veți vedea, va fi ca în arenele romane", a declarat Gigi Becali
atentie suporteri stelisti nu aveti voie sa injurati pe banel sau pe nea gigi URA URA URAAAAAA asa da Laughing Laughing Laughing
marian_i

Data înscrierii: 12/May/2008

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 6:16 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gigi Becali a vorbit din nou despre conflictul cu fanii. „De acum vin cu SPP-ul la meci. Sunt candidat la Președinție și am fost amenințat cu moartea, așa că trebuie să fiu apărat. Unii fani vor să arunce cu banane, să facă acte de discriminare, dar sunt monitorizați. Ei vor plăti pentru pagubele făcute. Am depus plângere penală împotriva a 1.100 de suporteri pentru a recupera amenda de 80.000 de euro pe care am plătit-o la UEFA din cauza lor. Am oameni în galerie ca la contrainformație! Cei pe care îi am infiltrați pot să bată câte 200 de oameni, dar ai mei nu sar la bătaie”, a declarat patronul Stelei.

Gigi Becali susține totuși că le va permite fanilor să vină cu bannere la stadion, cu condiția să nu-i fie adresate: „Sunt de acord să fiu contestat, deși e o tâmpenie să contești patronul, dar în mod democratic. Îi las să mă injure la pauză, înainte și după meci. Trebuia să închid de multă vreme Peluza Sud”.
http://www.adevarul.ro/articole/bucuresti-pensionarul-ultras.html
Sus
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 8:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
LUPTA STEAUA..
Wink SA TRAITI MULT MAI BINE Wink

Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
albatrin

Data înscrierii: 15/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Oct 22, 2009 9:02 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

FAE a scris:
Very Happy SALVE Very Happy
LUPTA STEAUA..
Wink SA TRAITI MULT MAI BINE Wink

A luptat de i-au ieșit ochii !!!
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Cafenea Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3 ... , 19, 20, 21  Următoare
Pagina 20 din 21

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum