www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 3:57 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Dumitrescu Iancu a scris:
Ionut,in cazul asta mai bine concurez,sau, si mai bine,vin ca simplu bagator de seama.Sa vedem la astia ce le gasesti de munca! Laughing Laughing Laughing

Pe bagatorii de seama ii mituiesc cu berici si-i trimit sa spioneze concurenta . Laughing Laughing Laughing
Dumitrescu Iancu

Data înscrierii: 26/Jan/2008

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 4:00 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Gata,s-a facut,sunt omul tau!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 9:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
SANDULE....daca vrei si i-ti face placere...putem face echipa impreuna...
mie i-mi comvine indiferent cum vrei tu...cu sculele tale sau ale mele... Laughing
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
FAE

Data înscrierii: 20/Feb/2008
Locație: BUCURESTI

MesajTrimis: Fri May 23, 2008 9:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Very Happy SALVE Very Happy
VECINE te astept la CRAP...
(Pt. SANDU PODARU)
Wink SA TRAITI BINE Wink
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
sandu p

Data înscrierii: 10/Jan/2008

MesajTrimis: Sat May 24, 2008 9:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ok fae, ne vedem pe cercani,sa vii si cu nada minune
rubliov

Data înscrierii: 16/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 7:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cum am si modificat in regulament,concursul este adresat si nemembrilor APS.incercam sa deschidem drumul unor concursuri serioase si formarea unei echipe competitive de crap.toate clasarile conduc la "facerea" unui clasament,iar cei clasati bine se vor "lupta"intr-o cupa speciala pe o durata mai mare,pentru ocuparea locurilor "ravnite" in echipa de crap a APS!
ASTEPTAM INSCRIERI IN CONCURS !
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 9:53 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ANUNT :
Pentru membrii APS (cei nehotarati) care vor sa se inscrie ii rog s-o faca pana maine, deoarece se va anunta concursul si pe alte situri de profil si la banii astia cred ca se vor ocupa locurile instant.

Listele care se fac acum sunt estimative, locul ocupat se face definitiv doar dupa plata avansului.Data si locul la care se poate face se va anunta din timp.
rubliov

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 10:30 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ionut,da sfoara in tara pentru inscrieri!
YULLY FISHER

Data înscrierii: 15/Dec/2007
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon May 26, 2008 11:13 pm    Titlul subiectului: Re: REGULAMENT CONCURS CERCANI 13-15 IUNIE 2008 Răspunde cu citat (quote)

[quote="rubliov"]Regulament

1. Concursul se adreseaza numai membrilor APS(cititi punctul 19!)
2. Locul desfasurari este Balta Cercani
3. Data concursului este 13-15 iunie
4. Echipele vor fi de doi cate doi sau doua cate doua,sau mixte.in cazul in care un membru APS doreste sa participe cu sotia sau fiul-fiica(cu varsta pana in 16 anil),nemembri ai asociatiei, se admite participarea in acest mod
5. Se puncteaza crapul si carasul indiferent de dimensiune
6. Se pescuieste cu 4 lansete si o undita, obligatoriu
7. Se trage la sorti ordinea de tragere la sorti a locurilor de concurs.
8. Puteti sa folositi orice nada si momeala, orice montura cu maximum doua ace.
9. Durata concursului este de 48 de ore. Ora de incepere va fi 13 00, dupa sedinta tehnica si tragerea la sorti.
10. Salteaua de primire este facultativa. sacii de crap, de asemenea. este obligatoriu juvelnicul tip tunel in lungime de cel puti 2 metri. In cazul in care crapul moare sau este ranit grav, neviabil, fara vina organizatorilor sau a vreunui arbitru, se va depuncta echipa cu un numar de puncrte dublu decat punctele pe care le-ar fi putut obtine cu acel crap. carasul nu este supus depunctarii in cazul ranirii grave sau mortii. nu se poate intra in apa!
11. Premiem: locul I, locul II, locul III, cea mai mare captura si cel mai mare numar de pesti, dintre cei punctabili.
12. La premiul intai se adauga si un abonament pentru echipa castigatoare (10 partide de 12 ore)
13. Arbitrajul va fi asigurat de membrii APS care fac parte din echipa de arbitrii si patronul baltii.
14. Nadirea grea dureaza 30 de minute de la inceperea concursului iar cea de intretinere pe toata durata zilei-lumina. Adica intre ora 7 si ora 20. Locul de pescuit se poate lumina doar cu lanterna de frunte. In cort se poate folosi orice tip de iluminat, exceptandu-l pe cel de la reteaua intinsa pe balta. Nu se poate nadi nici planta cu barca sau cu barcutele cu motor, speciale pentru acest scop. Nu se poate folosi sonarul. Cantaririle se vor face dimineata la ora 8 si seara la ora 19 si oricand este nevoie.
15. Masinile vor fi parcate pe islaz departe de concurenti pentru a nu apare suspiciunea ca ati venit cu peste de acasa sau ca doriti sa duceti acasa. daca vom descoperi abateri de la regulament vom descalifica echipa.
16. Dupa festivitatea de premiere toti participantii la concurs sunt invitati la masa. Pe durata concursului cazarea in cort. Masa se va servi “din traista”. Va exista si bere la halba ce se poate ridica de la dozator doar intre orele 11-12 si 17-18.Concurentii nu pot parasi standul decat cu acceptul arbitrilor.
17. Premiile vor fi oferite de APS si de firma ARROW INTERNATIONAL. Valoarea totala a premiilor este de aproximativ 4000ron.
18. Taxa de inscriere este de 200ron/ECHIPA.
19.Organizatorii concursului au hotarat o schimbare de regulament,in beneficiul celor care nu sunt membrii APS dar doresc sa participe la concurs si in acest mod sa se apropie de familia noastra si sa ne cunoasca.Asa ca,pot participa si nemembrii APS dar facand echipa cu un membru al asociatiei.

Buuun....frumos concurs, pt oricine,se pare!
Precizez ca sunt pescar de crap,incepator dar foarte ambitios,iar la undita....pluta sunt profesionist
Imi permit taxa asta,ca partener am logodnica....dar nu sunt membru APS...deci...anunt ca sunt "mare amator"
Acum problema:nu posed auto si nu stiu cum as putea ajunge acolo!
daca e cineva din Bucuresti care merge si are loc si pt echipa mea+bagaj platesc benzina!
rubliov

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 5:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

se razolva yully cu transportul si cu toate cate implica participarea ta la acest concurs.asa ca...te trec in lista.atentie la topicul cu inscrierile in concurs ca sa afli cand si in ce loc se primeste taxa de inscriere.
YULLY FISHER

Data înscrierii: 15/Dec/2007

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 8:43 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

rubliov a scris:
se razolva yully cu transportul si cu toate cate implica participarea ta la acest concurs.asa ca...te trec in lista.atentie la topicul cu inscrierile in concurs ca sa afli cand si in ce loc se primeste taxa de inscriere.

Multumesc pentru promptitudine,chiar vreau f mult sa vin la acest concurs,mi-a vorbit Ionut Silivestru inca din iarna de balta asta,de popularea ei...etc
Totul tine exclusiv de serviciu si colegi,daca vor sa-mi faca in loc o tura ca sa pot ajunge!
Promit ca va anunt in timp util daca nu pot ajunge ca sa nu va incurc!
rubliov

MesajTrimis: Tue May 27, 2008 9:55 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

la masa de final,dupa premiere,vom "vorbi"concursul la un pahar de vin alb,sec,oferit participantilor de prietenul si deja sponsorul APS,Iulian Bancila.ii multumesc de pe-acum,mai ales ca la concursul de copca al APS,i-am degustat soiul rosu...
rubliov

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 6:29 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

datorita unor cereri formulate de prietenii nostrii,vom modifica regulamentul dupa cum urmeaza:
se pescuieste cu 4 lansete si cu o ustensila cu pluta(undita,mach,bolognessa,rubesiana)obligatoriu
scopul este de a prinde caras,pentru ca george vrea sa scape de el din balta si noi sa-l folosim la borsul de peste din final...
crap-one

Data înscrierii: 04/Mar/2008

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 7:14 am    Titlul subiectului: . Răspunde cu citat (quote)

1. este obligatorie 1 undita?
2. sunt WC-uri pe balta?
3. ce distanta este intre standuri?
4. din moment ce este un concurs AMICAL...DE CE nu ne lasati cu masinile langa noi??? Ar fi culmea sa venim cu baboi de acasa ca sa castigam Laughing sau sa luam peste acasa Evil or Very Mad ( stiu ca mai multi dintre concurenti NU sunt adepti C&R...dar nici asa sa FURE peste de pe balta...)
5. Ar fi si PACAT sa tinem ciortanii in juvelnice la 2 cantare pe zi...
sau modificati asa regulamentul : ciortanii de 1-2 kg POT fi tinuti in juvelnice, dar NU mai mult de 6-7 bucati, si ciorto-crapii de peste 2 kg , cate unu in sacul de pastrare.
In acest fel, si pestii vor fi in siguranta si George ar fi linistit ca nu-i mor/raniti pestii in juvelnice.
Si pt cei care NU au saltea de primire...macar sa puna pestii pe un prosop ud.
Sper ca nu va-ti suparat pe mine pt postarea asta. Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Vizitează site-ul autorului Codul Yahoo Messenger
rubliov

MesajTrimis: Wed May 28, 2008 9:28 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

asa cum am precizat,se poate pescui si cu o ustensila cu pluta pe linie.nu sunteti obligat sa o folositi permanent(poate sta in apa,nesupravegheata!)dar este posibil ca niste capturi luate cu undita sa faca diferenta in clasament.
wc-uri sunt pe balta in mai multe locatii...
in functie de numarul de echipe,distanta va fi de cel putin 15 metri.
cantaririle se fac ori de cate ori este nevoie!avand un nr suficient de arbitrii,acestia vor circula printre standuri,fara sa deranjeze,cu scopul de a verifica respectarea regulamentului cat si al cantaririlor,de nevoie.folosirea sacilor pt crap cat si a saltelelor de primire nu este interzisa.in alegerea echipei noastre(viitoare)de crap vom tine cont si de aceste elemente,care intr-o competitie sunt obligatorii
despre masini ce sa spun?este dorinta patronului si o vom respecta.vom discuta si in dimineata concursului si poate vom avea intelegerea.
orice postare ce face lumina si ne ajuta in organizare este bineprimita!deci,nu ne-a suparat ci,din contra,ne-a bucurat!
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Competitii de Pescuit Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următoare
Pagina 2 din 6

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum