www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Pescuitul pe Snagov

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Locatii de pescuit salbatice
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Sat Jan 12, 2008 12:05 pm    Titlul subiectului: Pescuitul pe Snagov Răspunde cu citat (quote)

Lacul Snagov este singurul lac de dimensiuni apreciabile neconcesionat si care ofera o larga paleta de pesti precum stiuca, somn, biban, caras, crap, platica, babusca, lin (inca mai are), oblete, rosioara. Am deschis acest topic in speranta ca aceia dintre dvs. care il frecventeaza ne pot "vinde" din secretele acestui lac.
Sus
marginean emanuel

Data înscrierii: 14/Dec/2007

MesajTrimis: Thu Jan 24, 2008 11:54 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

mda .. superb SNAGOVUL Laughing ce va pot spune cu ani an urma am avut ocazia sa pescuiesc pe snagov mai bine zis an 1989 deci las pe altii sa asi spuna cuvantul cu ceva mai nou si util
Adar Marian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Thu Jan 24, 2008 6:22 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Bre, ultima data am "calcat" Snagovul anu' trecut, pe 1 decembrie ; mai e de actualitate sa spun ce am facut ?
pantazig04

Data înscrierii: 05/Jan/2008

MesajTrimis: Thu Jan 24, 2008 10:21 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Adar Marian a scris:
Bre, ultima data am "calcat" Snagovul anu' trecut, pe 1 decembrie ; mai e de actualitate sa spun ce am facut ?

Da bre ,spune, ca nu te doare mana Very Happy ,eu m-as duce oricand ,dar mi-e sila de celebrul DN1.Vorbind la trecut ,ce lac extra era Snagovul , ce stiuca se prindea cu barca printre nuferi la Izvorani in noiembrie ....
bogdancmihai

Data înscrierii: 30/Jan/2008
Locație: Ilfov

MesajTrimis: Sat Feb 02, 2008 3:12 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Am fost astazi pe Snagov la copca cu doi prieteni. Ne-am intors de aproximativ 2.5 ore.
Vreme frumoasa; rece dimineata cand am ajuns (pe la 07.45), relativ rece cand am plecat (12.00). Gheata avea 17-18 cm grosime. Pescari (atat cat reuseam sa vad): 3 dimineata (afara de noi), in jur de 20 cand aam pleacat.
Am folosit dandineta, fir de 0.12 special pentru iarna, numai libelula si am prins platica, babusca, stiuca (42 cm) si salau (25 cm) pe care l-am aruncat inapoi.
Va tin la curent cu ce se mai intampla in acea zona daca eu sau unul dintre prietenii mei ajungem acolo.
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
cazacuflorin

Data înscrierii: 10/Jan/2008
Locație: otopeni

MesajTrimis: Tue Feb 12, 2008 9:47 am    Titlul subiectului: lacul Snagov Răspunde cu citat (quote)

Va salut Domnilor!
Eu am fost anul trecut in august (pe canicula) si am prins numai obleti si citeva rosioare .Asta din barca unui prieten care are casa acolo.Locatia a fost in preajma bazei nautice si pot sa va spun ca a doua oara nu mai merg acolo.Pe linga manastire nu ai voie sa pescuiesti ca ar fi luata de Becali si poti lua bataie de la oamenii lui daca se intimpla sa te prinda pe acolo.
De fapt aceea ar fi singura zona mai acatarii de pescuit de pe tot Snagovul.
Luciul apei este plin de plase(culmea, scoase aproape goale!!!) si de caiacuri.

Chiar nu stiu ce sa mai zic, mai mult peste am prins la coada lacului ,de pe mal, vis-a-vis de balta Tincabesti.Carasi ,lin ,platica frumoasa, dar si asta doar o singura data asta vara.

Va urez clipe cit mai fericite in spiritul pescuitului sportiv si respect fata de natura!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
bogdancmihai

Data înscrierii: 30/Jan/2008
Locație: Ilfov

MesajTrimis: Tue Feb 12, 2008 7:31 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pentru pestele pescuit la copca am dovezi Smile.
Toamna trecuta am pescuit in zona aceea din coada lacului, de care amintesti pana prin noiembrie si am prins salau, biban, rosioara, lin, oblete.
Este foarte adevarat ca lacul era plin de plase pe care le-am observat abia dupa ce am aruncat lanseta prima data.
Localnicii, sub pretextul ca pescuiau la rapitor din barca, verificau discret plasele. Din fericire nu am vazut niciunul care sa fi agatat ceva (in zilele cand am reusit sa observ lucrul asta).
cristian

Data înscrierii: 11/Feb/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon Mar 10, 2008 4:19 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Hmmm...ar fi multe de zis....
Am copilarit acolo...tot neamul meu se trage de acolo,din Snagov Sat...
Deci....ultima vizita a fost ieri,09.03.2008.
In stuful de langa pontonul meu...la 5,00 am..cred ca se afla stiuca la depus...a fugit de la apa mica spre larg, cu zgomot, ceva mare...
Rezultatul capturilor de ieri...5 bibanei si cateva rosioare dar mici...Au luat drumul baltii inapoi...
Poluare mare..am observat pete de motorina iar apa mirosea un pic...
Plasele si pripoanele sunt tot acolo...
Daca vreti sa va distrati duminica...mereti pe DN1 pana la Ciolpani,faceti dreapta spre Izvorani si apoi spre restaurantul Vanatorul...in stanga lui e un ponton mare de beton...(pe vremuri acolo era hanul Vlasiei).Se poate pescui direct de acolo insa o barca ar fi indicata si puteti traversa lacul catre zona Snagov sat...va ancorati de nuferi(sau in nuferi) si pescuiti la 2-4 m adancime...platica,biban,rosioara.
Cine doreste sa imi puna intrebari...cu placere raspund..
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Locatii de pescuit salbatice Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum