www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Intrebare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
gobi

Data înscrierii: 09/Jul/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Apr 06, 2009 6:28 pm    Titlul subiectului: Intrebare Răspunde cu citat (quote)

Salutare. Am o nelamurie daca stie cineva. Se poate sa nu am atac daca folosesc un fir mono de 0,20 de culoare galben fluo vizibil? Sa fac un leader mai putin vizibil? Multumesc
ShokTu

Data înscrierii: 07/Jul/2008

MesajTrimis: Tue Apr 07, 2009 10:22 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Smile poate ne spui si la ce pescuiesti, dar in general la orice ai da este imposibil sa nu ai atac chiar si la clean, de multe ori nu conteaza firul ci cat este de "pofticios" pestele Smile
0727263072
nrg_shoktu - ymsg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
gobi

Data înscrierii: 09/Jul/2008

MesajTrimis: Wed Apr 08, 2009 10:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Specii vizate si la care am oarece experienta salau si biban. Firule foarte vizibil si de cand il am am facut 2 partide si nici macar un tac. Dar cred ca e de vina pestela ca nu lua nimeni...Smile
ShokTu

Data înscrierii: 07/Jul/2008

MesajTrimis: Wed Apr 08, 2009 12:51 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

nici la salau. bibi sau stiuca nu conteaza firul, ba de fapt la salau si stiuca este recomandat firul fluo Smile deci nu de acolo e problema Smile,
0727263072
nrg_shoktu - ymsg
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger
Armand
Site Admin

Data înscrierii: 14/Dec/2007

MesajTrimis: Wed Apr 08, 2009 2:17 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La salau si la biban e foarte important firul.
Mai ales in conditii de apa de adancime mica si limpede.
Firul de pe mulineta e recomandat sa fie de culoare usor de vazut pentru a-l putea urmari mai usor insa in conditii delicate(pesti mofturosi, apa foarte limpede etc) e recomandat sa pui un innaintas din mono transparent sau fluorcarbon.
Insa daca nu prindea nimeni nimik, e putin probabil sa poata influenta doar culoarea firului.

De obicei un fir bine ales, face diferenta intre peste mic si peste mare sau peste mult si peste putin. Daca nu e peste in zona...nu prea il aduce din alta parte Laughing
emil

Data înscrierii: 11/Feb/2008
Locație: Brasov

MesajTrimis: Tue Sep 29, 2009 9:40 pm    Titlul subiectului: Intrebare Răspunde cu citat (quote)

meseriasi pot raspunde numai daca vor ::....am un amic....care isi tot da pe oscilanta cu un fel de pasta dintr un tub ca cel de pasta de dinti,l am intrebat despre.....si am primit un raspuns de genul<nu> Wink nu ma intrebati de firma,va rog frumos!!! intrebarea mea este daca stie cineva ceva despre aceasta....pasta sa ii spunem asa.multumesc frumos!!!
zile bune == ==
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Ariston

Data înscrierii: 18/Mar/2008
Locație: Bistrita

MesajTrimis: Tue Sep 29, 2009 10:54 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

emile eu raspund mai molcom dar stai linistit si nu te lua dupa toate"povestile "rapitorii nu sant nici crapi nici scobari nici somni etc sa stai cu nada sa -i atraga mirosul nalucile le plimbi prin apa daca mananca o ia si din gura de sarpe daca nu...poti sa le ungi si cu fastum gel...ca degeaba....asa ca insista si vor veni si rezultatele....FIR INTINS
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
emil

MesajTrimis: Wed Sep 30, 2009 7:23 pm    Titlul subiectului: Intrebare Răspunde cu citat (quote)

Ariston a scris:
emile eu raspund mai molcom dar stai linistit si nu te lua dupa toate"povestile "rapitorii nu sant nici crapi nici scobari nici somni etc sa stai cu nada sa -i atraga mirosul nalucile le plimbi prin apa daca mananca o ia si din gura de sarpe daca nu...poti sa le ungi si cu fastum gel...ca degeaba....asa ca insista si vor veni si rezultatele....FIR INTINS

Tot m o l c o m si eu Embarassed multam ptr raspuns,de aceasi parere sunt si eu Wink ,am pus intrebarea in speranta ca poate stie cineva de unde sa iau un tub cu pasta sau ce mama masi e aia,si sa io pun pe paine Cool nu de alta dar a afirmat ca e imposibil de gasit Shocked
Zile bune
Sus
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Wed Sep 30, 2009 9:50 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

era cumva un tub de forma amintita de tine, lung cam de 5+ cm, rosu sau galben sau verde sau albastru cu inflexiuni sclipitoare, ca un fel de gel de buze?
emil

MesajTrimis: Wed Sep 30, 2009 10:19 pm    Titlul subiectului: Intrebare Răspunde cu citat (quote)

mikcutu a scris:
era cumva un tub de forma amintita de tine, lung cam de 5+ cm, rosu sau galben sau verde sau albastru cu inflexiuni sclipitoare, ca un fel de gel de buze?

apoi sclipici nus de are ca nu am cascat ochii bine Embarassed dar e intradevar ca un gel
zile bune
Sus
mikcutu

Data înscrierii: 24/Feb/2008

MesajTrimis: Thu Oct 01, 2009 6:20 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

atunci....intradevar, nu se gaseste Laughing Laughing Laughing Laughing
Armand
Site Admin

Data înscrierii: 14/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Oct 01, 2009 9:01 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

La pestii rapitori, la fel cum spune Ariston, primordiala e localizarea si abea apoi prezentarea.

Tubul cu pricina poate face diferenta intre mult si un pic mai mult, insa cu siguranta nu ti se vor arunca pestii pe mal cand stiu ca ai "tubul minune" la tine Laughing
Cauta pe cineva sa iti explice niste principii generale (cere si ti se va da...Wink ) si apoi da-i tu pana te apuca disperarea...

Daca insisti nu ai cum sa nu ai rezultate, dar iti trebe rabdare si consecventa.
mr marinel

Data înscrierii: 04/Dec/2007
Locație: Bucuresti-Romania

MesajTrimis: Thu Oct 01, 2009 3:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Eu stiu ca sun spreiuri nu geluri. Am vazut folosindu-se. Dar habar nu am cu ce rezultate. Din curiozitate am cautat pe la marii comercianti in ale pescuitului si am vazut ca sunt pentru salau, stiuca, biban.

Gel nu am vazut decat la pescuitul la copca.
Tub ca de pasta de dinti de care strangi obtii un firisor care seamna identic cu larvele de tantari(libelula popular) pe care le fasai cu un sprai. Pentru biban balos si ce-o mai fi in balta pe timp de iarna cu inghet puternic.
marinel_simtea@yahoo.com
0722622697 / 0744544886
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Pescuit cu Artificiale Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum