www.Pescar-Sportiv.ro www.Pescar-Sportiv.ro
Pescuitul sportiv in România

AlbumAlbum FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
 ProfilProfil   Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Arbitraj APS in Etapa2 - VALEA ARGOVEI 17-18 mai 2008

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
ion constantinescu

Data înscrierii: 03/Dec/2007
Locație: bucuresti

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 9:34 am    Titlul subiectului: Arbitraj APS in Etapa2 - VALEA ARGOVEI 17-18 mai 2008 Răspunde cu citat (quote)

Echipa noastra a avut marele noroc ca Valea Argovei nu a fost etapa intai !
Sarulestiul a fost greu, fiindca a fost prima data cand am arbitrat ca echipa APS. Orice inceput e greu.
Arbitrajul la Valea Argovei, a fost foarte greu datorita configuratiei sectoarelor, al reliefului si al rezultatelor comparativ mai slabe in capturi.
A trebuit sa controlam si sa tinem sub observatie intinderi foarte mari de apa, cu golfuri, insule si estuaruri. Arbitri de pe mal, au trebuit sa urce dealuri sau sa ocoleasca gospodarii cu garduri pana in apa. Concurentii dornici sa acumuleze punctele care nu se vroiau scoase din apa, au fost frustrati, nervosi si uneori au incalcat regulamentul pentru ca sa gaseasca pestele dorit. Very Happy
Arbitrii din sectorul 1, cel mai mare ca suprafata dar cu cea mai mare vizibilitate, au arbitrat o mansa doar cu un arbitru pe apa.
Toate acestea, in final un soare arzator si multe altele, au fost tot atatea provocari si incercari pentru echipa noastra.

Echipa a rezolvat toate aceste probleme la modul SUPERLATIV! Very Happy Very Happy Very Happy
Datorita interventiilor lui Vali si sprijinului unui concurent, am fost dotati cu inca o barca in mansele 2 si 3 din sectorul 1.
Datorita bunei comunicari in echipa, au resit sa se sincronizeze si sa acopere punctele fierbinti la masuratori si arbitraj in general.
Datorita investitiei suplimentare de 4.000 lei facute de APS in 6 acumulatori cu gel si 6 redresoare, arbitrii au reusit sa aiba o mobilitate buna pe apa si sa controleze corect sectoarele.
Atitudinea echipei de arbitri, manifestata prin: obiectivitate, intransigenta, atentie, calm, zambete si respect fata de concurenti/organizatori/presa, a atenuat nervozitatea si a asigurat obiectivitatea clasamentului.
Valea Argovei a fost o premiera organizatorica datorita numerotarii concurentilor in concursurile nationale de spinning. Pentru organizator, dar si pentru Corpul de arbitri APS, acest lucru a insemnat sarcini noi si suplimentare fata de Sarulesti.
Numerotarea concurentilor a fost benefica deoarece a crescut viteza de distribuire a echipamentului si claritatea evidentelor, inclusiv a fiselor de arbitraj.

Datorita acestor oameni extraordinari care au alcatuit echipa de arbitraj la Valea Argovei, problemele au fost solutionate corect cu respectarea regulamentului de concurs in litera si spiritul lui.
Cu toata modestia, consider ca arbitrajul si in general prestatia echipei merita pe deplin calificativul de FOARTE BINE!
La festivitatea de premiere, Corpul de arbitri APS a primit Diploma de Onoare din partea Clubului Pescarilor de Rapitor.

Voi incheia aceasta postare, cu partea care imi place cel mai mult, cu multumiri si recunostinta:

Mii de multumiri celor 9 colegi, componenti ai Corpului de arbitri APS care au asigurat arbitrajul la Etapa 2 din Turneul AVP -VALEA ARGOVEI 17-18 mai 2008! Le multumesc pentru ca si-au pus in slujba echipe si a APS: munca, priceperea, entuziasmul, inima, sufletul si masinile.
Multumiri si felicitari in plus, daca mai incap, pentru colegii care au avut contributii deosebite:
Iancu Dumitrescu, Vali Coff, George Tomescu, Vadim Campeanu, Adrian Onaca si Nicu Gheorghe.
Multumiri speciale noilor colegi(Adi, Nicu,Florin si Laurentiu) care s-au integrat perfect in echipa si au contribuit din plin si fara rezerve la succesul actiunii.
Multumesc colegilor de echipa, care ne-au sunat in concurs si care s-au interesat de noi!
Multumesc conducerii APS, care ne-a fost alaturi si ne-a asigurat echipamentul necesar. Fara el, fara investitiile facute, Etapa 2 -Valea Argovei putea fi un DEZASTRU nu un SUCCES!

In numele Corpului de arbitri APS, transmit:
Cele mai calduroase multumiri si felicitari organizatorului etapei, Clubul Pescarilor de Rapitor din Bucuresti, care prin reprezentantii sai a facut eforturi extraordinare ca aceasta manifestare sa fie posibila.
Va multumim pentru diploma, recunoasterea, incurajarile, intelegerea si sprijinul acordat arbitrilor APS.
Multumim Ovidiu Ristivan si echipa, pentru profesionalismul si atitudinea voastra!

Multumim concurentilor, acestor oameni deosebiti, pentru ajutorul si respectul de care am beneficiat in mijlocul lor!
Fotbalistii ar trebui sa ia exemplu de la ei! La 90 de concurenti "infierbantati" s-au dat doar 2 avertismente. Asta nu datorita indulgentei arbitrilor!
Le multumim pentru intelegerea, disciplina si sportivitatea lor, a marii majoritati si ne angajam ca impreuna cu ei sa crestem aceste valori proprii spinningului.

Multumim presei impreuna cu care, incepand cu aceasta etapa, am reusit sa facem echipa, sa comunicam, protejand astfel concurentii dar asigurand si mediatizarea rezultatelor.

Vom avea sedinta de bilant a echipei. Valea Argovei ne-a invatat foarte multe. In urma reactiilor care vor fi pe forumul lrs.ro, vom mai face schimbari si inbunatatiri.
In urma acestei experiente, pe care altii nu o au, Corpul de Arbitri APS
a intrat deja in linie dreapta, a dovedit ce era de dovedit si si-a castigat prin munca si investitiile facute un loc important in spinningul romanesc.
Nu mai suntem un nimeni!

Felicitari si multumiri noua, tuturor pentru acest statut!
Aproape nu-mi vine sa cred ca totul a plecat de la niste intalniri, acum 2 ani, la o bere in Parcul Tineretului! Very Happy
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
ion constantinescu

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 9:51 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu am uitat, dar am vrut sa fie o postare separata:

Multumim prietene Peter Szocs, pentru vizita ta la Valea Argovei!
Noi am apreciat asa cum se cuvine, eforturile pe care le-ai facut ca sa ne vezi si sa te cunoastem.
Cred ca ti-ai revenit dupa acest "turneu" obositor. Smile
Asteptam cu nerabdare sa ne revedem la concursurile din Ardeal si sa povestim.
Cum te simti?
Multa sanatate!
Sus
Petru Burian

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Tg-Mures

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 9:56 am    Titlul subiectului: Felicitari Răspunde cu citat (quote)

Felicitari echipei de arbitraj al APS Exclamation Exclamation
Idea Daca este permisa o recomandare: pt. protectia ochilor, ochelarii polaroizi ar trebui sa faca parte din dotare.

Sa auzim numai de bine !!
Vinturache Mihai

Data înscrierii: 20/Jan/2008
Locație: Bucuresti

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 10:15 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Jean,
Inca o data inteleg de ce iti spune Bogdan "tata Jean". Fara entuziasmul tau, atat de evident in relatarea de mai sus, lucrurile ar merge mult mai greu.
Felicit si eu brigada care a prestat la Valea Argovei si... La mai mare !!!
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 10:18 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Tata Jean, in viata nimic nu se obtine fara munca. Baietii au muncit si au obtinut rezultatele pe masura muncii. Cuvintele sunt de prisos, ele nu conteaza... Faptele (rezultatele) sunt cele mai importante, iar la voi astea sunt cat se poate de vizibile. "Forta fie cu voi" si in celelalte etape!!!
Sus
Laurentiu Catana

Data înscrierii: 06/Jan/2008

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 4:35 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Draga Jean,noi,arbitrii care am participat la aceasta etapa,iti multumim din suflet pentru aprecieri ! Dar ai uitat mascotele. Apropos,ai idee cati concurenti au inceput concursul si cati au terminat? Sunt curios cat a mancat Gimmy.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Eugen Fetes
Vizitator

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 4:38 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Pai nu i-ai pus botnita?!?

P.S. Pune-i-as ficatelul in carlig pentru somn... Smile
Sus
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 4:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laur, intreba-l tu pe Gimmy: au fost mai gustosi concurentii sau oaia lu' patronu'? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Sionut

Data înscrierii: 12/Dec/2007
Locație: Popesti

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 4:56 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laurentiu Catana a scris:
Sunt curios cat a mancat Gimmy.

Pai vezi cate veste au ramas de recuperat si ai gasit numarul ...si asa se plangeau ca nu au apucat sa se inscrie toti care vroiau... Very Happy Very Happy Very Happy
s-a mai facut loc acum Razz
george tomescu

Data înscrierii: 12/Jan/2008

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 4:58 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Ionut, crezi ca Gimmy mananca veste? Very Happy Very Happy Very Happy
valic

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Mon May 19, 2008 10:30 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Multumesc Jeane pt aprecieri,
Cred ca cu totii ne-an facut datoria, inclusiv tu, liantul echipei, multumesc.
Numai bine.
coff.valeriu@yahoo.com
Sus
ion constantinescu

MesajTrimis: Wed May 21, 2008 11:17 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Acum am aflat numele concurentului care a ajutat arbitrii din sectorul 1 imprumutandu-le barca sa de rezerva, in mansele 2 si 3. Ajutorul dvs. ne-a rezolvat o mare problema!

Se numeste

MIHAI SOFONEA
presedintele Clubului DRILL din Bucuresti
www.drill.ro

Mii de mutumiri d-le Sofonea pentru sportivitatea si camaraderia gestului dvs.!

Fir intins la Colibita!
Sus
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului www.Pescar-Sportiv.ro -> Despre Arbitraj Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum